Sir Wilfrid Robarts właśnie opuścił szpital po ciężkiej chorobie serca. Lekarze zalecają mu spokój i trzymanie się z dala od sali sądowej. Ledwie Wilfrid znalazł się w domu, a już Leonard Vole, oskarżony o zamordowanie bogatej wdowy, która zapisała mu cały majątek, zdołał zainteresować go swoją sprawą. Vole trafił do aresztu, a sir Wilfrid - do sądu. Linia obrony opiera się na zeznaniu żony Vole'a, Christine, która dostarcza mężowi alibi. Nieoczekiwanie w dniu rozprawy kobieta składa zeznania obciążające męża.

Hongkong, 1962 r. Uchodźcy z Szanghaju, którzy z nadzieją na lepsze życie licznie przybywają do tej brytyjskiej kolonii, wynajmują każdy, nawet najbardziej obskurny kąt. Wyizolowani, a jednocześnie podlegający nieustannej kontroli sąsiadów, przybysze żyją w zamkniętych społecznościach, tłocząc się w ciasnych pomieszczeniach, zarówno w domach jak i w miejscach pracy. Pewnego dnia do sąsiadujących ze sobą dwóch klitek w jednym z takich przepełnionych domów wprowadzają się równocześnie - sekretarka Su Chan (Maggie Cheung) z mężem i redaktor jednej z gazet Chow Mo-Wan (Tony Leung) z żoną. Żona Chow z powodu obowiązków służbowych często przebywa poza domem. Mąż Su od dłuższego czasu jest podróży służbowej. Kolejne dni w tym ludzkim "mrowisku", których rytm wyznacza jedynie praca, są jałowe i nudne.

Joel odkrywa, że jego wieloletnia dziewczyna Clementine, po rozpadnięciu się ich związku poddała się eksperymentalnej operacji doktora Howarda Mierzwiaka, polegającej na wymazaniu z pamięci wszelkich wspomnień o swoim byłym ukochanym. Sfrustrowany tym faktem, postanawia skontaktować się z tajemniczym psychiatrą, aby również poddać się kuracji i wymazać ze swojej pamięci Clementine. Jednak w trakcie zabiegu, gdy wspomnienia Joela zaczynają stopniowo zanikać, przekonuje się, że wciąż kocha Clementine i tak naprawdę nie chce wyrzucać jej ze swojego umysłu. Ponieważ doktor Mierzwiak i jego współpracownicy ani myślą przerywać operacji, Joel stara się schować wspomnienia wspólnej przeszłości z Clementine w innych zakamarkach pamięci.

Biznes to wojna. I to taka, w której nie bierze się jeńców. Aby zgromadzić wielki majątek, trzeba być bezwzględnym i gotowym na wszystko. Takim właśnie człowiekiem był Daniel Plainview (Daniel Day-Lewis). Na przełomie XIX i XX wieku udało mu się odkryć złoża ropy naftowej w Nowym Meksyku. Umiejętnie inwestując kapitał, Plainview dorobił się całkiem pokaźnej fortuny. Sukces miał jednak swoją cenę - Daniel stał się potworem znienawidzonym przez wszystkich. Nie cofał się przed niczym, nawet jeśli w grę wchodził szantaż czy zabójstwo. W swoim dziele reżyser (Paul Thomas Anderson) pokazał brutalne narodziny wielkiego, amerykańskiego kapitału.

Maj 1980, Seul. Demonstracje potępiające stan wojenny ogłoszony przez dyktatora Chuna Doo-hwana zakłócają rutynę Man-seoba, taksówkarza, który odmawia pracy protestującym, którzy uniemożliwiają mu pracę. Wychowując córkę samotnie po śmierci żony, Man-seob jest okaleczony długami. Liczy się każda rasa. Kiedy słyszy kolegę chwalącego się, że wkrótce otrzyma ogromną sumę pieniędzy, by zabrać zachodniego turystę do Gwangju, rzuca się na miejsce spotkania, by ukraść mu klienta, niemieckiego dziennikarza nazywającego się Peter. Ten ostatni zamierza potajemnie zbadać pogłoski, że Gwangju jest oblężony przez armię i że rząd odciął wszelką komunikację między miastem a resztą kraju. Jednak Man-seob kłamał o swoim rozumieniu języka angielskiego i o powodach ich podróży. Nie ma pojęcia, w co się wplątał. Ich los będzie zatem ściśle związany z losem ludności Gwangju.

