Główny bohater Calvin Clifford Baxter jest solidnym pracownikiem firmy zatrudniającej ogromne rzesze ludzi, gdzie trudno o awans lub podwyżkę. Calvin na pozór prowadzi normalne życie. Jednak podejrzenia co do jego osoby zaczynają tworzyć się w momencie, gdy po firmie krąży niewielki kluczyk przekazywany z rąk do rąk. Jest bardzo cenny, bo nawet jego przełożeni Baxtera usilnie starają się go dostać. Jak się później okazuje kluczyk ten jest własnością owego bohatera. A dokładniej mówiąc jest to kluczyk do jego mieszkania. Po drodze napotkamy na liczne romanse urzędników i ich zmagania z ukrywaniem prawdy, co faktycznie robią w tym mieszkaniu. A co na to sam Baxter? Zobaczcie sami.
Alvy Singer występuje w telewizji jako komik. Jego życie prywatne wcale nie jest tak zabawne, jak jego praca. Porzuciła go właśnie ukochana Annie. W retrospekcjach Alvy rozważa przyczyny rozstania, wspomina swoje dwa nieudane małżeństwa i trudne dzieciństwo.
Gdy przypadkowy SMS przeradza się w telefoniczną znajomość, Vale i Alex zaczynają ze sobą flirtować, nie wiedząc, że spotkali się już na żywo.
Dzieli ich wszystko, ale łączy jedno - oboje robią różne rzeczy dla pieniędzy. Bohaterką filmu jest Vivian Ward, dziewczyna do towarzystwa, która dopiero co przyjechała do Los Angeles z prowincji. Przypadkowo spotyka bogatego i przystojnego adwokata z Wall Street, Edwarda Lewisa, którego urzeka jej spontaniczność. Proponuje więc dziewczynie korzystną transakcję: za tydzień spędzony u jego boku dostanie trzy tysiące dolarów.
William Thacker mieszka w zachodnim Londynie, w dzielnicy dla indywidualistów - Notting Hill. Jest rozwiedziony, sam myśli o sobie jako o dziwnym człowieku żyjącym na "pół gwizdka". Dzieli swoje mieszkanie z dziwacznym, nieogolonym Walijczykiem, Spikeem. Utrzymanie zapewnia mu kiepsko prosperująca księgarnia, której jest właścicielem. Pewnego dnia, przychodzi rano do swojej księgarni, wita się ze swym entuzjastycznym asystentem i gdy ten wychodzi, aby napić się cappucino, drzwi otwierają się cicho, William podnosi wzrok i jest zdumiony widząc, że jego klientką jest Anna Scott, największa współczesna gwiazda filmowa...
Rok 1960. Do małego miasteczka Lasquenet w południowej Francji przybywa Vianne Rocher (Juliette Binoche) wraz z kilkuletnią córką, Anouk. Otwierają one sklep z czekoladą. Dość liberalne poglądy Vianne nie podobają się burmistrzowi miasteczka, Comte de Reynaudowi (Alfred Molina), który poprzysięga sobie, że zamknie sklep i przepędzi Vianne. Będzie używać do tego najróżniejszych środków - począwszy od narzucenia młodemu księdzu - ojcu Henriemu (Hugh O'Conor), by wytykał "szatańskie praktyki" Vianne podczas kazań, aż do organizowania grupowego bojkotu, prowadzonego przez energiczną Caroline (Carrie-Anne Moss)...
Podobno przeciwieństwa się przyciągają, a Rafę i Amaię różni wiele. On to typowy mieszkaniec Andaluzji, wielbiciel piłki nożnej, wina Jerez, brylantyny i pięknych kobiet. Ona pochodzi z Kraju Basków, ma nie lada temperament, nie lubi się stroić i jest odporna na jego wdzięki. Żeby ją zdobyć, Rafa jest skłonny pojechać na daleką północ, a nawet zostać Baskiem.
Alex Fletcher lata świetności scenicznej ma już za sobą. Niegdyś uwielbiany przez tłumy muzyk zarabia na życie, chałturząc na festynach i w parkach rozrywki. Nieoczekiwanie dostaje jednak propozycję powrotu na scenę. Nastoletnia gwiazda Cora Corman powierza mu napisanie piosenki, którą mogliby wykonać w duecie. Problem jednak w tym, że pisanie nie jest najmocniejszą stroną Alexa. Z pomocą przychodzi mu ekscentryczna Sophie, która okazuje się być świetna w pisaniu tekstów.
Paige (Julia Stiles), wyemancypowana studentka college'u i entuzjastka motocykli, rozpoczyna studia medyczne na uniwersytecie w Wisconsin. Tam spotyka i zakochuje się w jedym ze studentów - Edwardzie (Luke Mably). Nie ma jednak pojęcia, że Edward jest księciem Danii, który uciekając przed królewskim życiem, "ukrywa się" w Ameryce. Paige będzie musiała dokonać wyboru: poślubić Edwarda i zostać księżną, czy kontynuować studia, zostać lekarzem i pracować w zawodzie, o którym marzyła od dziecka.
25-letnia Josie (Drew Barrymore) pracuje w dziale reklamy gazety w Chicago, ale marzy o karierze dziennikarki. Szef powierza jej wreszcie pierwsze poważne zadanie: ma napisać reportaż z życia współczesnych amerykańskich nastolatków. Musi udawać uczennicę szkoły średniej, choć jej własne lata szkolne były istnym koszmarem. Chce jednak naprawić błędy młodości i zjawia się w szkole ubrana w białe dżinsy i boa z piórami.
Maria (Luise Wolfram) wyjeżdża z Niemiec, aby odwiedzić w Tel Awiwie swoją kochankę Shirę (Moran Rosenblatt). Dochodzi do zderzenia dwóch skrajnie różnych kultur i obyczajów, a mała, pozornie nic nieznacząca pomyłka staje się przyczyną poważnego zamieszania. Dwie niemal obce sobie rodziny muszą oswoić się z perspektywą wspólnej przyszłości. Wkrótce sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej.
Peter Sanderson to starzejący się rozwodnik, który całe dnie poświęca pracy, co negatywnie wpływa na jego kontakty z dziećmi. Od pewnego czasu utrzymuje on internetowy kontakt z atrakcyjną blondynką. Kiedy jednak dochodzi do spotkania, kobieta okazuje się być czarnoskórą więźniarką o dość pokaźnych rozmiarach. Kiedy Peter próbuje pozbyć się kobiety ze swojego życia, ta dopiero zaczyna w nie ingerować. Z czasem Charlene przewraca świat mężczyzny do góry nogami, jak się jednak okazuje każdy medal ma dwie strony.
Autor popularnych powieści Henry McCarthy (Mark Polish) powraca do rodzinnego miasta Sacramento, by wygłosić w swojej dawnej szkole mowę pożegnalną. Pomimo odniesionego sukcesu, powrót do domu przypomina Henry'emu o wszystkich młodzieńczych marzeniach i rozczarowaniach. Jednym z nich, z którym do tej pory nie może się pogodzić jest niespełniona miłość do nieuchwytnej Scarlet Smith (Winona Ryder).