Vincent van Gogh w młodości poczuł kapłańskie powołanie. Postanowił dzielić się słowem Pana, nieść pociechę najbardziej potrzebującym. Poszukał słuchaczy wśród ludności zamieszkującej najbiedniejsze rejony górnicze. Szybko zyskał szacunek i uznanie najuboższych, jednocześnie wzbudzając niechęć przełożonych. Wkrótce wokół niedoszłego kaznodziei dochodzi do dużego zamieszania, Vincent powraca pod opiekuńcze skrzydła rodziny. Zaczyna malować. Przelewa na płótno dręczące go lęki i tęsknoty. Zakochuje się nieszczęśliwie w swej kuzynce Kay.

Daniel cieszy się szacunkiem wspólnoty wiejskiej, kiedy odważnie wspiera walkę o jej sprawy. Jest zakochany w chłopcu z sąsiedztwa – Olku, który nie jest gotowy, by ujawnić swoją tożsamość seksualną. Ich relacja rozwija się w ukryciu. Kiedy nastoletnia przyjaciółka nie wytrzymuje homofobicznych ataków i popełnia samobójstwo, Daniel namawia ludzi ze wsi do odbycia wspólnej drogi krzyżowej w intencji ofiary.

Dobiegając czterdziestki Louise Harrington czuje się niespełniona uczuciowo. Przed 20. laty zginął w wypadku jej chłopak, a Louise nigdy nikogo nie pokochała równie mocno. Kiedy na liście osób starających się o przyjęcie do szkoły widzi jego imię i nazwisko, postanawia dowiedzieć się kim jest imiennik ukochanego. Tak poznaje Scotta Feinstadta.

Film odzwierciedlający losy i potyczki życiowe Gustava Klimta, artysty, malarza. Dzieło Raoula Ruiza pokazuje w jaki sposób doszedł on do sławy, a jednocześnie jak jego obrazy stały się bardzo charakterystyczne na przełomie XIX i XX wieku. W tym samym czasie odrodził się niedoceniony styl Art Nouveau, jednocześnie zyskując światową renomę poprzez prace Klimta.