Az ókori Irak a Biblia legismertebb történeteinek helyszíne; a régészeket követve megismerhetjük Irak elveszett városait: Ninivét, Babilont, Girsut és Urukot.

Szakértők és celebaktivisták részletezik, miként válhat a talaj a klímaváltozás ellen, a bolygónk megmentéséért vívott harc kulcsfontosságú elemévé.

A dialógusok és valódi cselekmény nélküli film máshol még soha nem látott perspektívából mutatja meg a természet csodáit, a felhőket, a viharokat, a naplementét és az éjszaka fényeit, hol lassítva, hol felgyorsítva az eseményeket, majd az ember alkotta létesítmények művészien fényképezett részleteiben gyönyörködhet a néző, a milliós nagyvárosok forgatagában, a szinte néptelen sivatagok látványában, a különböző népcsoportokhoz tartozó emberi arcokban, de láthatunk balettszerűen mozgó gyártósoron dolgozó robotokat, az ipar képeit, és láthatjuk az emberi pusztítás nyomait is. Koyaanisqatsi hopi nyelven annyit jelent: egyensúlyából kibillent világ - kizökkent világ. Reggio filmje hol megnyugtatja a nézőt, hol csodálkozásra készteti, de mindenképpen gondolkodásra serkent. Célja, hogy meglássuk a világ hétköznapi csodáit, és megértsük, hogy milyen veszélyek fenyegetik változó világunkat, ha az embernek köszönhetően kibillen a kényes egyensúly!

Ez a lélegzetelállítóan gyönyörű természetfilm egy felejthetetlen utazásra viszi a nézőt, az Északi-sarktól indulva a Déli-sark felé, követve a Nap útját, és az évszakok változásait. A film főszereplői olyan csodálatos teremtmények, akiknek a mindennapjain keresztül bepillantást nyerhetünk bolygónk varázslatos, de sokszor kegyetlen világába. Lenyűgöző képeket láthatunk egy téli álmából ébredő jegesmedve családról; elefántokról, akik a sivatagon átkelve, számtalan veszéllyel szembenézve igyekeznek, hogy elérjék az Okavango folyót; és bálnákról, aki bejárják az óceánokat, hogy élelemhez jussanak. A film egyszerre ünnepli a földi élet szépségét, és figyelmeztet az ember felelősségére, annak megőrzése érdekében.

A sivatag élővilágát mutatja be ez a hosszú éveken át készült, káprázatos felvételeket tartalmazó Disney produkció. Észak-Amerika nyugati oldalán húzódik a Sierra Nevada hegység, mely néhol 4000 méteres magasságával megakadályozza, hogy a csapadékot adó felhők átjussanak a szárazföld belsejébe. Ezért itt hatalmas terület sivatagosodott el víz hiányában. És ahol csak halott, elhagyatott pusztaságot látunk, ott valójában élet is van. A sivatag élőlényeinek és növényeinek életét ismerhetjük meg ebből a filmből.

A tenger mélyének élővilága a mindennapi életünkhöz képest valóságos elvarázsolt birodalom minden képzeletet felülmúló élőlényekkel benépesítve. A néző csodálatos utazáson vesz részt, ahol testközelből szemlélheti meg a tenger káprázatos kincseit.

A Tűzgyűrű lélegzetelállító közelségből mutatja meg a vulkánok krátereit és az egész csendes-óceáni partvidéket megrázó földrengéseket. A mérhetetlen vulkáni erőkről, a Szent András törésvonalmentén élő közel félmilliárd embert nap mint nap fenyegető földmozgásokról készült díjnyertes filmet a világ IMAX mozijaiban milliók láthatták lenyűgözve.

Az esőerdők mélye – hasonlóan az óceánok örök sötétségbe burkolózó világához, vagy éppen az Antarktisz jégsivatagához – egészen a legutóbbi évtizedekig a Föld fehér foltjaihoz tartozott. Felfedezésük azonban megkezdődött, rögtön azután, hogy a tudomány felismerte jelentőségüket a Föld ökoszisztémájában. A filmben láthatjuk a kutatók sokszor elképesztően kockázatos kísérleteit, hogy közel férkőzzenek a talajtól sokszor harminc-negyven méterre, az esőerdők lombkoronájában nyüzsgő madarak és kisemlősök világához. Fantasztikus közelképek segítségével figyelhetjük meg a talajszinthez közeli párás félhomályban rejtőzködő, változatos formájú, színű és alakú rovarok életét. Megtudhatjuk, miért tartják a tudósok és a környezetvédők fontosnak, hogy felhívják a figyelmet az esőerdők pusztulására, és miért olyan fontos a megmentésük az emberiség, a Föld jövőjének szempontjából.

A nagy fehér cápát a Föld legtökéletesebb vadászai között tartják számon a biológusok. És amint ez ebből a cápákat forradalmian új eszközökkel bemutató filmből kiderül, nem is érdemtelenül. Hallgassa meg ön is a velük való találkozást szerencsésen túlélt szörfösök, fürdőzők, búvárok és halászok lélegzetelállító beszámolóit – melyek nemcsak izgalmasak, de rendkívül értékes információkkal szolgálnak is egyben a cápák intelligenciájáról és szokásairól –, majd legyen tanúja egy egytonnás nagy fehér cápa a vízből való kiemelésének és műholdas nyomkövetővel való felszerelésének! E merész és sokat ígérő mutatványnak köszönhetően a tudósok reményei szerint mostantól anélkül szerezhetünk forradalmian új információkat a nagy fehér cápák viselkedési szokásairól, hogy valakinek kis híján meg kellett halnia előtte…