Film opowiada o przygodach Gustava H., legendarnego konsjerża w słynnym, w okresie międzywojennym, europejskim hotelu i Zero Moustafy, lobby boya, który stał się jego najbardziej zaufanym przyjacielem. Historia dotyczy kradzieży i odzyskania bezcennego renesansowego obrazu; szalonej batalii o ogromny, rodzinny majątek, okraszonej brawurowymi pościgami na motocyklach, pociągami, saniami i na nartach; a także najsłodszego z romansów - wszystko w przededniu dramatycznych zmian, które odcisną brutalne piętno na całym kontynencie.

"W Imię Ojca" opowiada o przeżyciach Gerry'ego Conlona, który dorastał we wstrząsanym zamachami terrorystycznymi Belfaście początku lat 70-tych. Conlon (Daniel Day-Lewis) był drobnym złodziejaszkiem, który ku niezadowoleniu swego ojca Giuseppe (Pete Postlethwaite) większość czasu spędzał w okolicznych barach. Gdy Gerry popadł w konflikt z IRA, ojciec wysłał go do Anglii, gdzie chłopak został niesłusznie oskarżony o udział w zamachu bombowym, w którym zginęło wielu niewinnych ludzi. Sąd skazał go na dożywocie, a wraz z nim aresztowano i uwięziono także jego ojca. W więzieniu Gerry zdał sobie sprawę, że Giuseppe pod maską słabości ukrywał wewnętrzną siłę i głęboką mądrość życiową. Minęło wiele lat, zanim dzięki wysiłkom energicznej pani mecenas (Emma Thompson) Gerry, zdołał udowodnić swą niewinność, oczyścić imię ojca i ujawnić światu prawdę o jednej z największych pomyłek w historii brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości.

"Rozstanie" to okrzyknięte przez światową krytykę arcydziełem współczesnego kina i nagrodzone na festiwalu w Berlinie Złotym Niedźwiedziem za najlepszy film, a także nagrodami aktorskimi. "Rozstanie", w reżyserii twórcy głośnego "Co wiesz o Elly", to opowieść o dwóch rodzinach, których losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą na skutek przypadkowego zbiegu okoliczności. Film w doskonały sposób łączy elementy thrillera i dramatu psychologicznego, trzymając w napięciu do nieoczekiwanego finału.

Dwudziestokilkuletnia Grace (Brie Larson) jest nadzorczynią pracowników w zakładzie opiekuńczym dla nieletniej, dotkniętej przez życie, młodzieży. Sama zmaga się z własnymi demonami, przez co nie potrafi ustabilizować swoich prywatnych spraw. Jednak kilka nachodzących się na siebie wydarzeń zmusi ją do stawienia czoła traumatycznej przeszłości.

Uniwersalna opowieść o życiu, samotności i poszukiwaniu miłości przez mieszkańców Mexico City. Film składa się z trzech pozornie niezwiązanych ze sobą historii. Młody chłopak, Octavio, liczy na to, że wystawiając psa do walki, zdobędzie pieniądze na ucieczkę z żoną brata. Daniel jest odnoszącym sukcesy wydawcą, który porzuca żonę i dzieci dla modelki. El Chivo, buntownik z elitarnego domu, który stoczył się na dno i został płatnym zabójcą, poluje na bogatego biznesmena. Losy całej trójki krzyżują się podczas tragicznego wypadku samochodowego.

Ameryka, lata 20. XX wieku. Odnoszący sukcesy nowojorski dramatopisarz zostaje zaproszony do Hollywood. Podejmuje go szef wytwórni, zlecając napisanie scenariusza o walkach zapaśników. Barton jest rozczarowany zamówieniem, ale przystępuje do pracy. Wynajmuje pokój w obskurnym hotelu, w którym wszystko jest dziwaczne i podejrzane. W mało inspirującym otoczeniu, pozostawiony sam na sam z maszyną do pisania, popada w niemoc twórczą. Nie jest to jednak ostatnie z nieszczęść, które staną się jego udziałem.

