Komedia, której głównym tematem jest... holocaust. Błaznowaty wieśniak przybywa do dużego miasta w Toskanii, zakłada rodzinę. Wybucha wojna, wkraczają Niemcy, wieśniak, jako pół-Żyd trafia do obozu koncentracyjnego wraz z najbliższą rodziną. Próbuje jednak przekonać syna, że pobyt w obozie jest jedynie pewną formą zabawy dla dorosłych
Opowieść o miłości wyprzedzającej swój czas i intymnej więzi zdolnej przełamać niejedno tabu, ubiera w kostium – akcja rozgrywa się w Bretanii w 1770 roku – jak najbardziej współczesne pragnienia i uczucia. Bohaterkami filmu są szykowana do aranżowanego małżeństwa arystokratka Heloiza oraz przybyła z Paryża malarka, Marianna. Ta druga ma namalować portret tej pierwszej, ale w sekrecie: Heloiza nie chce bowiem pozować, buntując się w ten sposób przeciwko przymusowemu zamążpójściu. Marianna dyskretnie obserwuje swoją modelkę, intensywnie tworzy, ale niszczy kolejne wersje obrazu. Czuje, że nie pozna prawdziwego oblicza młodej kobiety tak długo, jak sama będzie ukrywać własne.
Jeden z najlepszych westernów w historii kinematografii. Szeryf John Chance musi zapobiec ucieczce z więzienia wpływowego zabójcy. Jego pozostający na wolności przyjaciele planują odbicie więźnia. Szeryfowi pomaga jedynie alkoholik Dude, staruch Stumpy i przystojny Colorado.
Nowy Jork, lata 80. Pisarz i aktywista Ned Weeks próbuje zwalczyć stereotyp postrzegania wirusa HIV oraz zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat AIDS. Działalność ta prowadzi do konfliktu z bliskimi.
W filmie Campillo euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi: mamy wczesne lata 90., epidemia AIDS zbiera we Francji swoje żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP.
Sentaro (Masatoshi Nagase) prowadzi małą piekarnię, w której serwuje dorayaki - japoński deser składający się z naleśników przekładanych słodką pastą z czerwonej fasoli ("an"). Sentaro szuka kogoś do pomocy w kuchni, jednak gdy zgłasza się starsza pani, Tokue (Kirin Kiki), niechętnie przyjmuje ją do pracy. Tokue szybko udowadnia, że jej ręce potrafią czynić cuda, gdy chodzi o przygotowywanie "an". Dzięki jej sekretnej recepturze, mały biznes wkrótce rozkwita... Z czasem, Sentaro i Tokue otwierają przed sobą swoje serca i odsłaniają stare rany.
Rok 1885. Elisa i Marcela poznają się w szkole, w której obie pracują. Zawiązuje się między nimi bliska przyjaźń, a ta z kolei przeradza się w romans, który muszą utrzymać w tajemnicy. Podejrzliwi rodzice Marceli wysyłają córkę na kilka lat za granicę. Po powrocie Elisa i Marcela odnawiają kontakt i po przeżyciu wspólnie wielu magicznych chwil postanawiają, że chcą spędzić ze sobą resztę życia. W walce ze społecznym odrzuceniem i plotkami ma im pomóc pewien plan: Elisa ma wyjechać z miasta i powrócić po pewnym czasie, podając się za mężczyznę o imieniu Mario. Jeśli plan się powiedzie, Elisa i Marcela będą mogły wziąć upragniony ślub. Jednak zanim to nastąpi, będą musiały zmierzyć się z wieloma trudnościami.
Bez tych kobiet historia potoczyłaby się inaczej. Sufrażystki. Wyzwolone, silne kobiety, które domagały się praw - wyborczych, moralnych, obywatelskich. Najpierw publicznie lekceważone i wyśmiewane, później uznane za zagrożenie dla świętości rodziny, honoru mężczyzn i porządku świata, a nawet praw boskich. Aresztowane, napiętnowane, więzione. To ich walka w końcu XIX i na początku XX wieku doprowadziła do przyznania im praw wyborczych. To ich walka zmieniła historię XX wieku, rozpoczynając ruchy emancypacyjne i przemiany społeczne. [opis dystrybutora dvd]
Ojciec James jest poczciwym księdzem w małej, irlandzkiej wsi. Pewnego dnia podczas spowiedzi nieznajomy mężczyzna wyznaje mu, że planuje go zabić. W młodości był wykorzystywany seksualnie przez innego duchownego i teraz pragnie zemsty. Ojciec James ma siedem dni, aby uporządkować sprawy. W tym czasie gorączkowo próbuje odnaleźć potencjalnego mordercę. Spotyka się też z parafianami. Dzięki rozmowom z nimi odkrywa mroczną prawdę o instytucji, której poświęcił życie.
