Rok 1960, Washington, D.C. Těžká éra pro Ameriku, těžší pro její lid. Ulicemi hýbe soul, drogy, a černošská afra větší něž si vůbec dokážete představit. Je to doba, v níž začínají rašit nezávislé hudební stanice jako houby po dešti a kde má slovo v éteru sílu stmelovat lid přes pár hlášek a jedno lusknutí prstu. Talk to Me je příběhem Peteyho Greenea, toho času nebezpečného delikventa a vězně v jedné osobě, ale také geniálního řečníka, který dnes a denně baví své vězeňské spolusouputníky, ale i vězeňské zřízence. Prosadí se mezi mřížemi takovou měrou, že se o něm doslechne vlivný hudební producent a rozhodne se ho dostat ven a pustit „on air“. Cílovou stanicí jejich společné práce budiž veřejnoprávní rádio. Podle hesla „pusťte si bývalého vězně s prořízlou hubou do domu a můžete se začít stěhovat“ začíná strastiplná cesta lemovaná veřejnými zájmy na straně jedné a obecným veselím na straně druhé. Jakkoliv je totiž Petey nenáviděn svým vedením, svými posluchači je milován až za hrob…
V pátek 13. října 1972 ztroskotalo v Andách letadlo, na jehož palubě byl Uruguayský národní rugbyový tým. Začal tak jeden z nejfantastičtějších příběhů boje o přežití, který vyvolal také nejvíce dohadů. Mnoho lidí zahynulo při srážce, ale někteří přežili. Ti se po několika dnech pomocí rádia dozvídají, že všechny záchranné akce byly zrušeny. Nikdo nevěří, že by někdo mohl přežít. Počasí se zhoršuje a omezené zásoby se tenčí každým dnem. Dva členové týmu se proto rozhodnou přejít Andy a vrátit se s pomocí pro zbytek. Jejich statečný kousek se jim podaří. Vrátí se zpět i s pomocí. Mezitím ale 29 lidí zemře a zbylým 16 se podaří přežít jen díky kanibalismu...
Quoyle (Kevin Spacey) se vydává po smrti své bláznivé ženy Petal (Cate Blanchett) na cestu k poznání sebe sama - návratem do domu svých rodičů na Newfoundlandu. Bezvýznamný Newyorčan se stává důležitou osobou rybářské vesnice a redaktorem místních novin, zároveň potkává i zvláštní a půvabnou Wavey (Julianne Moore). Drsná krása severské přírody, magické místo krajiny předků a zaujetí pro nové zaměstnání smetává Quoyleovy vzpomínky na špatné věci v minulosti, dává mu sílu se s nimi vyrovnat a nachází zde naději, budoucnost a vlastní sebeúctu.
Ústředními postavami jsou mladý kalifornský skateboardista a jeho kamarádi, velkou roli tu hrají také rodičové a prarodiče, jejichž vztahy k dětem jsou středobodem sociální kritiky filmu. Sex je proto jediným co mládež zajímá drží při životě. Ve filmu se prolínají čtyři individuální příběhy, přičemž zvraty v ději přicházejí v neočekávaných okamžicích.