Příběh se odehrává v Indii roku 1938 na pozadí politického vzestupu Gándhího. Malá Chuyia je provdána za starého muže a čeká v domě svých rodičů, dokud nebude plnoletá. Její muž však umírá a Chuyia je tak ve svých osmi letech vdovou. Podle indických tradic jsou vdovy posílány do zvláštních útulků, kde v odříkání stráví zbytek života. Bez muže už neznamenají nic. Přítomnost dítěte se odrazí na životech ostatních obyvatelek domu a vytrhne je z letargie. Žije tu i Kalyani, která se zamiluje do mladého politického aktivisty. Žena, která je pověřena dohledem nad ostatními, má ale s Kalyani jiné plány. Na druhém břehu řeky žije spousta boháčů, kteří jsou ochotni platit za společnost mladé ženy. Co se stane, když jedné noci Kalyani odmítne nastoupit do loďky?

V jednom bejrútském salonu krásy se protnou osudy pěti žen. Salon krásy je pestrý a smyslný mikrokosmos, kde sdílejí a svěřují své naděje, obavy a očekávání.

Před padesáti lety, v roce 1947, žila Lenny v Láhauru a bylo jí 8 let. Brtiská nadvláda nad Indií se tehdy začala hroutit. Jenže spolu se zprávami o blížící se nezávislosti země, se šířily také zvěsti o rozdělení Indie na dvě země - Pákistán a Indii. Hindové, muslimové a sikhové, kteří žili po staletí spolu v míru, se náhle začali dožadovat kousku Indie pro sebe. Tyto bouřlivé události sledujeme očima malé Lenny, jejíž rodiče jsou pársové, a jsou tak ušetřeni bezprostředního nebezpečí. Jejich přátelé a blízcí ovšem takové štěstí nemají....

Britt-Marie, třiašedesátiletá žena, opustila po 40 letech manžela a dlouhý život ženy v domácnosti. Najít si práci v malém městečku je pro otravnou, pasivně agresivní tetu, jak jí místní říkají, docela náročné. A její domovský Borg navíc skutečně nemá cokoli, čím by se pyšnil, snad kromě mladého fotbalového týmu. Když Britt-Marie zahájí novou kariéru jako trenérka tohoto týmu, jde teprve o začátek cesty plné zápasů, výzev, ale i vřelosti a lásky.