Izgalmas, lebilincselő portré arról, hogy az emberek milyen messzire képesek elmenni a szabadság elnyeréséért. Több személyt láthatunk, akik megpróbálnak elmenekülni Észak-Koreából, a Föld egyik legelnyomóbb helyéről, ahol abban a tudatban kellett felnőniük, hogy a paradicsomban élnek. A film középpontjában egy bátor lelkipásztor áll, egy istenfélő ember, akinek küldetése, hogy segítsen egy anyának újra találkozni a gyermekével, akit kénytelen volt hátrahagyni, valamint egy ötfős család - köztük kisgyerekek és egy idős nagymama -, akik egy veszélyes úton indulnak el Kína ellenséges hegyein és Délkelet-Ázsián keresztül. Hazájuk elhagyása elképzelhetetlen veszélyekkel jár - ezek az emberek mégis vállalják a kockázatot. Madeleine Gavin díjnyertes filmje érzékletesen közvetíti élet és halál tétjét, és soha nem volt időszerűbb, mint most: a néző együtt éli meg a veszélyekkel teli menekülést a szereplőkkel. Az eredmény egy egyedülálló, szívszorító és felejthetetlen élmény.

A második világháború után a kamasz Michael rosszul lesz az utcán, és egy ismeretlen nő segít neki hazajutni. Felgyógyulása után a fiú felkeresi a nála kétszer idősebb Hannát, hogy megköszönje neki a segítségét. Szenvedélyes és titkos viszony alakul ki kettejük között. Michael rendszeresen felolvas a nőnek, aki idővel váratlanul eltűnik, kétségek közt hagyva a fülig szerelmes kamaszt. Nyolc esztendővel később a joghallgató Michael a náci háborús bűnösök tárgyalásaira jár. Megdöbben, amikor a vádlottak padján látja viszont kamaszkori szerelmét.

Oskar különleges kisfiú, aki a 20-as években, Danzigban született és két apja is van. Harmadik születésnapjára kap egy bádogdobot, és ugyanekkor eldönti, hogy nem nő tovább. Innentől kezdve lehetetlen elválasztani imádott dobjától, ugyanis ha megpróbálják, hisztérikus sikítozásba kezd, és magas hangjával üvegtárgyakat tör össze. A gyerekkorban ragadva él meg mindent: a nőket, szülei elvesztését, a második világháborút...

A középkorból fennmaradt egy írásos legenda, hogy a viharos IX. században egy nő lépett Szent Péter trónjára. A barbárság és romlottság korszaka volt ez, amikor az egyház gyakran inkább oltalmat, mintsem elhivatottságot jelentett. És ennek az erőszakkal teli kornak valamennyi históriája és legendája közül a legmaradandóbb Johanna nőpápa története volt, melyet világhírű könyvében Emmanuel Rodisz is megörökített, és amely most olyan világsztárok részvételével elevenedik meg mint Liv Ullmann, Trevor Howard, Olivia de Havilland, Maximilian Schell és Franco Nero.

A Hartmann család élete a feje tetejére fordul, amikor a családanya, Angelika úgy dönt, hogy befogadnak otthonukba egy nigériai menekültet, Diallo-t férjének tiltakozása ellenére. A menekültválság okozta káoszban még van remény, hogy a család újra stabilitást, bizalmat és békét talál - csakúgy, mint az egész ország.