Az első világháború idején öt végsőkig elcsigázott francia katona elhagyja őrhelyét a Somme-i lövészárokban. A hadbíróság halálra ítéli őket: a szökevényeket a két frontvonal közötti senkiföldjére viszik, hogy elpusztuljanak a kereszttűzben. Amikor az egymással szembenálló seregek összecsapnak, mindannyian meghalnak. Vagy talán mégsem? Az egyik elítélt menyasszonya, Mathilde nem nyugszik bele szerelme, halálhírébe. Nyomozásba kezd, ám az igazságnak annyi arca van, ahány szemtanú. Mathilde a beszámolók alapján igyekszik összerakni a senkiföldjén töltött éjszaka és a következő reggel történetét.

This sensuously beautiful film chronicles the activities of four sisters who gather in Kyoto every year to view the cherry blossoms. It paints a vivid portrait of the pre-war lifestyle of the wealthy Makioka family from Osaka, and draws a parallel between their activities and the seasonal variations in Japan.

Lili Barcelonában töltötte a nyarat az új barátaival, Léával és Thomasszal. Hazatérve megtudja, hogy az ikerfivére, Loic összetűzésbe került az apjukkal, Paullal, majd elmenekült otthonról. Lili képtelen elérni telefonon Loicot és a szüleitől sem kap magyarázatot a történtekre. A zavart lány érzelmi hullámvölgybe kerül, nem tud aludni. Miután az egészségi állapota gyorsan romlik, kórházba kerül. Itt végre levelet kap a fivérétől, melyben Loic leírja, hogy az apjuk tönkretette az életüket. Gyógyulása után Lili elindul, hogy megkeresse a testvérét.

Már a Bad Brains, a Sex Pistols, sőt a Ramones előtt is ott volt a Death. A bandát az 1970-es évek elején alapította három tinédzser fiútestvér Detroitban, és a Death-t szokás a legelső fekete punk bandának nevezni ? sőt, akár az első punk együttesnek is hívhatjuk, ha jobban belegondolunk - , és a Hackney fivéreket, Davidet, Bobby-t és Dannist ma már a legtöbben a műfaj igazi úttörőinek tartják. Csakhogy nem volt ez mindig így: minden megváltozott, amikor előkerült egy poros demo szalag még 1974-ből Bobby padlásáról majdnem harminc évvel a Death fénykora után, ugyanis egy kis csapat punk fanatikust leszámítva az együttesről senki sem hallott. Az 1970-es évek punkegyüttese, a Death története a testvéri szeretetről és a végsőkig elkötelezett, isteni útmutatást követő önkifejezésről szól, és egyformán energikus rockumentumfilm, illetve nagyszabású és megható családi krónika.

Tom 28 éves, apja lezser életstílusát követve beszáll a fekete üzleti világba. Ez az alvilági élet nem éppen veszélytelen, hol fent, hol lent. Tom fiatal és vonzó, imádja a pénzt és a nőket. Az alvilági élet mellett még mindig izgatja a művészvilág is, hiszen édesanyja zongorista volt, s ő is gyerekkorába konziba járt. Nap mint nap zongorázott. Tom úgy gondolja, hogy még nem késő egy másik világot választani, s magánórákat vesz egy virtuóz kínai zongorista lánytól. Eközben űzi piti kis üzleteit, s barátja gyönyörű feleségét is elszereti. Két év múlva Tomot a koncerttermek világában látjuk viszont, mint a kínai lány kísérője.

Öt év telt el Xavier Barcelonában eltöltött kicsapongó és kalandos diákévei után. Xavier immár Párizsban igyekszik írói karrierjét építeni, miközben a felnőtté válás megszokott kérdésén töpreng: vajon érdemes-e élni ezen az ellentmondásos világon? A tökéletes nő után kutatva ágyról ágyra jár, gyakran olyan szekér után fut, amelyik nem veszi őt fel, és sokszor jut arra a felismerésre, "ez a hajó is elment...", míg végül legjobb barátnője a leszbikus Isabelle, régi szerelme Martine, valamint Wendy és William és az egész multikulturális barcelonai baráti társaság segítségével megcsillan számára a reménysugár, mely elvezeti őt az igaz szerelem útjára.

Az apacsok törzsfőnöke, Winnetou az indiánok és a sápadt-arcúak közötti örök béke megteremtésén fáradozik. Ez idő alatt persze Old Shatterhand sem tétlenkedik, az olaj után kutató kapzsi fehérekkel száll szembe. Az amerikai hadsereg azonban szüntelenül beavatkozik az indiánok és a fehérek harcába. Winnetou, amikor rádöbben, hogy szerelme, az Assiboin főnök lánya, Ribana egy fehér férfit szeret, úgy dönt, hogy lemond róla a béke érdekében.

Xavier élete továbbra is tele van nem várt fordulatokkal, amelyek sajátos életfilozófiájának a következményei. Még mindig keresi a helyét a világban, és még mindig gyakorta bizonytalan, ám ezúttal már két gyermekes apaként próbálja megállni helyét, s ehhez mérten, felelősségteljesen igyekszik cselekedni a mindennapokban. Derült égből villámcsapásként éri, amikor gyermekei édesanyja bejelenti, hogy a gyerekekkel együtt New Yorkba költözik. Alig pár nappal az elválást követően Xavier már szintén egy New York-ba tartó repülőn ül, mivel nem bírja elviselni a gondolatot, hogy csemetéi nélküle nőjenek fel. New York számos nem várt fordulatot tartogat a számára: egy leszbikus pár gyermekének vérszerinti apja lesz; az állandó tartózkodási engedélyért feleségül vesz egy kínai lányt; majd újra rátalál a szerelem; miközben legújabb könyvét is sikerrel fejezi be.

