Gdy były skazaniec Johnny Clay (Sterling Hayden) ogłasza plan nowej zbrodni, wszyscy chcą wziąć udział w akcji. Zwłaszcza, że łupem mają być dwa miliony dolarów, a podczas operacji "nikomu nic się nie stanie". Jednak mimo szczegółowej intrygi, Clay i jego ludzie przegapili jeden szczegół: Sherry Peatty (Marie Windsor), chciwa i dwulicowa dama planuje sama zgarnąć pieniądze… nawet jeśli oznacza to zamordowanie wszystkich członków gangu.

Michel, zbuntowany młody mężczyzna uciekając skradzionym samochodem zabija policjanta. Zdaje sobie sprawę, że za kilka godzin będzie ścigany przez policję całego kraju. Przybywa więc do Paryża, by odebrać od dłużnika pieniądze, które pomogłyby mu w ucieczce za granicę. Do wyjazdu namawia także piękną Amerykankę, z którą łączy go niesprecyzowane uczucie. Sprawy zaczynają się komplikować, gdy okazuje się, że dłużnik zniknął. Michel pozbawiony możliwości ucieczki, czuje się coraz bardziej osaczony.

Zanim pod koniec 2001 roku doszło do upadku Enronu, amerykański gigant energetyczny zatrudniał ok. 22 tysięcy ludzi. W listopadzie 2001 roku ujawniono oszustwa księgowe, które przyczyniły się do zafałszowania wyników spółki. Wcześniej ogłoszono wyniki za III kwartał 2001 roku, potwierdzające olbrzymie straty. W grudniu 2001 roku Enron ogłosił bankructwo, a ceny akcji wynosiły jedynie kilkanaście centów. Według powszechnych opinii było to największe bankructwo w historii USA. Tysiące ludzi z dnia na dzień straciło pracę.

"Zeitgeist: Addendum" próbuje odnaleźć i ujawnić korzenie korupcji wszechobecnej w życiu społecznym. W prosty sposób wyjaśnia mechanizmy finansowe, które sprawiają, że wpadamy w błędne koło pieniądza i długów - czy to jako jednostki, czy całe narody. Jednocześnie film przedstawia możliwe rozwiązanie - nieoparte na polityce, legislacji, odgórnych zarządzeniach i ogólnych wierzeniach. Rozwiązanie ma bazować na pozbawionym przesądów zrozumieniu czym jesteśmy, jak współdziałamy z naturą - i na dostępie do nowoczesnych, efektywnych i w pełni z naturą współgrających technologii. Prezentowany jest nowy system socjalny, zwany "Projekt Venus", który autor - Jacque Fresco udoskonala przez całe życie.

Dokument o pochodzeniu wiary chrześcijańskiej oraz o tym jak Stany Zjednoczone stały się potęgą, a przede wszystkim o tym, jak te dwa - z pozoru nie związane zjawiska - łączą się ze sobą.

Młoda dziennikarka odkrywa spisek z udziałem kandydata na prezydenta USA, który może zmienić wybory i los kraju.

Reporter pracujący dla San Jose Mercury News, Gary Webb (Jeremy Renner) postanawia ujawnić powiązania CIA z organizacją związaną z dostarczaniem kokainy z Nikaragui do Kalifornii. Po opublikowaniu artykułów dziennikarza rozpoczyna się kampania oszczerstw, która zaczyna niszczyć mu życie. Scenariusz do filmu powstał na podstawie autobiograficznej książki napisanej przez samego Gary'ego Webba.

Stan, tchórzliwy typ po pięćdziesiątce, wpada w panikę, kiedy dowiaduje się, że trafi do pudła za defraudację. Perspektywa długich lat w więzieniu skłania go do podjęcia nauki - wschodnich sztuk walki. Uważa, że to uchroni go przed niebezpiecznymi współwięźniami. Za kratami odkryje w sobie też masę innych talentów.

Harlan Regis, zasłużony detektyw z waszyngtońskiego wydziału zabójstw, obejmuje śledztwo dotyczące morderstwa w Białym Domu. 25-letnia urzędniczka została zamordowana po miłosnym akcie z nieznanym mężczyzną. Pikanterii dodaje fakt, że tragedia rozegrała się blisko prezydenckiej sypialni. Do pomocy Regisowi zostaje przydzielona agentka Nina Chance. Na polecenie szefa ochrony głowy państwa ma szybko zakończyć śledztwo, a także dyskretnie kontrolować każdy krok Regisa.

W finale Pucharu Polski w 1998 Amica Wronki po dogrywce wygrała 5-3 z konińskim Aluminium. "Bohaterem" spotkania był jednak sędzia Marek Kowalczyk, którego poziom sędziowania przypominał ten z filmu "Piłkarski poker". Dlaczego tak sędziował? Mecz był ustawiony, co potwierdziły zeznania świadków.