Dwaj przyjaciele wygrywają w Nowym Jorku konkurs na najlepszą drag queen - mężczyznę występującego na scenie w damskim przebraniu. Swój sukces świętują w barze w towarzystwie innego zawodnika. Panowie na tyle przypadają sobie do gustu, że postanawiają wspólnie pojechać do Los Angeles na zawody "Drag Queen of America" i wystąpić jako Vida, Noxeema i Chi Chi. Kupują starego cadillaca i ruszają w drogę. Niestety, przekraczają dozwoloną szybkość i zostają zatrzymani przez szeryfa.

"Withnail i ja" portretuje ostatnie wspólne szaleństwa dwóch przyjaciół, niespełnionych młodych aktorów pod koniec 1969 roku. Withnail (Richard E.Grant) i Ja (Paul McGann, który gra alter ego reżysera Bruce'a Robinsona) odkrywają pewnego poranka, że do końca szaleńczej dekady lat sześćdziesiątych zostało tylko 90 dni. Połączeni biedą i marzeniami o sławie dzielą nędzne mieszkanie, a ich codzienna dieta składa się z alkoholu, LSD i marihuany. Spłukani i zagubieni w miejskiej dżungli postanawiają wyruszyć na wieś i spędzić oczyszczający wewnętrznie weekend w prymitywnej chacie ekscentrycznego Monty'ego (Richard Griffith), wuja Withnaila. Od samego początku pobytu wszytko układa się nie tak jak zaplanowano, i choć ich marzenia o idyllicznym ustroniu nie spełnią się, będzie to niezapomniany pobyt, zwłaszcza po niezapowiedzianym przyjeździe Monty'ego.

Para homoseksualistów, Tajwańczyk Wai-tung (Winston Chao) i jego amerykański kochanek Simon (Mitchell Lichtenstein), żyje w szczęśliwym związku. Sielanka trwa do czasu, kiedy z odwiedzinami przylatują rodzice Wai-tunga. Mężczyźni, w obawie braku akceptacji ich związku, zawierają umowę z piękną Wei-wei (May Chin), która ma udawać narzeczoną Wai-tunga. Niebawem rodzice zaczynają planować ślub swojego syna.

W połowie lat 60. Truman Capote wpada na pomysł napisania książki opartej na faktach. Materiał do stworzenia dzieła dostrzega w sprawie morderstwa popełnionego przez dwóch recydywistów na czteroosobowej rodzinie farmerów z Kansas. Sprawcy, Perry Smith i Dick Hickock, siedzą w celi, oczekując na wyrok. Capote zapisuje kolejne etapy procesu, tworzy portrety zabójców, opisuje ich zachowanie w sądzie. Dając jednemu z morderców nadzieję na pomoc, wchodzi z nim w coraz bardziej intymną relację.

Do miasta Savanah w stanie Georgia przybywa literat z wielkiego świata, ma napisać artykuł o przyjęciu, wydanym przez zamożnego handlarza antyków. Zaraz po przyjęciu gospodarz zabija swego kochanka - homoseksualistę. Literat postanawia napisać książkę o zbrodni.

Film opowiada o trzech kobietach podróżujących po Stanach Zjednoczonych. Łączą je wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Jane, Holly i Robin nie tylko połączy przyjaźń, ale również pomogą sobie wzajemnie w odnalezieniu sensu życia oraz swojego miejsca w świecie.

Kolejne ironiczne dzieło hiszpańskiego mistrza Pedro Almodóvara. Opowieść o geju-terroryście, nimfomance, królewskim synu i córce pracownika pralni i ich wspólnych seksualno-miłosnych perypetiach...

Popularny aktor Andy Garcia próbuje swoich sił jako reżyser. W dodatku do swego filmu zebrał gwiazdorską obsadę. Obraz według scenariusza powieściopisarza G. Carbera Infante opowiada historię trzech braci, których życie zmieniło się wyniku przeprowadzonej przez Fidela Castro rewolucji na Kubie. Jeden z nich jest właścicielem hawańskiego klubu. Reżim Castro zmusi go do ucieczki do USA.

Film, który powstał na podstawie powieści Natalie Robins i Stevena M. L. Aronsona pokazuje prawdziwą, choć niezwykłą, historię Barbary Daly (Julianne Moore). Wżeniła się ona w klasę wyższą, poślubiając dziedzica fortuny twórców bakelitu, Brooksa Baekelanda. Piękna i charyzmatyczna kobieta zupełnie nie pasowała do powściągliwego męża, a narodziny ich jedynego potomka, Tony'ego, zachwiały jeszcze bardziej podstawami niestabilnego i burzliwego małżeństwa. Czując odrzucenie ojca, chłopiec zbliżał się do równie osamotnionej matki, a relacje tych dwojga z czasem stawały się coraz bardziej skomplikowane i kontrowersyjne.