Įkvepianti ir širdį gerumu pripildanti juosta pagal rašytojos R. J. Palacio iliustruotą knygą su nuostabiomis aktorėmis Helena Mirren ir Gilliana Anderson. Pamenate žinomą filmą „Gerumo stebuklas“ su Julia Roberts apie berniuką Ogį deformuotu veidu, bandantį pritapti naujoje mokykloje? Tarp tų, kurie iš Ogio tyčiojosi, aršiausias buvo Džiulijanas – būtent jo istorija toliau ir tęsiasi „Baltoje paukštėje“. Džiulijano močiutė, matydama, kad jos anūkas kenčia, nusprendžia su juo pasidalinti ilgai slėpta savo pačios karo istorija, kuri turi galią pakeisti berniuko gyvenimą.
Filme pasakojami tikri įvykiai, nutikę 1945 metų vasarą. Iš Aušvico atvykusiu ešelonu senas lenkų kalinys lagamine atsiveža trimetį žydų berniuką. Slapstyti jį padeda stovyklos pogrindžio komiteto nariai. Vokiečių administracija apie tai sužino ir taikydama baisias represijas reikalauja vaiką išduoti. Bet palaužti kalinių nepavyksta. Kyla maištas...
Elizabetė Li Miler (1907-1977) buvo modelis, fotografė, karo korespondentė, motina, įkvėpėja ir empatiška kovotoja už moterų teises. Europoje vis labiau dvelkiant karo nuotaikomis, ji įsidarbina Londono „Vogue“ žurnalo redakcijoje. Jau pirmomis savo fotografijomis mergina įrodo, kad yra išties talentinga, tačiau tikrieji gebėjimai atsiskleis Li pasiprašius akreditacijos kelionei į frontą. Netrukus Li į redakciją ima siųsti karo suluošintų žmonių nuotraukas, pasakojančias žiaurias istorijas. Būtent Li priklauso pirmasis istorijoje nuotraukoje įamžintas napalmo panaudojimas fronte. Jos objektyvas fiksavo 1941-ųjų mūšį dėl Britanijos, nacių vykdytas baisybes Buchenvaldo ir Dachau koncentracijos stovyklose. Ir būtent ji 1945 m. balandžio 30-ąją, kartu su žurnalo „Life“ korespondentu Deividu Šermanu, apsilankė Hitlerio bute Miunchene. Tą pačią dieną, kai fiureris nusižudė Berlyno bunkeryje, jo Miuncheno bute buvo padaryta ikoniška nuotrauka: Hitlerio vonioje su pilna ekipuote gulinti Li.