Żona Markusa ginie w wypadku. Niebawem wdowca odwiedzają dwaj ekscentryczni nieznajomi, który twierdzą, że tragedia była wynikiem zamachu. Czy jednak akcja odwetowa, której wspólnie podejmują się mężczyźni, nie jest jedynie donkiszotowską walką z światem rządzonym przez przypadek? Filozoficzny komediodramat Andersa Thomasa Jensena, twórcy "Jabłek Adama", z Madsem Mikkelsenem w jednej z ról.

Climax to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc spotykają się w opuszczonej szkole na odludziu. Taneczna próba w rytm przebojów takich grup jak Daft Punk, Apex Twin i Soft Cell szybko zamienia się w pełną seksualnego napięcia imprezę. Gdy wychodzi na jaw, że domowej roboty sangrię ktoś "doprawił" narkotykami, dzika zabawa w zamkniętym budynku przeradza się w ekstremalną, psychodeliczną podróż.

Opowieść o dwóch niezwykłych kobietach (niezapomniane role Shirley MacLaine oraz Debry Winger) - zachwyca widzów i krytyków zarówno swą wiarygodnością jak i wnikliwością spojrzenia. Wykreowane ręką mistrza, reżysera Jamesa L.Brooksa, wspaniałe sceny obrazują 30-letni związek matki i córki pełen momentów komicznych, jak i roztkliwiających do łez. Aktorkom partneruje Jack Nicholson, dając imponujący koncert komicznych umiejętności w roli sąsiada MacLaine popijającego, starzejącego się kobieciarza i byłego astronauty.

Frank, dealer narkotyków lubi swoją pracę, dzięki której ma atrakcyjne dziewczyny i szybkie samochody. Zostaje jednak zatrzymany przez policję i to akurat wtedy, gdy ma przy sobie paczkę heroiny. Wychodzi na wolność, ale właściciele narkotyków żądają zwrotu pieniędzy. Frank wpada w poważne kłopoty. Jeśli w ciągu kilku dni nie zwróci pieniędzy, zostanie zabity. Jego rozpaczliwej wędrówce po przestępczym podziemiu Kopenhagi towarzyszy coraz więcej aktów przemocy.

Początek studiów w Oslo to dla Thelmy początek nowego życia. Młoda kobieta nie tylko musi stawić czoła miłości, lecz także gwałtownym emocjom, których sama nie potrafi nazwać, a wręcz woli ich nie dostrzegać. Czy po tym, jak zawładną życiem jej i jej otoczenia, Thelma stawi czoła pytaniom o własną tożsamość?

Błogie życie pary wampirów, Miriam i Johna, zakłóca nagłe starzenie się mężczyzny. Kochankowie szukają pomocy u dr Sary Roberts pracującej nad eliksirem młodości.

Starzejący się profesor Raimund Gregorius przypadkowo spotyka tajemniczą Portugalkę. Przekonuje go ona do zakupienia pewnej książki. Zafascynowany dziełem, Raimund porzuca pracę i wyrusza w podróż do Lizbony. Ma nadzieję odkryć losy autora, Amadeu de Prado, który był doktorem i poetą żyjącym za czasów dyktatury Antonio de Oliveira Salazara.

Powracają legendy telewizyjnych wiadomości z lat 70. Ron Burgundy ponownie ma szansę osiągnąć sławę w telewizji. Razem z Ronem powracają - jego żona Veronica Corningstone, pogodynka Brick Tamland, człowiek ulicy Brian Fantana i redaktor sportowy Champ Kind. Chce ich zatrudnić 24-godzinny kanał informacyjny z Nowego Jorku, ale czy są na nich gotowi?

Komedia sensacyjna. Bohaterem jest młody Anglik, który pracuje w nowojorskim domu aukcyjnym. Pewnego dnia spotyka piękną dziewczynę, rodzi się miłość, Anglik prosi o rękę. Dziewczyna okazuje niechęć. Wychodzi na jaw, że jej ojciec jest członkiem mafii.