Małym miasteczkiem w stanie Missisipi od lat rządzi Will Varner (Orson Welles). Do rozpaczy doprowadza go niezdarność własnego syna. Gdy mężczyzna wraca do domu ze szpitala, dowiaduje się, że syn przekazał zarządzanie posiadłością Benowi Quickowi (Paul Newman). Varnerowi do tego stopnia odpowiada obcesowość i bezwzględność nowego zarządcy, że proponuje mu rękę córki (Joanne Woodward) w zamian za dożywotnią opiekę nad posiadłością.
Trzy nowele rozgrywające się w różnych czasach. Akcja pierwszej z nowel rozgrywa się w roku 1961. Dwie starsze już lesbijki mieszkają w swoim wspólnym domu, darząc się ogromną miłością. Niespodziewanie jedna z nich umiera. Kolejna nowela umiejscowiona jest w 1972 roku, czyli w czasach buntów feministycznych oraz dzieci kwiatów. Grupa lesbijek, walcząca o swoje prawa i o tolerancję, sama 'brzydzi' się inności. Ostatnia nowela rozgrywa się w roku 2000. Tutaj dwie kochające się lesbijki, starają się o dziecko.
Od wczesnego dzieciństwa Abby marzyła o swoich szesnastych urodzinach. Gdy w końcu ten dzień nadchodzi, dziewczyna dodaje ostatnie, 16. życzenie, do sekretnej listy marzeń, co powoduje serię niecodziennych zdarzeń. Niespodziewanie pojawia się kobieta imieniem Celeste, która daje Abby pudełko z szesnastoma urodzinowymi świeczkami. Każda z nich symbolizuje jedno z jej życzeń, które po kolei się spełniają. Abby udaje się zwrócić na siebie uwagę chłopaka, w którym od dawna się podkochuje, potem daje nauczkę swojej odwiecznej rywalce, a dodatkowo staje się popularna, wysportowana i modna. Gdy jednak kolejne życzenie powoduje liczne problemy, dziewczyna zaczyna dostrzegać, że bycie dzieckiem wcale nie jest takie złe.
Lehman Brothers był czwartym co do wielkości bankiem inwestycyjnym w USA, zanim we wrześniu 2008 roku ogłoszono jego upadłość. Niemal od początku istnienia miał swoją główną siedzibę w Nowym Jorku, a założyli go w 1850 r. żydowscy imigranci z Niemiec, bracia Henry, Emanuel i Mayer Lehmanowie. Wojna secesyjna na krótko przerwała dynamicznie rozwijającą się działalność przedsiębiorczych braci, którzy potem działali jeszcze prężniej. Lehman Brothers otworzył nowe siedziby poza granicami USA, w 1960 r. w Paryżu, a następnie na początku lat 70. w Londynie i Tokio. Rok 2005 przyniósł Lehman Brothers rekordowy poziom zysków na całej płaszczyźnie działalności. Rekordowe pod względem przychodu okazały się także lata 2006 i 2007.