Aštuonmetis Srulikas 1942 metais pabėga iš Varšuvos geto ir stengiasi išgyventi. Iš pradžių vienas miške, o vėliau lenkų fermoje kaip krikščionis našlaitis Jurekas. Dėl sunkių išbandymų kyla grėsmė pamiršti savo žydiškas šaknis.

Džonas Kleinas (Richardas Gere'as) – „Washington Post“ žurnalistas kažkaip keistai atsiduria mažame Vakarų Virdžinijos miestelyje. Jo automobilis nebevažiuoja, išsijungia telefonas, sustoja laikrodis. Vyras beldžiasi į artimiausią namą prašydamas pagalbos, bet duris atidaręs žmogus jį užpuola piktai šaukdamas, kad jis jau trečią dieną iš eilės laužiasi į jo duris. Bet Džonas neprisimena čia buvęs. Prieš dvejus metus Džono žmona Merė (Debra Messing) mirė ligoninėje nuo sužalojimų, patirtų per avariją. Prieš mirtį ji piešė kažkokį keistą padarą su sparnais - gigantišką drugį. Ar jos piešiniai turi ką nors bendra su šiuo miesteliu? Holivudo režisieriaus Marko Pellingtono 2002 metų mistinis trileris „Žmogaus-drugio pranašystės“ atstovauja tai kino srovei, kuri siekia atskleisti vadinamąją paralelinę tikrovę. Tačiau įdomiausias dalykas yra tas, kad filme vaizduojami mistiški bei nepaaiškinami įvykiai yra atsitikę iš tikrųjų.

Mari Gilbert dukrai Šenan dingus, o policijai nieko nedarant, pati Mari Gilbert imasi ieškoti dukters Long Ailando bendruomenėje, kurioje Šenan buvo paskutinį kartą matyta. Visas šurmulys paskatina rasti daugiau kūnų.

Mei tėvai buvo žiauriai nužudyti. Nuo tada jos gyvenimas smarkiai pasikeitė. Ją valdė vienintelė idėja – kerštas. Mei kruopščiai kūrė keršto planą, surado potencialų vykdytoją – sprogmenų specialistą Rėjų ir sugebėjo jį sudominti šia istorija. Rėjus tikrai buvo aukščiausios kategorijos ekspertas sprogmenų srityje, tačiau dar iki susitikimo su Mei buvo prisiekęs niekada daugiau negrįžti prie sprogmenų gamybos. Jo nuostatą pakeičia ne tik noras padėti Mei, bet ir išryškėjusios sąsajos su jo ankstesne tarnyba.