Plyšové kamarády Kryštůfka Robina znají děti i dospělí na celém světě. Málokdo však ví, že rodinný život autora A. A. Milnea (Domhnall Gleeson) měl do pohádkové idylky daleko. Úspěšný spisovatel, který se nikdy nevzpamatoval z hrůz první světové války, se spolu se svou ženou Daphne (Margot Robbie) a malým synkem Christopherem Robinem stěhuje na klidný venkov, kde chce načerpat inspiraci pro svou další tvorbu. Nápady však nepřichází, Daphne novým způsobem života pohrdá a malému chlapci se dostává lásky pouze od chůvy. Ke změně však dochází v momentu, kdy začne Milne svému osamocenému synovi vyprávět příběhy, ze kterých se nakonec zrodí úspěšné dětské knížky. Pohádky o chlapci a jeho zvířátkách však dramaticky změní osud celé rodiny.

Hlavními hrdiny příběhu jsou Thomas Alva Edison a George Westinghouse. Jejich snaha o vytvoření trvalého elektrického systému vešla do dějin. Edison upřednostňoval pro rozvod elektrické energie stejnosměrný proud před střídavým, který podporoval Westinghouse Electric a řada evropských společností.

Přestože se tenhle příběh odehrál před bezmála osmdesáti lety, je až nebezpečně aktuální. Vypráví o muži, který měl obrovské sympatie veřejnosti, navzdory tomu, že páchal ty největší zločiny. Podle státních institucí vykrádal banky. Podle lidí trestal ty, kdo zavinili hospodářskou krizi. V přepadených bankách se choval jako jeho oblíbení filmoví hrdinové. K cizím penězům se navíc obvykle nedostával hrubým násilím, ale díky originálním nápadům realizovaným s neobvyklou drzostí. Z policejních pastí unikal zázrakem, a když už sklaply, nepředstavovaly pro něj problém ani mříže vězeňské cely. Úspěšné tažení Dillingerovy bandy americkými bankami a postupně se utahující policejní smyčka na hrdlech jejích členů sice dominuje, ale vedle toho sledujete i Dillingerův intimní příběh, který je skoro stejně zajímavý jako jeho zločinecké eskapády, nebo válku o veřejné mínění, již lupič úspěšně svádí s etablující se FBI, která chce na jeho dopadení postavit smysl své existence.

Britský dramatik a spisovatel Oscar Wilde sice žil v manželství a měl dva syny, ale navzdory něžnému vztahu k manželce podlehl i vášnivé lásce k oslnivě krásnému, ale poněkud sobeckému a lehkomyslnému lordu Rossovi. Wilde se ocitá mezi mlýnskými kameny divadelních úspěchů a společenského opovržení.

Bývalý člen zvláštních jednotek americké armády Chris Vaughn se vrací do rodného města. Neplánuje nic víc než klidný život v místech, kde vyrůstal, pomoc stárnoucímu otci a obnovení dávných vztahů, které - jak doufá - svým odchodem do velkého světa úplně nezpřetrhal. Kdysi tak idylické venkovské městečko však nachází drasticky změněné: v ulicích vládne násilí a drogy. Chris brzy zjišťuje, že ohniskem nákazy je místní casino, jehož nečestný šéf a jeho pohůnci městečko korumpují. Jednou z jejich obětí je i Chrisova bývalá přítelkyně, která v casinu pracuje jako tanečnice. S roztrpčeným a pomstychtivým rodákem se do městečka vrací zákon. Na to, aby dal Chris věci znovu do pořádku, bude - spíš než znalosti paragrafů potřebovat svůj tvrdý vojenský výcvik a partu odhodlaných spřízněných duší.

Expresivní výpověď o životě a díle slavného ranobarokního malíře, který bývá označován za "vynálezce světla kinematografie". Caravaggio maloval prostitutky, tuláky, příživníky, povaleče, zloděje a vyděděnce, zvěčňujíce je v postavách světců. Ve filmu vystupují ze šerosvitu modelově vysvícené obrazy malíře, jehož dílo, inspirace a bláznivé nápady splývají s jeho životem, ve kterém byla zřejmě ústředním bodem homosexualita s doprovodným pocitem viny a izolace. Zatímco co jeho malby ukazovaly stále se zvětšující originální hloubku náboženského vědomí, jeho osobní život byl plný výtržností, soubojů, věznění a v r. 1606 dokonce zabil člověka. Opuštěný, zoufalý, nemocný láskou, plýtvající silami, ubitý i šťastný se prsty dotýká dneška (postavy mají někdy moderní šaty, kouří, jsou tu auta a motocykly, mecenáš má počítač Sony, udavač sedí ve vaně a ťuká na stroji žalobu na dlužníka...). Dech a vůně doby, snoubící krásu a svátost se špínou intrik, vražd a krvesmilstva.

Jen několik málo měsíců, po takřka absolutním obsazením země invazivními vojsky Korejské lidové armády, v roce 1950, vydal americký námořní generál Douglas McArthur (Liam Neeson) přímý rozkaz k tajné operaci nazvané X-Ray, která měla dle jeho osobního názoru přivést v případě úspěchu celou jeho rozsáhlou námořní flotilu spojeneckých vojsk, čítajících takřka osmdesáti tisícové vojsko, až k samotným mělčinám přístavního města Inčchon. Mělké vody, obepínající geograficky strategický přístav obsazené země, byly ale poseté podmořskými minami, jejichž plán rozmístění měl pouze jeden jediný člověk, tyranský severokorejský velitel Gye-jin Lim (Beom-soo Lee). Jihokorejský velitel Hak-soo Jang (Jeong-jae Lee) se s generálovým požehnáním vydává společně se sedmi členy na sebevražednou misi, která má rozhodnout o výsledku celé Korejské války.

Drama vychází ze skutečných událostí, které ve své autobiografické knize Podvodník popsal burzovní makléř Nick Leeson. Tenhle sympatický muž, který pracoval v singapurské pobočce prominentní londýnské banky Barings Bank, ji totiž dokázal svými obchody na burze úplně zničit. Ambiciozní Nick je svým způsobem finanční génius _ má totiž "čuch" na rozpoznání slabin elektronických peněžních transakcí a navíc velice rád riskuje. Tak se stane, že podlehne pokušení a vkročí do bludného kruhu odvážných burzovních operací bez vlastních prostředků, které mohou vynést spoustu peněz. Pokud však nevyjdou, položí na lopatky i tak bohatou firmu, jakou je jedna z nejstarších bank světa...

Televizní inscenace o Boženě Němcové zachycuje chodské období jejího života. Vypráví o manželském svazku s Josefem Němcem, který jako finanční úředník zůstával vždy ve stínu své slavné ženy. Inscenace je představuje jako dva lidi, kterým láska k národu vrostla do srdce a kteří nechtěli stát stranou boje, který bylo třeba svést, aby budoucnost národa byla svobodou pro jeho lid.