A csernobili katasztrófa c. epizód a világ legborzalmasabb nukleáris katasztrófáját megelőző óra történéseit mutatja be. A csernobili nukleáris katasztrófa tízszer pusztítóbb volt, mint a hirosimai atomtámadás, s az emberi tévedés és a tökéletlen technológia végzetesnek bizonyult.

A kommunizmus eszméje romantikusnak hatott Reed, a radikális amerikai újságíró és Louise Bryant, az elismerésért küzdő írónő számára. Ezért is utaztak a forradalom színhelyére, a távoli Oroszországba. Reed teljesen az új eszme hatása alá kerül, annak elkötelezett támogatója lesz. Így amikor visszatér az Egyesült Államokba, könyvet ír a forradalomról és megalapítja az amerikai kommunista pártot. Ahhoz azonban, hogy elfogadtassa az új szervezetet, ismét Oroszországba kell utaznia. Ez az út viszont már korántsem bizonyult olyannak, mint amilyennek képzelte.

Joan Crawford Hollywood egyik legnagyobb sztárja volt. Négy évtizedes pályafutása alatt emlékezetes filmek sorát készítette, 1945-ben Oscar-díjat kapott a Mildred Pierce-ben nyújtott alakításáért. Miközben színésznőként sikert sikerre halmozott, a magánéletében nem találta a boldogságot. Négy férjet is elfogyasztott, az adoptált lányát pedig kitagadta az örökségből. Mindez arra ösztönözte Christinát, hogy megírja önéletrajzát, és olyannak mutassa meg a mostohaanyját, amilyen az valójában volt: kegyetlen, érzelemmentes szörnyetegnek, aki otthon is szerepet játszott.