A successful artist, weary of Parisian life and on the verge of divorce, returns to the country to live in his childhood house. He needs someone to make a real vegetable garden again out of the wilderness it has become. The gardener happens to be a former schoolfriend. A warm, fruitful conversation starts between the two men.

Bizarre tale of sex, betrayal, and perversion at a military post.

Louis de Funes egyik utolsó filmje, életművének egy különleges darabja. Az egyik legnépszerűbb francia színész nagy álma volt Moliére Fösvényének filmre vétele. A televízió nem teremtette elő a megfelelő költségvetést, ezért Christian Fechner producerként támogatta a film létrejöttét. Funes először állt a kamera mögé (barátjával Jean Girault-val, a Csendőr-sorozat alkotójával) valamint a mű alapján megírta a forgatókönyvét. Az írói szerep mellett természetesen a főszereplőt, a fösvény Harpagont is ő játszotta el.

A pizsamagyárban fellázadnak a dolgozók, és magasabb órabért követelnek. Vezetőjük, a csinos Babe Williams vad szócsatába kezd a műhelyfőnökkel, Sorokinnal.

Egy olyan világban, ahol fahéjas cukor illatú rózsaszín bárányfelhőkön is lehet utazni, vagy olyan kocsikon, amelyeknek nincs kereke, hanem rezgő lábakon haladnak előre, Colin, a tehetős fiatalember, a koktélzongora feltalálója mindennél jobban vágyik a szerelemre. Olyan lányt keres, akit őszintén tudna szeretni. Legjobb barátja, Chick, valamint szakácsa Nicolas közreműködésével megismerkedik az elragadó Chloé-val és szárba szökken szerelmük Duke Ellington híres "Mood Indigo" dallamaira. Az egymás iránt fellángoló érzelmeik mindenen felülemelkednek, szerelmük humorban, bolondosságban sincs híján. A szerelmüket beteljesítő álomszerű esküvőjükön arról is biztosítják egymást, hogy az életükben esetlegesen felmerülő nehézségeket közösen győzik le.

Lucia is a young and talented advertiser but is out of luck when it comes to love. Madly in love with her best friend's boyfriend, she struggles with her feelings when they are set to get married.

Objectively, Odette Toulemonde has nothing to be happy about, but is. Balthazar Balsan has everything to be happy about, but isn’t. Odette, awkwardly forty, with a delightful hairdresser son and a daughter bogged down in adolescence, spends her days behind the cosmetic’s counter in a department store and her nights sewing feathers on costumes for Parisian variety shows. She dreams of thanking Balthazar Balsan, her favorite author, to whom – she believes – she owes her optimism. The rich and charming Parisian writer then turns up in her life in an unexpected way.

An escaped convict and a woman ponder what to do with a not-quite-dead body.

Két lány sorsának alakulása az egyetemtől kezdve a családalapításon át, míg meg nem találják helyüket a társadalomban. Liz és Merry Noel az egyetemen találkoztak egymással. A kollégiumban szobatársak voltak, idővel pedig jó barátok lettek. Kapcsolatuk a tanulmányaik befejezése után sem szakadt meg. Liz sikeres, elismert írónő lett, regényei a bestsellerlisták éllovasai. Merry Noel férjhez ment, és egy lánya született. Ő is írásra adta a fejét, ám értékes irodalomnak aligha nevezhető könyvek kerültek ki a keze alól. Ettől persze éppoly sikeres és népszerű. John Van Druten színdarabjából.

Minden a XX. század legvégén, 1999. december 31-ének szilveszter éjszakáján kezdődik. A 24 éves Arthur barátnőjével, Lucie-vel tölti az ünnepet egy fergeteges buliban. A lány mindenáron gyereket akar, de a fiú még nem érzi érettnek magát az apaság örömeire. Az éjszaka során, miközben a többiek eszelősen mulatnak, Arthur megrázó, döbbenetes kalandot él át. Időutazást tesz, s hirtelen hetven évvel később találja magát, szemtől-szemben egy lobogó ősz hajú öregúrral, aki azt állítja, hogy az ő fia... A hetvenéves gyermek megmutatja apjának házát, családját, az életét, s eközben akarva-akaratlan felfedi, hogy mivé lett Párizs, a fény városa 2070-re. Az idősecske gyermek, miközben megmutatja tejfölösszájú apjának ezt a nem várt jövőt, megpróbálja rábeszélni a gyermeknemzésre...

Antoine éppen hazafelé tart Párizsba az autójával, amikor váratlanul, egy műszaki hiba miatt meg kell állnia egy helyen. Ott találkozik a gyönyörű Aline-nal és annak barátaival, akik igen különös körülmények között élnek, önellátó módon, a természet kincseit felhasználva. Antonie a néhány napos ott tartózkodása alatt szerelembe esik, majd testi kapcsolatba kerül a vonzó lánnyal. Alibijébe azonban később hiba csúszik, és mivel ezért a felesége egy időre lelép, úgy dönt, hogy visszamegy a szépséges Aline-hoz. Ám helyette egy egész fura társaságot talál ott.

A portrait of a woman, composed of 17 moments from her life.