Nakatomi Plaza, Los Angeles. Trwa gwiazdkowe przyjęcie dla pracowników Nakatomi Corporation. Radosny nastrój zmienia się w paraliżujący strach, kiedy w ciągu kilku minut budynek zostaje opanowany przez grupę terrorystów z Hansem Gruberem (Alan Rickman) na czele. W „Szklanej Pułapce" tylko jedna osoba umknęła uwadze przestępców. John McClane (Bruce Willis), nowojorski detektyw, znalazł się tam właściwie przypadkowo. Jest zmęczony. Ma przy sobie tylko mały pistolet. Ale stanowi jedyną nadzieję dla sterroryzowanych zakładników, wśród których jest jego żona Holly (Bonnie Bedelia). Podejmuje samotną, nierówną i brawurową walkę. \"SZKLANA PUŁAPKA\" to emocjonujący thriller, trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.
Lestat to młody wampir o niezwykłej urodzie, ale zimny i wyrachowany, z lubością zabija swe ofiary. W Nowym Orleanie poznaje śmiertelnika Louisa, którego prowadzi przez śmierć do wiecznego życia i ciemności. Dwieście lat później to właśnie Louis opowie swą historię młodemu dziennikarzowi - historię egzystencji wampira, pełnej smutku, wiecznego istnienia, pożądania, miłości i tęsknoty.
W jednym ze swoich najsłynniejszych filmów, Francois Truffaut kontynuuje historię Antoine Doinela, swojego alter ego (pierwszym z serii był obraz Czterysta batów). Po wyrzuceniu z wojska, Antoine błąka się po Paryżu w poszukiwaniu odpowiedniego zajęcia i prawdziwej miłości. Kolejne miejsca pracy i rozdarcie między uczuciem do panienki z dobrego domu i do pięknej żony szefa prowokują ciąg zabawnych epizodów, ilustrujących żmudny proces dorastania bohatera.
Pierwszy epizod filmu "Miłość dwudziestolatków", złożonego z pięciu epizodów zrealizowanych przez François Truffaut (Francja), Renzo Rossellini (Włochy), Marcel Ophüls (Niemcy), Andrzej Wajda (Polska), Shintaro Ishihhara (Japonia). "Pokazuję bohaterów, którzy chcą wejść do społeczeństwa. Kiedy byłem młodym chłopcem, spotkałem się z dziewczynami, które powtarzały slogan Gide'a: "Rodziny, nienawidzę was", ale mnie rozśmieszało, ponieważ w dziewięciu przypadkach na dziesięć ich rodzice byli uroczy i ich zaprosiny wprawiały mnie w zachwyt" François Truffaut
Kontynuując historię Antoine Doinela, Truffaut pokazuje losy jego świeżego małżeństwa z Christine. Znany z "400 batów" i "Skradzionych pocałunków" bohater jak może broni się przed małą stabilizacją w ramach związku, rzuca więc nudne zajęcie kolorowania kwiatów i podejmuje pracę w amerykańskiej firmie. Tam poznaje śliczną Japonkę, z którą nawiązuje romans. Gdy prawda wychodzi na jaw, małżeństwo wydaje się skończone... W bezpretensjonalnej formie mistrz francuskiej Nowej Fali zawarł wiele z prawd i paradoksów instytucji związku małżeńskiego.
Letnie Igrzyska Olimpijskie w Monachium z 1972 roku przeszły do historii nie ze względu na rekordy sportowe jakie tam padły, ale tragedię, która rozegrała się 5 września. Tego dnia członkowie palestyńskiej organizacji "Czarny Wrzesień" wdarli się na teren olimpijskiej wioski biorąc do niewoli 11 członków izraelskiej reprezentacji. 21 godzin później, w wyniku nieudolnej akcji antyterrorystycznej, zginęli wszyscy sportowcy i pięciu z ośmiu porywaczy. W swoim kolejnym filmie Steven Spielberg... powraca do tragicznych wydarzeń. Opowiada jednak nie tylko o dramatycznym losie izraelskich sportowców, ale głównie o wydarzeniach, jakie nastąpiły po terrorystycznym ataku.
44-letni Pierre Lachenay jest znanym pisarzem i redaktorem. Ma żonę, Frankę, i dziesięcioletnią córkę. Na pokładzie samolotu lecącego do Lizbony zauważa zgrabną stewardesę, 23-letnią Nicole. Gdy spotykają się później w hotelu Pierre, uwodzi dziewczynę. Po powrocie do Paryża Pierre i Nicole kontynuują znajomość. Mężczyzna staje się coraz bardziej zaborczy i zazdrosny. Tymczasem w domu psują się jego stosunki z żoną. Pierre postanawia odejść. Nicole zaczyna wycofywać się ze związku.
Antoine Doinel ma już ponad trzydzieści lat, François Truffaut opisuje nam historię jego życia już w pięciu filmach. Rozwiódł się z Christiną. Jest korektorem i zakochał się w Sabinie, sprzedawczyni płyt. Jednak nie jest to zobowiązujący związek. Colette, jego młodzieńcza miłość, jest teraz adwokatem. Kupuje jego pierwszą autobiograficzną książkę. Niespodziewanie spotykają się na stacji... Rezyser bawi się filmem - umieścił w tym dziele w charakterze sekwencji wspomnieniowych wiele scen z poprzednich obrazów. Agdy postaci z "Uciekającej miłości" idą do kina, grany tam jest film Truffauta...
