Praca w pogotowiu ratunkowym jest niezwykle ciężka, a do tego dochodzi jeszcze ostra konkurencja między dwiema załogami. Wszystkie chwyty są dozwolone, przelewanie krwi to prawie kwestia honoru, a kradzież pacjentów i eliminowanie kierowców zdarzają się codziennie. Jednak niewiele to interesuje byłego detektywa Brennera, który cieszy się, że wreszcie znalazł normalną pracę... Film nakręcony został na podstawie powieści Wolfa Haasa.

Pierwsza część trylogii o życiu cesarzowej Elżbiety (Romy Schneider), nazywanej pieszczotliwie Sissi. Elżbieta ma 16 lat i jest bawarską księżniczką. Jej życie jest bardzo beztroskie. Spędza czas na jeździe konnej, zabawach z licznym rodzeństwem, oraz na ulubionych przez nią polowaniach z ukochanym ojcem, księciem Maksymilianem (Gustav Knuth), z którym łączy ją szczególnie silna więź. Wkrótce poznaje cesarza Austrii, młodego i przystojnego Franciszka Józefa (Karlheinz Böhm). Oboje zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Jednak uczucie to sprawia, ze życie Sissi ma się wkrótce całkowicie odmienić.

Erika Kohout (Isabelle Huppert) to czterdziestoletnia nauczycielka gry na fortepianie w konserwatorium w Wiedniu. Jest bardzo poważana ze względu na swój niezwykły talent i silną dyscyplinę, ale poznano ją również jako ostrą i wymagającą nauczycielkę. Choć jest kobietą w średnim wieku, wciąż mieszka razem z matką (Annie Girardot), z którą jest silnie związana i po której odziedziczyła surową naturę. Nie ma męża, ani kochanka, ale swoje potrzeby emocjonalno-seksualne umie zaspokajać i to w niestandardowy sposób. Regularnie bywa w kinach porno i peepshowach, gdzie uwalnia się spod wpływu matki. Jej seksualizm jest mieszanką chorobliwego voyeuryzmu (podglądactwa) i praktyk masturbacyjnych o podłożu masochistycznym. Erotyczny świat Eryki i jej codzienne życie nauczycielki biegną różnymi drogami. Jednak pewnego dnia, jeden z jej studentów - Walter (Benoît Magimel) postanawia ją uwieść...

Eisenheim, człowiek znikąd wystawia w Wiedniu zdumiewające magiczne spektakle. Swoją pracą przykuwa uwagę pretendenta do tronu – Księcia Leopolda. Pewien, że iluzjonista jest jedynie mistrzem konfabulacji i oszustem, Książę zjawia się na jednym z przedstawień mężczyzny celem zdemaskowania jego występu. By osiągnąć cel wysyła na scenę swoją narzeczoną Sophie (Jessica Biel: "Siódme niebo", "Elizabethtown"). Rozpoczyna się wielka potyczka pomiędzy iluzją a rzeczywistością. Czy talent magika wystarczy by przekroczyć granicę między życiem i śmiercią?

Egon Schiele był jednym z najbardziej prowokujących artystów, tworzył w Wiedniu na początku XX wieku. Na jego życie i twórczość miały wpływ piękne kobiety. Pierwszą muzą artysty była jego siostra Gerti. Na słynnym obrazie "Dziewczyna i śmierć" malarz uwiecznił ukochaną Wally. Egon Schiele był sławny już za życia. Gościł na wystawach w Wiedniu, Zurychu, Pradze i Dreźnie. Jego dzieła można było oglądać w Kolonii, Monachium i Paryżu. W 1918 roku, krótko przed zakończeniem wojny, Schiele padł ofiarą epidemii grypy hiszpanki.

Upalny, duszny dzień na przedmieściach Wiednia, gdzieś między autostradą, a drogami wylotowymi z miasta. Właśnie tu rozwija się i przeplata sześć różnych historii, które odkrywają przed nami świat odarty z iluzji, pełen samotnych ludzi. Leniwe, przepełnione melancholią dni bohaterzy spędzają wylegując się w słońcu. Alkohol, seks i pijackie śpiewy pozwalają im przetrwać noce, w czasie których budzi się w nich agresja i inne, dotąd tłumione, prymitywne emocje. Nie znajdując schronienia przed lejącym się z nieba żarem, ludzie stają się coraz bardziej napięci i skłonni do wybuchu...

Timothy Dalton, debiutuje w piętnastym filmie o przygodach brytyjskiego szpiega. Tym razem agent musi sprostać wyjątkowo wymagającemu zadaniu. Ma za zadanie odkryć prawdziwe oblicze i zamiary pojmanego przez wywiad generała Koskowa (Jeroen Krabbé) oraz pięknej wiolonczelistki (Maryam d'Abo). Leonid Puszkin (John Rhys-Davies) staje się jego sprzymierzeńcem, a akcja filmu przenosi Jamesa Bonda do Afganistanu, gdzie wraz z przywódcą ruchu oporu Kamran Shahem (Art Malik) zamierzają wyeliminować Koskowa z gry.

Po dziesięcioletniej odsiadce za zabójstwo i posiadanie narkotyków, Ertan wychodzi na wolność i zatrudnia się na budowie centrum dla młodzieży. Okazuje się, że często przesiaduje tam jego 15-letni syn - Mikail, pracujący w piwnicy nad demo rapowych utworów, które – ma nadzieję – uczynią go sławnym i bogatym. Aby sfinansować swoje marzenia, Mikail sprzedaje zioło w popularnym klubie. Jego sytuacja komplikuje się, kiedy postanawia rozprowadzać cięższe narkotyki. „Pęknięcia w betonie” to opowieść o szukaniu porozumienia między nieznającymi się reprezentantami dwóch pokoleń - ojcem i synem oraz o rodzicielu, który za wszelką cenę stara się aby jego syn uniknął podobnych błędów. Odnosi jednak pyrrusowe zwycięstwo…