Oreste és Giovanni, két minden hájjal megkent kisember egy katonai táborban akadnak össze 1917-ben, amikor a Nagy Háború iránti lelkesedés még mindig sok embert vonz a katonasághoz. Ez azonban nem éppen az ő esetük, mindketten szívből utálják a harcot, és végeredményben csak megúszni szeretnék az egészet... Szinte akaratuk ellenére válnak hőssé és velük együtt a többiek is, mint Rosario, a délről jött katona, aki egyre várja a híres színésznő dedikált fényképét, vagy Bordin, aki népes családjának küldi a pénzt, ezért bárkit szívesen helyettesít néhány líráért minden veszélyes vállalkozásban, vagy az analfabéta Ernani..

Egy szicíliai család Milánóba költözik, de felemelkedését veszélyezteti a könnyelmű Simone. Fivére, Rocco minden gondot magára vállal: profi ökölvívó lesz, hogy kiegyenlítse Simone adósságait, és vigasztalja barátnőjét, Nadját, akivel Simone mindig rosszul bánik, akit viszont ő, Rocco szeret. Amikor aztán Simone megöli Nadját, Rocco idealizmusa kétségbeesésbe csap át.

A „kelekótya angyalnak” (André Bazin adta ezt a szeretetteljes becenevet Tatinak) ez az utolsó előtti filmje, s egyben a legmélyebb, legszomorúbb humorú remekműve. Három évet várt a bemutatásra, s a legenda szerint egész vagyona, mindene ráment erre a filmre. „A Playtime-nak már szinte hivalkodva nincs egységes cselekményvezetése és elmesélhető története. Helyben futás ez, kapkodó lélegzettel, nem is igazán epizódok füzére, ezek sehogyan sem kapcsolódnak össze: a film a teljes széthullásról és a dolgok, összekapcsolhatatlanságáról szól. S főleg a kapcsolatteremtés reménytelenségéről. A epizódok nem 'darabok', hanem szálacskák, vonalacskák, melyek egyszerre eltünedeznek, elhalnak: csak a hosszú lábú, búsképű Hulot úr bolyong tovább egykedvűen és reménytelenül az értelmetlen üvegházban. A burleszk inspirálta vígjáték, a bohózat ilyen teljes és gyökeres.”

Ahogyan az a klasszikus westernekben történni szokott, ellenséges családok harcolnak egy darab földért. James McKay - a Baltimoreból érkezett idegen feleségül akarja venni egy marhabáró lányát. Mint keleti úriember nem szereti az erőszakot, hiába gúnyolja ezért menyasszonya és a munkavezető is. Végül erőszak nélkül sikerül megvennie a tanítónőtől a környék egyetlen marhaitatóját, amely miatt ősi háború folyik apósa és annak szomszédja között. Az öregek nem tudják elfogadni a kompromisszumos megoldást és emberrabláshoz, párbajhoz folyamodnak, amelyben mindketten meghalnak. McKay magatartásának hatására azonban az új nemzedék már békésen rendezi vitás ügyeit.

Orson Welles egy gyanútlan férfit játszik, akit egy mozgássérült sztárügyvéd felfogad a jachtjára, hogy eleget tegyen gyönyörű felesége (Rita Hayworth) kívánságának. Nem is sejti, mekkora veszélybe sodorja önmagát azzal, hogy elfogadja a munkát. De ha tudná is, akkor sem menekülhetne, hiszen már régen a fiatal és varázslatos asszony hálójában vergődik. "Ha a tükröt színpadi segédeszköznek és a film szerves részének is tekintjük, akkor A sanghaji asszony a vidámparki Tükrök Házában játszódó befejező jelenetének a filmtörténetben antológikus jelentősége van. A görbe tükrök mindenféle szögből bemutatott skizofrén-paranoid világa a legmegfelelőbb hely annak a vitathatatlan végkövetkeztetésnek a levonására, ami elől - akár a labirintusban a tükrök elől - senki sem tud elmenekülni.

A student of the occult encounters supernatural haunts and local evildoers in a village outside of Paris.

A keményen dolgozó Mát éppen az egyik legjobb barátja, Michael akarja gonoszul becsapni, mert szemet vetett a barátnőjére, Mayre. Michael azt állítja, hogy Brandon Ma megölte az egyik vetélytársát, és ezért a fiú börtönbe kerül. Amikor néhány év múlva szabadul, épp csak meglátja Mayt és a fiát, Michael újra felbukkan és elrabolja az asszonyt. Brandon felkészül a végső leszámolásra...