John i Laura Baxterowie podczas wakacji w Wenecji spotykają dwie kobiety. Jedna z nich twierdzi, że widzi ducha ich zmarłej córki.
Czarna komedia o scenarzyście Martym (Colin Farrell), który akurat kończy pisać scenariusz zatytułowany "Siedmiu psychopatów". Aby tego dokonać potrzebuje jedynie odrobiny skupienia i inspiracji. Jego najlepszy przyjaciel, bezrobotny aktor Billy (Sam Rockwell), który dorabia sobie jako złodziej psów, zrobi wszystko, żeby pomóc swojemu kumplowi. Pech chce, że w tym samym czasie Billy wraz ze swym wspólnikiem Hansem (Christopher Walken) skradli ukochanego psa szalonego gangstera, który nie powstrzyma się przed niczym, by go odzyskać.
Sutter Kelly, popularny uczeń ostatniej klasy liceum, nie ma żadnych planów na przyszłość. Jest w pełni usatysfakcjonowany życiem jakie wiedzie, lubi swoją pracę w sklepie odzieżowym dla mężczyzn, nie stroni od alkoholu i imprez. Wszystko się zmienia, gdy przypadkowo poznaje Aimee Finecky, nietypową miłą dziewczynę.
Akcja filmu toczy się w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Zwarta grupa przyjaciółek uczy się w angielskiej, elitarnej szkole dla dziewcząt. Łączy je wspólna pasja – pływanie oraz jedna z nauczycielek, Panna G (Eva Green), która jest niezwykle charyzmatyczną i enigmatyczną kobietą. Pewnego dnia w szkole pojawia się nowa uczennica – Fiamma (María Valverde). Dziewczyna w szybkim czasie skupia na sobie uwagę Panny G, co niezbyt podoba się reszcie drużyny pływackiej…
Pewna szesnastolatka, po śmierci matki, w trakcie roku szkolnego zmienia liceum. Dołącza do klasy kuzyna, Mathiasa, który wprowadza ją do grupy swoich kolegów. Nowa uczennica rozbudza w chłopcach żywe uczucia. Spośród wielbicieli Junie wybiera na swojego chłopaka Otta, najspokojniejszego z grupy. Wkrótce jednak staje w obliczu wielkiej miłości do Nemoura, nauczyciela języka włoskiego. Namiętność, jaka rodzi się między tą dwójką, z góry skazana jest na klęskę. Junie nie chce ulec niekontrolowanemu uczuciu. Uparcie odmawia sobie szczęścia, które w jej oczach jest jedynie złudzeniem.
Dwóch prostych przyjaciół odkrywa w bagażniku swojego samochodu gigantyczną muchę. Postanawiają ją udomowić aby zarabiać na niej pieniądze.
Niemiecka komedia z 2004 roku w reżyserii Michaela Herbiga będąca parodią filmów science-fiction takich jak: Star Trek, Gwiezdne wojny, Dzień Niepodległości, Piąty element, Powrót do przyszłości, Matrix, Faceci w czerni. W filmie wykorzystano również wiele odniesień do innej komedii Herbiga - But Manitou, gdzie spora część aktorów wystapiła w obu produkcjach.
The children of a small European mountain village end up being its only residents, soon after the adults cannot take their behavior any longer.
Film jest parodią kilku przebojów kinowych: "Milczenia Owiec", "Nagiego Instynktu", "Szklanej Pułapki", "Zabójczej Broni", "Świata Wayne`a". Detektyw Jack Colt (Emilio Estevez) i jego partner Wes Luger (Samuel L. Jackson) mają do spełnienia szczególną misję: zdobyć mikrofilm, na którym zarejestrowano recepturę produkcji ciasteczek z kokainy...
A woman tries to win back her husband when she discovers he's keeping a model for a mistress.
Lissa, a twenty-year-old girl trapped in rural Pennsylvania, grapples with sex, drugs, love and loss. When a possible pregnancy forces her to take a hard look at her life, both her and the structure of the film mature, illuminating a brighter path ahead.