Imperium Klingonów doznaje poważnego ciosu podczas eksplozji kopalni na jednym ze swoich księżyców. W rezultacie klingoni chcą podpisania pokoju z federacją. Kapitan Kirk ma wyruszyć w swą ostatnią misję i przyjąć ambasadora. Niestety wkrótce po przyjęciu na Enterprise, ambasador zostaje zamordowany, a proces pokojowy załamuje się. Klingoni za morderstwo chcą ukarać Kirka (który także zabił kilku klingonów i ukradł im statek w ST III). Kirk i McCoy zostają skazani na ciężkie więzienie (a właściwie obóz pracy). Po uratowaniu ich przez Spoka muszą rozwikłać zagadkę, kto stoi za zabójstwem klingońskiego ambasadora. Jak się okaże pewni klingoni i pewni funkcjonariusze federacji już się dogadali i za wszelką cenę chcą wstrzymać negocjacje pokojowe. Oczywiście wszystko kończy się sukcesem, chociaż Kirk zamiast przekazać statek nowej załodze kieruje się w nieznane sobie miejsce. Natomiast komandor Sulu zostaje kapitanem Excelciora.
"Fakty i akty" to opowieść o pewnym niezwykłym przedsięwzięciu. Dochodzi bowiem w Białym Domu do ogromnego skandalu, w który wmieszany jest sam prezydent. Conrad Brean (Robert De Niro), doradca i wysoki urzędnik Białego Domu, którego zadaniem będzie zatuszowanie seksualnych wyczynów prezydenta w przededniu wyborów. Kiedy konieczne staje się odwrócenie uwagi mediów i opinii publicznej od tego wydarzenia, Brean wynajmuje hollywoodzkiego producenta Stanleya Motssa (Dustin Hoffman). Wspólne przedsięwzięcie tych manipulatorów to wywołanie wojny z... Albanią (dlaczego Albania?, a dlaczego nie - odpowiada Brean). W skład ekipy Motssa wchodzą najlepsi z najlepszych w branży hollywoodzkiej. Łączą oni siły z zespołem z otoczenia prezydenta i tworzą niesamowitą fikcyjną "wojnę". Niestety nie wszyscy będą chcieli uwierzyć w konflikt z odległą Albanią.
Oparta na faktach historia zamachu na Adolfa Hitlera, który w krytycznym momencie II wojny światowej zorganizowała grupa niemieckich wojskowych pod wodzą pułkownika Klausa von Stauffenberga.
Mieszkańcy Paryża i przyjeżdżający turyści mijają się na ulicach miasta, poszukując prawdziwej miłości, zrozumienia, a czasem pociechy.
Ofiarą popełnionego w Luwrze morderstwa pada kustosz muzeum Jacques Sauniere (Jean-Pierre Marielle). Wezwany przez DCPJ Robert Langdon (Tom Hanks), harwardzki wykładowca i spec od wszelkich symboli, odkrywa na miejscu szereg zakonspirowanych śladów, które mogą pomóc w ustaleniu zabójcy, ale też stanowią klucz do jeszcze większej zagadki- niezwykłej tajemnicy sięgającej swoimi korzeniami samego początku chrześcijaństwa. Langdon podejrzewa, że ofiara była członkiem tajnego stowarzyszenia - Zakonu Syjonu - strzegącego od 1099r. największego skarbu ludzkości - Świętego Graala. Ale pozostały tylko 24h. na rozwikłanie precyzyjnie skonstruowanej łamigłówki pozostawionej przez Sauniera, albo tajemnica na zawsze przepadnie. Jedynym sprzymierzeńcem, ściganego przez policje i bezlitosnego zabójcę Langdona, jest piękna Sophie Neveu (Audrey Tautou), agentka kryptograf francuskiego DCJP i zarazem wnuczka Sauniera, która chce odkryć prawdę o swojej rodzinie...
Trzynastoletnia Vic właśnie wkracza w trudny wiek: okres buntu i konfliktów z rodzicami, jednak jest to przede wszystkim czas poznawania smaku pierwszych pocałunków i odkrywania uroku pierwszej miłości, której ucieleśnieniem jest poznany na prywatce Matthieu.
Koniec XIX wieku. Paryż. Paul Gauguin jest maklerem giełdowym. Ma on kochającą żonę i czwórkę dzieci. Jednak największą jego pasją jest jednak malarstwo. I oto pewnego dnia postanawia poświęcić się mu całkowicie. Kiedy rodzina popada w ubóstwo, żona wyjeżdża z dziećmi do rodzinnej Kopenhagi. Paulowi także otwieraja sie oczy i też jedzie do Danii. Próbuje powrócić do interesów. Niestety, fascynacja malarstwem okazuje się jednak silniejsza. Gauguin wraca do Paryża, a potem w poszukiwaniu malarskich inspiracji i tańszego życia trafia na wyspę Tahiti, gdzie tworzy swoje najlepsze obrazy.
Na poligonie znaleziono zwłoki córki generała, Elizabeth Campbell. Zamordowana była kapitanem amerykańskiej armii. Prowadzący śledztwo w tej sprawie inspektor Paul Brenner dowiaduje się, że ofiara była piękną kobietą o ujmującej osobowości. Jej znajomym trudno wskazać kogoś, kto mógłby życzyć jej śmierci. Badając okoliczności zdarzenia, Brenner powoli powiększa krąg podejrzanych. Wśród nich są ludzie wpływowi i zwykli żołnierze. Przemoc i korupcja panujące w armii stają się coraz bardziej widoczne.
Willie Stark zostaje wybrany na gubernatora. Świat wielkiej polityki pochłania go do tego stopnia, że dawne ideały przestają się liczyć.