Północne Włochy, lato 1983 roku. Elio Perlman, błyskotliwy siedemnastolatek o amerykańsko-włoskim pochodzeniu, spędza wakacje w XVII-wiecznej willi, komponując i grając muzykę klasyczną, czytając i flirtując ze swą przyjaciółką – Marzią. Cieszy go każda chwila spędzona w willi, zwłaszcza że za kompana ma swego ojca, szanowanego profesora specjalizującego się w greko-romańskiej kulturze, oraz matkę Annellę, tłumaczkę, która uczy chłopaka rozkoszować się kulturą i przyrodą Włoch. Obycie i wykształcenie oraz talent Elia sprawiają wrażenie, że mamy do czynienia z dorosłym, w pełni ukształtowanym mężczyzną, a jednak wielu rzeczy musi się jeszcze nauczyć – zwłaszcza w obcej mu dotąd dziedzinie – miłości. Pewnego dnia do willi przybywa Oliver, młody amerykański stypendysta, pracujący z ojcem Elia nad swym doktoratem. W porażająco pięknych krajobrazach spalonej słońcem Italii Elio i Oliver odkrywają odurzającą siłę wzajemnego przyciągania. To lato zapamiętają na zawsze.

Londyn, lata pięćdziesiąte. Słynny krawiec Reynolds Woodcock wraz z siostrą Cyril stanowią centrum brytyjskiej mody, ubierając gwiazdy filmowe, rodzinę królewską, socjetę, damy i debiutantki. Wszystko to w wytwornym stylu The House of Woodcock. Przez życie Woodcocka przewija się mnóstwo kobiet, inspirują go, towarzyszą, on wciąż pozostaje kawalerem. Aż do momentu, w którym w jego życiu pojawia się Alma, która wkrótce staje się jego muzą i kochanką. Jego uporządkowane życie burzy miłość.

Borys i Żenia, mieszkańcy wielkiego miasta we współczesnej Rosji, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Oboje żyją na niezłym poziomie. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie mają z nim kontaktu. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.

Uśmiechnięty kowboj podśpiewuje sobie radośnie w rytm kolejnych upadających przed nim zwłok. Podrzędny showman podróżuje ze znajomym dziwolągiem, poszukując ludzi, którzy zapłacą bez większego zastanowienia, by posłuchać i popatrzeć na mężczyznę bez rąk i nóg. Podstarzały poszukiwacz złota odkrywa przypadkiem prawdziwy raj, który nie jest jednak tym, czym się z początku wydaje. Sześć historii rodem z klasycznego Dzikiego Zachodu, pełnego superszybkich ekscentryków z zawsze naładowanymi sześciostrzałowymi rewolwerami, narwanych rabusiów bankowych w tarapatach, Indian żywiołowo atakujących białych najeźdźców oraz kobiet, które z mniejszym lub większym powodzeniem radzą sobie w męskim świecie. Sześć luźno powiązanych ze sobą opowieści, które ukazują raz brutalne i krwawe, a raz nieco łagodniejsze i bardziej romantyczne oblicze trudnych i niesprawiedliwych czasów, które dzięki X Muzie zostały na zawsze zmitologizowane w annałach kultury masowej.

W ułamku sekundy życie Katji eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina w trakcie żałoby próbują podtrzymać kobietę na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Jednak z czasem, gdy policja zaczyna podejrzewać o udział w zamachu dwoje młodych neonazistów, w Katji narasta potrzeba osobistej zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała.

To prawdziwa historia opowiadająca o popularnej pisarce. Kreuje ona publiczne życie celebrytów Katherine Hepburn, Tallulah Bankhead, Estee Lauder i dziennikarki Dorothy Kilgallen. Pracuje w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Jest w tym dobra, do momentu gdy przestaje nadążać za otaczającym ją światem.

Życie Steve’a Jobsa to właściwie gotowy scenariusz filmowy. Walka o przetrwanie, wyścig z czasem, genialny umysł i pomysły, które zrewolucjonizowały rzeczywistość XX i XXI wieku. Za reżyserię filmu odpowiedzialny jest Danny Boyle, laureat Oscara za film „Slumdog. Milioner z ulicy”. Scenariuszem zajął się Aaron Sorkin, zdobywca Nagrody Akademii za „The Social Network”. Film zabierze nas w miejsca, w których tworzyły się podwaliny dzisiejszej elektroniki i technologii nowej generacji. Zobaczymy walkę z czasem, który Jobs musiał wyprzedzić, abyśmy dziś korzystali z rozwiniętej technologii komputerowej. Twórcy filmu zapowiadają, że poznamy również intymny portret geniusza, ojca rewolucji technologicznej.

Nowojorska prawniczka Carly Whitten twardo stąpa po ziemi. Kiedy przypadkowo odkrywa, że jej, jak sądziła, wymarzony chłopak Mark, ma żonę - nie jest zachwycona. Ale to nie wszystko - ona i żona Marka, Kate dowiadują się o jeszcze jednej kochance! Nie trzeba wiele czasu, by zdradzone kobiety zaprzyjaźniły się i postanowiły dać nauczkę niewiernemu. Im więcej dowiadują się na temat Marka, tym lepiej się bawią, a on wpada w coraz większe tarapaty.

