Film zobrazuje osud 26letého programátorského génia a hacktivistu Aarona Swartz, spoluzakladatele Reddit-u a spolutvůrce RSS protokolu. Nejvíce se však proslavil bojem za neomezený přístup k informacím na internetu. On sám zveřejnil několik milionů spisů, za což ho mu hrozilo až 35 let za mřížemi a peněžitý trest ve výši 1 milionu dolarů. Aaron tento boj předčasně a tragicky ukončil sebevraždou.

Rok 2002 zůstane v historii karlovarského festivalu spojen především s osobou amerického filmového kritika Rogera Eberta, který tehdy zasedl v hlavní porotě. Letošní festival nabídne s tímto držitelem Pulitzerovy ceny emotivní a v mnoha směrech objevné setkání po dvanácti letech, a to prostřednictvím dokumentárního portrétu, který měl premiéru na lednovém festivalu Sundance, tedy necelý rok po Ebertově smrti. Steve James, inspirován jeho knihou Life Itself, se v něm věnuje všem podstatným kapitolám života nejvlivnějšího amerického publicisty, ať už v Chicago Sun-Times, v televizi, nebo na sklonku života především na internetu. Nevyhýbá se však ani temnějším kapitolám, jako je boj se závislostí na alkoholu či dlouhotrvající a často nemilosrdné střety s kolegou Genem Siskelem, s nímž se dělil o slávu a soupeřil o náklonnost diváků televizní show.

Jedno z nejlepších děl americké muzikálové tradice převedl do filmové podoby legendární choreograf a režisér Bob Fosse. Příběh o milostných vzplanutích několika hrdinů se odehrává v Berlíně třicátých let, tedy na pozadí nastupujícího fašismu. Britský student Brian si zde najde podnájem a vydělává si vyučováním angličtiny. Zamiluje se do lehkomyslné americké kabaretní zpěvačky Sally. Do jejich vztahu však vstoupí aristokratický boháč Maximilian, který svede oba dva. Zamilovanou dvojici vytvoří též obchodník Fritz a dcera zámožných židovských rodičů Natalia. A zatímco všichni prožívají své milostné trable, v ulicích německých měst dochází k násilnostem. Mládež v hnědých košilích organizuje svůj vlastní druh podívané, a na rozdíl od kabaretních umělců to myslí smrtelně vážně…

Dokument představuje Antonína Moskalyka nejen jako tvůrce úspěšných seriálů Četnické humoresky či Dobrodružství kriminalistiky, ale také jako režiséra pozoruhodných televizních dramatických děl, k nimž patří například Modlitba pro Kateřinu Horowitzovou (Cena kritiky - MTF Prix Italia) a filmů, jimž se dostalo uznání i na mezinárodní úrovni. Dita Saxová získala Stříbrnou mušli na MFF v San Sebastianu, Kukačka v temném lese Velkou cenu na festivalu v Saporu. Prostor je věnován také jeho divadelní tvorbě.