Desmitgadīgais Augusts Pulmens, kas piedzima ar nopietnu sejas defektu un slimības dēļ līdz šim ir mācījies mājās, pirmoreiz dosies uz skolu, lai uzsāktu mācības vietējās skolas 5. klasē. Augija vienaudžiem nebūs viegli pieņemt citādo un aiz neparastās ārienes ieraudzīt to stipro, drosmīgo un labsirdīgo zēnu, ko pazīst viņa mīlošā ģimene. Lai gan Augijs pūlēsies būt tāds pats kā citi skolēni, viņš tikai vēlreiz apliecinās, ka ir īpašs, un ne jau neparastā izskata dēļ.

Sīma vecāki ir šķīrušies – mamma tagad dzīvo Ruandā, bet Sīms dzīvo kopā ar tēti. Sīma tētis mēģina izveidot jaunas attiecības, taču viņam īsti neveicas. Kad Sīma tētis iepazīstas ar Vinnijas mammu, sadraudzējas arī abi bērni un ir radusies jauna, draudzīga ģimene. Taču tad abi vecāki sāk strīdēties, un Sīms ar Vinniju nolemj viņiem palīdzēt. Abi bērni dodas uz bibliotēku, lai iegūtu zināšanas par pāru attiecībām, un izveido asprātīgu videopamācību vecākiem, kas saucas “Desmit attiecību padomi”.

Pēc Ērika Kestnera romāna motīviem. Kādā mazā Vācijas pilsētiņā dzīvo Emīls. Viņš ir jauks zēns, kas labi mācās, mīl un klausa savu mammu, un dažreiz pastrādā nedarbus kopā ar draugiem. Pirmo reizi Emīls viens pats drīkst braukt pie krustmātes uz Berlīni. Vecmāmiņa un māsīca Ponija Cepurīte gaida viņu lielās pilsētas stacijā, bet Emīls neierodas. Taču piedzīvojumi sākas tad, kad Emīlam vilcienā tiek nozagta nauda. Zēns seko vīram stīvajā cepurē, kurš nozaga viņam visu mātes līdzi doto naudu. Kamēr vecmāmiņa un Ponija Cepurīte domā, ko darīt, Emīls jau ir ierauts notikumu virpulī. Par laimi, Emīlam palīdz Gustavs ar autotauri un viņa draugi.