Bridget rozstała się z Markiem Darcym i znów jest singielką. Ale jej pogodna natura sprawia, że zamiast skupiać się na minusach, zauważa liczne plusy takiej sytuacji. Koncentruje się na wyzwaniach zawodowych oraz starych i nowych przyjaciołach. Po raz pierwszy w życiu panna Jones czuje, że ma pełną kontrolę nad swoim życiem. Czy coś może zburzyć ten spokój? Otóż tak! Bridget spotyka przystojnego amerykanina Jacka i w tym samym czasie los styka ją ponownie z panem Darcym. Wkrótce okazuje się, że panna Jones spodziewa się dziecka, ale nie jest pewna, który z panów jest ojcem, a w dodatku nie może się zdecydować, którego woli. Między Markiem, a Jackiem rozpoczyna się absolutnie rewelacyjny pojedynek o względy Bridget.

Marlene (Marion Cotillard) to kapryśna młoda matka, która została porzucona przez męża. Nie ma pracy, całe dnie spędza przed telewizorem, oglądając różne reality show. W dodatku nadużywa alkoholu. Jej jedyną dumą pozostaje ośmioletnia córka Elli (Ayline Aksoy-Etaix). Pewnego dnia kobieta niespodziewanie postanawia porzucić pociechę i odejść do mężczyzny, którego poznała poprzedniej nocy. Teraz Elli podejmuje walkę z demonami matki, by ją odzyskać. Film zdobył nominację w Konkursie Debiutów Reżyserskich na Festiwalu Camerimage.

Nowy Jork, koniec XIX wieku. Peter Lake (Colin Farrell) jest irlandzkim rzezimieszkiem. Pewnego dnia, plądrując kolejny dom, spotyka jego piękną mieszkankę, Beverly Penn (Jessica Brown Findlay). Między dwójką bohaterów rodzi się wielkie uczucie. Miłość, zbrodnia, śmierć i odwieczne pragnienie, by zatrzymać czas.

Paul Kersey (Bruce Willis) jest chirurgiem, który co dzień ratuje ludzkie życie. Gdy nieznani sprawcy dokonują brutalnego napadu na jego rodzinę, po raz pierwszy sam musi zwrócić się o pomoc. Policja pozostaje jednak głucha na jego apele. Zdesperowany mężczyzna postanawia więc własnoręcznie wymierzyć sprawiedliwość. Gdy uwagę mediów przyciągają zabójstwa kolejnych gangsterów, wszyscy zadają sobie jedno pytanie: giną oni z ręki bohatera czy bandyty? Wiedziony pragnieniem zemsty Kersey dostrzega, że może pomóc także innym. Nie każdemu podoba się jednak to, że mężczyzna staje ponad prawem, policja zaś jest coraz bliżej odkrycia tożsamości mściciela.

Rywalizujący ze sobą mistrzowie szkolnych debat, którzy w niczym się nie zgadzają, realizują swoje ambitne plany dostania się na wymarzone uczelnie.

Kiedy jej mąż nagle ją rzuca, oddana gospodyni domowa Deanna postanawia odmienić swoje życie, wracając do college'u ... ląduje w tej samej klasie i szkole, co jej córka, która nie jest całkowicie przekonana do tego pomysłu.

Whittier i jej koleżanka Monica dostają się do drużyny najlepszych cheerleaderek w kalifornijskim college'u, w którym rozpoczynają naukę. Dziewczyny przechodzą mordercze treningi prowadzone przez Tinę, kapitana ekipy. Dla kariery Whittier rezygnuje nawet ze spotkań z ukochanym Derekiem. Kiedy jednak musi poświęcić przyjaźń z Monicą, obie porzucają drużynę i zakładają własną. Mimo że mają tylko grupę amatorów, nie poddają się w konfrontacji z zespołem Tiny.

Na malowniczej szkockiej wyspie mieści się szkoła z internatem dla sprawiającej problemy wychowawcze młodzieży z bogatych domów. Właśnie tam zniecierpliwieni rodzice Amy (Phoebe Tonkin) i Kyle'a (Jeremy Sumpter) wysyłają swoje dzieci. Pewnego dnia do placówki wdziera się grupa uzbrojonych porywaczy. Niespodziewanie rozpieszczeni nastolatkowie muszą stawić czoła niebezpiecznym przestępcom.

Harper jedzie do Hiszpanii na ważne służbowe spotkanie. Zabiera jednak ze sobą imprezowe koleżanki, które przekonują ją, że lepszym pomysłem będzie flirt ze znanym DJ-em.

Poeta Moondog (Matthew McConaughey) żyje hedonistycznym i pseudonomadycznym stylem życia w Florida Keys. Powoli pracując nad swoją nową książką i ciesząc się życiem jako miejscowa legenda, pomimo powszechnej opinii, że jego świetność już dawno minęła. Jego eskapady są finansowane przez jego bogatą żonę Minnie i świeżo poślubionej córki Heather. Moondog często flirtuje i oszukuje swoją żonę z kobietami, które spotyka podczas swoich podróży, podczas gdy Minnie jest w namiętnym romansie z przyjacielem swojego męża.

Po zdewastowaniu kuchni dwie rozpieszczone nastolatki zostają zatrudnione jako mleczarki, by uzbierać pieniądze na naprawę szkód.

Surfer spada z klifu w odludnym miejscu na Wyspach Kanaryjskich. Walcząc o życie, analizuje swoją przeszłość i wspomina dawne miłości.