Filmo veiksmas vyksta nedideliame teismo kambaryje, skirtame prisiekusiųjų posėdžiams. Dvylika vyrų turi nuspręsti puertorikiečio jaunuolio, įtariamo nužudžius savo tėvą, likimą. Atrodytų neturėtų būti nė šešėlio abejonės. Vaikinas - žmogžudys. Tyrėjai ir prokuroras nepaneigiamai įrodė kaltę bei pateikė neginčijamus įkalčius. Amerikos teisė reikalauja, kad visi prisiekusieji balsuotų už nuosprendį vienbalsiai. Tačiau netikėtai vienas prisiekusiųjų (aštuntasis) balsuoja prieš - "vaikinas nekaltas". Jam nesvarbu, kad visi kiti prisiekusieji linkę "žmogžudį" kuo greičiau pasiųsti į elektros kėdę, kad visi kažkur skuba savais reikalais. Prasideda pykčiai ir barniai.

Žydų tautybės kirpėjas (vaidina Čaplinas), kuris kaunasi už išgalvotą šalį- Tomainiją - kovos metu išgirsta vado Šulco išvargusį pagalbos šauksmą ir nusprendžia jam padėti. Šulcui sėkmingai išsigelbėjus, o kirpėjui dėl amnezijos patekus į ligoninę, po dvidešimties metų jis išeina ir sužino, jog Tomainija yra valoma diktatoriaus Adenoido Hynkelio (taip pat vaidina Čaplinas). Hynkelis niekina žydus ir nuolatos siaubia jų getą. Tuo tarpu kirpėjas grįžta į savo kirpyklą gete. Nežinodamas apie esama antižydišką Hynkelio politiką, jis susiduria su arijų kulto gauja.Kirpėją išgelbėja jo draugas Šulcas, vienas ištikimiausių Hynkelio vadų. Jo dėka getas susilaukia atokvėpio nuo diktatoriaus atakų. Kirpėjas atnaujina savo darbą kirpykloje ir užmezga platonišką draugystę su Hana.

S. Kubricko režisuota antimilitaristinė satyra pasirodė Šaltojo karo įkarštyje, praėjus kiek daugiau nei metams po Karibų krizės, kai JAV ir SSRS karingas nusiteikimas pasiekė piką. Abiejų valstybių vyriausybės kūrė naujas karines programas ir puikavosi naujais ginklais. Tokia įtampa, kurią ištransliuodavo JAV (o ir SSRS) žiniasklaida, skatino paranojiškas nuotaikas. Raudonųjų komunistų baiminosi ir S. Kubricko filmo herojus – amerikiečių generolas Jackas D. Ripperis. Apeidamas aukštą JAV vadovybės ir prezidento postą, jis atsuka branduolines raketas į SSRS.

1898-aisiais Klondaike siautėja aukso karštligė. Vienišas aukso ieškotojas, kaip ir daugelis kitų, atvyksta ieškoti laimės ir netrukus aptinka dosnią aukso gyslą. Tačiau ne vien ją – jis atranda meilę ir triukšmingus nuotykius, kurie visam laikui pakeičia jo ir dar kelių žmonių gyvenimus.

Kuboje per nelaimingą atsitikimą žūva jūrininkas. Netrukus žmogžudyste apkaltinami du jauni karinio laivyno jūreiviai. Vašingtone dirbančiai karinio laivyno advokatei tiesa neatrodo aiški. Tirti bylą ji pakviečia ir advokatą Danielį. Teisininkai, kasdien susidurdami su vis naujomis kliūtimis, atkakliai artėja prie tiesos. Pagaliau, didelių vidinių prieštaravimų draskomi, jie turi galutinai apsispręsti – ginti vaikinus ar visomis išgalėmis slėpti laivyne vyraujančią ydingą tvarką.

Pagrindinio filmo herojaus vardas - Viljamas Bleikas (Johnny Depp), t.y. toks pat, kaip ir garsaus anglų poeto. Jis vyksta į "Laukinių Vakarų" užkampyje įsikūrusį miestelį, kur jam pažadėta buhalterio vieta. Deja, Viljamas pavėluoja - jo vieta jau užimta, o į pasipiktinusio buhalterio protestus fabriko savininkas atsako gana nedviprasmiškai - išsitraukdamas šautuvą. Amerikos pasienio miestelyje herojus atrodo lyg balta varna ir vis dėlto jis randa sau artimą žmogų - salūne dirbančią merginą. Tačiau būtent dėl jos Viljamas įsivelia į konfliktą. Jis priverstas kuo greičiau sprukti… Pasiklydusį ir sunkiai sužeistą Viljamą Bleiką suranda labai keistas indėnas, vardu Niekas (Gary Farmer). Jis įsitikinęs, jog tai - iš numirusiųjų prisikėlęs garsusis poetas! Kartu jie leidžiasi į keistą mistišką kelionę po prievartos ir chaoso kupiną "Laukinių Vakarų" pasaulį…

Prodiuseris Džeimsas ir jo žmona Ketrin – erotinių nuotykių ieškotojai. Tačiau abu turi ir kitą aistrą – automobiliai. Kartą patyręs autoavariją, Džeimsas buvo gydomas ligoninėje, kur susipažinęs su kitomis autoįvykių aukomis, pradeda gretinti seksualinį pasitenkinimą ir automobilių avarijas.