Dokument przedstawia przebieg demonstracji przeciwników władz kraju na Placu Niepodległości w Kijowie.

"Czasem najokropniejsze rzeczy bywają estetyczne" – mówi Micha Bar-Am, legendarny fotografik. Jego twórczość to przede wszystkim kronika 60 lat izraelskiej historii, szczególnie etnicznych napięć i konfliktów zbrojnych, podczas których wielokrotnie zaglądał śmierci w oczy. Dokumentował m.in. proces Eichmanna czy wojnę Jom Kippur, stąd świadomość, jak wielką rolę odgrywa fotografia w kształtowaniu zbiorowej pamięci. Wbrew wszechobecnej przemocy utrwalał też momenty, w których triumfowało życie. Artysta opowiada o tym wyłącznie zza kadru, a film ma postać kolażu jego ikonicznych zdjęć.

Początek inwazji Rosji na Ukrainę. Ludzie zawieszeni w czasie i przestrzeni, w obliczu niepewnego tu i teraz, decydują się na porzucenie tego, co mają najcenniejsze i wsiadają bez zastanowienia do zakurzonego vana na obcych rejestracjach. Samochód przemierza tysiące kilometrów, pełniąc rozmaite funkcje: poczekalni, szpitala, schronu, a przede wszystkim przestrzeni do zwierzeń i wyznań, którymi w sposób naturalny zaczynają dzielić się współtowarzysze podróży z przypadku. „Skąd dokąd” to portret zbiorowy złożony z doświadczeń ludzi, którzy mają jeden cel: znaleźć bezpieczne schronienie. W vanie, ich tymczasowym azylu, zniesione są różnice płci, wieku, koloru skóry, sprawności fizycznej, pochodzenia, tożsamości, poglądów czy wiary. W języku ukraińskim „skąd” (zvidky) i „dokąd” (kudy), to też rutynowe pytania zadawane podczas próby przebicia się przez liczne punkty kontrolne, rozmieszczone na terenie Ukrainy.

"Okop", najnowszy dramat wojenny Williama Boyda, dzieje się w czasie 48 godzin poprzedzających tę bitwę, która jest do dzisiaj uznawana za najkrwawsze starcie w historii armii brytyjskiej i rażący przykład końca taktyki wojennej polegającej na zmasowanym natarciu piechoty na umocnione pozycje wroga.