A dialógusok és valódi cselekmény nélküli film máshol még soha nem látott perspektívából mutatja meg a természet csodáit, a felhőket, a viharokat, a naplementét és az éjszaka fényeit, hol lassítva, hol felgyorsítva az eseményeket, majd az ember alkotta létesítmények művészien fényképezett részleteiben gyönyörködhet a néző, a milliós nagyvárosok forgatagában, a szinte néptelen sivatagok látványában, a különböző népcsoportokhoz tartozó emberi arcokban, de láthatunk balettszerűen mozgó gyártósoron dolgozó robotokat, az ipar képeit, és láthatjuk az emberi pusztítás nyomait is. Koyaanisqatsi hopi nyelven annyit jelent: egyensúlyából kibillent világ - kizökkent világ. Reggio filmje hol megnyugtatja a nézőt, hol csodálkozásra készteti, de mindenképpen gondolkodásra serkent. Célja, hogy meglássuk a világ hétköznapi csodáit, és megértsük, hogy milyen veszélyek fenyegetik változó világunkat, ha az embernek köszönhetően kibillen a kényes egyensúly!
Miles Davis (1926-1991), a látnok amerikai jazztrombitás mozgalmas életét és zseniális művészi pályafutását ismerheti meg a közönség.
1972. szeptember 5-én egy arab terrorista csoport a müncheni olimpia izraeli sportolóira támadt. A Fekete Szeptember nevű terrorista szervezet nyolc tagja a laza biztonsági intézkedéseket kijátszva hajnali háromnegyed 5-kor átmászott az olimpiai falu kerítésén. Az őrség hazatérő sportolóknak vélte őket. A támadók behatoltak az izraeli csapat szálláshelyére, a Conolly utca 31. számú házba, majd lelőtték Móse Weinberg edzőt és Joseph Romano súlyemelőt, akik megpróbálták útjukat állni. Ezt követően dulakodás kezdődött illetve folytatódott a lövöldözés. A ház lakói a földszinti ablakokon át menekültek, azonban közülük kilencet túszul ejtettek a terroristák.