W wieku 23 lat była międzynarodową gwiazdą, a jej piosenki plasowały się na szczytach list przebojów. Za to kiedy kończyła 26 lat, regularnie ją oczerniano i wyśmiewano. Sinéad O’Connor to ikona irlandzkiej muzyki, która wyprzedzała swoje czasy. Film opowiada o jej fenomenalnym dojściu do światowej sławy oraz o tym, jak obrazoburcza osobowość doprowadziła do usunięcia jej z panteonu gwiazd muzyki pop. Obserwujemy Sinéad zarówno podczas koncertu w Medison Square Garden w 1992 roku, jak i w czasie słynnego występu w Saturday Night Live, gdzie a capella zaśpiewała kultowy utwór Boba Marleya w proteście przeciwko seksualnemu wykorzystywaniu dzieci w kościele katolickim i publicznie podarła fotografię Jana Pawła II. Szczery wywiad stanowi podstawę narracji filmu.

Dewney Finn, gitarzysta rockowy i wokalista, zostaje wyrzucony z własnego zespołu. Co gorsza, jego współlokator, pod naciskiem swojej dziewczyny każe mu zapłacić zaległy czynsz. Dewney, chcąc rozwiązać swoje problemy finansowe decyduje się na podjęcie pracy nauczyciela na zastępstwie w czwartej klasie pewnej prywatnej szkoły. Jego luźny stosunek do życia i zamiłowanie do muzyki udziela się również uczniom. W szkole Dewney poznaje Yuki, dziewięcioletniego geniusza gitary, który może pomóc mu wygrać konkurs dla najlepszego zespołu rockowego. To z kolei pozwoliłoby Dewneyowi rozwiązać jego problemy finansowe i triumfalny powrót do show-biznesu.

Dwoje duńskich dziennikarzy postanowiła zbadać, jak naprawdę wygląda życie muzułmanów w Danii. W tym celu przez trzy miesiące para udawała małżeństwo, przenikając sukcesywnie do środowiska muzułmańskiego i za pomocą ukrytej kamery rejestrowała to, co udało się zaobserwować. Przez ten czas udało im się złożyć wizytę w największychmeczetach. W małych społecznościach i szkołach koranicznych dzieci i młodzież są uczone jak się zachowywać zgodnie z prawem szariatu. Jeśli małżeństwo przechodzi kryzys, to musi się udać po poradę do imama lub religijnego lidera, który będzie odradzał korzystanie z jakiejkolwiek pomocy duńskich organizacji czy specjalistów. Kobieta nie powinna też zgłaszać policji faktu bicia jej przez męża, nie może ona też odmawiać mężowi seksu. Mąż natomiastmoże znaleźć sobie inne kobiety, jeśli ma kłopoty z żoną. Konflikty mają swój finał z szariackim sądzie, gdzie trzech imamów przesądza o losie małżonków.

Komediowa biografia koncentrująca się na życiu fikcyjnego gitarzysty jazzowego Emmetta Raya. Ray był nieodpowiedzialnym, rozrzutnym, aroganckim, nieznośnym, nadużywającym alkoholu, nieszczęśliwym człowiekiem, który jednocześnie mógł być uznany za najlepszego gitarzystę na świecie. Śledzimy życie Raya: epizody upijania się, jego dziwaczne hobby polegające na strzelaniu do szczurów i obserwacji mijających pociągów, marzenia o sławie i bogactwie, dziwną obsesję na punkcie bardziej znanego gitarzysty Djangi Reinhardta oraz oczywiście granie jego pięknej muzyki.