Epiška anglų literatūros klasiko Williamo Makepeace’o Thackeray’aus kūrinio ekranizacija, pasižyminti ypatingu vaizdiniu sprendimu, estetizmu, operatoriaus ir dailininko meistriškumu. Šis Stanley Kubrick’o filmas – vienas svarbiausių jo kūrybinėje biografijoje, kartu ir svarbus pasaulinio kino etapas. Pasakojimas apie airį, kosmopolitiškoje XVIII a. Europoje tampantį Prūsijos karaliaus tarnu, režisieriui tapo pretekstu pasvarstyti apie kultūros vertybes.
Džonas Kleinas (Richardas Gere'as) – „Washington Post“ žurnalistas kažkaip keistai atsiduria mažame Vakarų Virdžinijos miestelyje. Jo automobilis nebevažiuoja, išsijungia telefonas, sustoja laikrodis. Vyras beldžiasi į artimiausią namą prašydamas pagalbos, bet duris atidaręs žmogus jį užpuola piktai šaukdamas, kad jis jau trečią dieną iš eilės laužiasi į jo duris. Bet Džonas neprisimena čia buvęs. Prieš dvejus metus Džono žmona Merė (Debra Messing) mirė ligoninėje nuo sužalojimų, patirtų per avariją. Prieš mirtį ji piešė kažkokį keistą padarą su sparnais - gigantišką drugį. Ar jos piešiniai turi ką nors bendra su šiuo miesteliu? Holivudo režisieriaus Marko Pellingtono 2002 metų mistinis trileris „Žmogaus-drugio pranašystės“ atstovauja tai kino srovei, kuri siekia atskleisti vadinamąją paralelinę tikrovę. Tačiau įdomiausias dalykas yra tas, kad filme vaizduojami mistiški bei nepaaiškinami įvykiai yra atsitikę iš tikrųjų.
Sugedęs kompiuteris nukreipia keleivinį erdvėlaivį tiesiai į Saulę. Ar Tedas gali visus išgelbėti ir sugrąžinti erdvėlaivį į teisingą kelią?