Egyedülálló csendfilm született Philip Gröning különleges érzékenységű rendező jóvoltából. Ez a spirituális és csendes alkotó egy évre beköltözött a Grenoble közelében lévő karthauzi kolostorba, mely Európában az egyik legszigorúbb rendház. A rendező odaadó és kitartó hittel, távolságtartóan filmezte ezeket a szerzeteseket, akik egész életüket az Úrnak szentelik. A négy évszakban, a nap minden órájában megörökítette őket, úgy, hogy jelenléte a teljes csend jegyében telt. A néző részesévé válhat e kolostor életének, hogyan telnek az imádság órái, a keresztény szertartások, az együttlétek a hegyekben, a templomi szertartások idején, a magányos órák, a csendek és harangok idején. Nem mindennapi dokumentumfilm készült, méltó a kolostor életéhez, a csend hangjain meséli el egy zárt közösség aszkétikus, ugyanakkor felemelő életét.

Halál, megnyomorodás, börtön valamint elképesztő szegénység és az ezzel járó reménytelenség a sorsa a La Vida Loca főszereplőinek. Megrázó, a cinéma vérité legjobb hagyományait követő dokumentumfilm El Salvador hatalmas bűnbandáiról, és arról, hogy a nagypolitika húzásai miként csapódnak le az egyszerű emberek mindennapjaiban.

Ez a kendőzetlen dokumentumfilm egy hírhedt manhattani szexklub, a 70-es évek végétől a 80-as évek közepéig üzemelő Plato's Retreat tündökléséről és bukásáról szól, valamint annak egykori vezetőjéről, Larry Levensonról. A film korabeli fotók és filmbejátszások, továbbá a Levenson családtagjai és a klub egykori vendégei által adott interjúk segítségével idézi meg New York egy, azóta kiveszett miliőjét. A 70-es években a Plato?s Retreat olyan nagy népszerűségnek örvendett, hogy tulajdonosa egy több városra kiterjedő franchise-ban gondolkodott, de mielőtt foganatosíthatta volna tervét, bajba keveredett az adóhatóságokkal; a klub sorsát végül a 80-as években kitörő AIDS-járvány pecsételte meg.