Egy szétmálló házasság története és a szeretőké akikhez a pár vigaszért fordul. A férj belezúg egy prostituáltba. Sőt hozzá is költözne, de ennek a nőnek már - minden látszat ellenére - a magány az egyetlen lehetséges életközege. A feleség inkább ragaszkodna a klasszikus családmodellhez, de amikor a férj faképnél hagyja hamar gyönyört keres egy fiatal táncos karjai közt.

A korábban nagyvilági életet élő Marcel cipő pucolóként dolgozik Le Havre-ban. Nyugodt, megszokott életét azonban két dolog is felzaklatja. Imádott felesége, Arletty hirtelen rosszul lesz és végzetes betegséggel diagnosztizálják. Ugyanekkor a kikötőben meglát egy afrikai menekült fiút, akit keres a rendőrség. Marcel úgy dönt, hogy segít a gyereken és elszállt optimizmussal kezd el küzdeni az ellen, hogy visszatoloncolják Afrikába.

A súlyos beteg Boonmee bácsi szerettei körében szeretné eltölteni utolsó napjait egy csendes vidéki házban, ahol felesége szelleme is meglátogatja, valamint rég elveszettnek hitt fia is tiszteletét teszi, igaz, nem emberi alakban. Betegségének okait kutatva Boonmee a családjával indul át a dzsungelen első élete szülőhelyére, egy titokzatos barlangba.

A világhírű filmrendező, John Huston Afrikába készül, hogy ott forgassa legújabb filmjét. John elég furcsa személyiség. Nem kifejezetten törődik a forgatás munkálataival, inkább elefántokra vadászna. Különösen egy óriási agyarú hím kelti fel érdeklődését, melyet mindenáron el akar ejteni. Amikor azonban végre szemtől-szembe találja magát a hőn óhajtott állattal, nem képes elsütni a fegyverét. Az elefánt viszont a jelenlévő nőstények és borjak miatt nem tűri az embereket, és megöli afrikai segítőjüket, Kivut.

Amikor az orvost egy megrázó gyilkosságsorozat miatt lecsukják, hűséges felesége hasonló bűntényt követ el, hogy bizonyítsa férje ártatlanságát.

Fantozzi is now retired but continues to go to the office where it is held up as a fine example of employees intending to do career.

Egy napfényes reggelen egy fiatalember azt figyeli, hogy a tengerparti angolpark műszerésze hogyan ellenőrzi a hullámvasút működését. Néhány óra múlva ugyanez a fiatalember műszerésznek öltözve egy kis fekete dobozt erősít a hullámvasút sínjére. A bomba robbanásra készen várakozik..

A woman tries to win back her husband when she discovers he's keeping a model for a mistress.

Axel Foley, mialatt egy autólopási ügyön dolgozik, eljut egy olyan hálózathoz, s keresztezi olyan embereknek a dolgát, mely sokkal nagyobb üzlet, mint ahogy azt Ő korábban gondolta. Kiderül, hogy ugyanazok az emberek, akik lelőtték főnökét, most pénzhamisítási hálózatot működtetnek Los Angelesben. Így Axel ismét Beverly Hillsbe utazik, hogy segítségére legyen barátainak.

Az újfajta, robotizált biztonsági őrök első generációja üzemzárás után felügyelik a száz százalékos biztonsággal lezárt épületet, és amennyiben élő személlyel találkoznak, elkérik annak azonosító kártyáját, ami ha nem stimmel, árammal hatástalanítják az illetéktelen behatolót. A robotok első műszakjában egy erősebb vihar megrongálja a biztonsági rendszert, amire a droidok úgy reagálnak, hogy mindenkit likvidálnak, az azonosítóra való tekintet nélkül. Az áruházban csak néhány takarító, meg pár fiatal tartózkodik, akik igyekeznek elbarikádozni magukat a lélektelen gépek elől, amiknek feltett szándékuk, hogy megöljék őket.

Brad (Rory Cochrane), az állástalan zenész egy nap arra ébred, hogy a városban bomba robbant. Kiderül, hogy veszélyes, valószínűleg mérgező porfelhő került a levegőbe. Az utcán bolyongó túlélőket karanténba zárják, és azt kérik, aki otthon van, zárkózzon be, és lehetőség szerint hermetikusan zárja le a lakást. A kétségbeesett Brad képtelen telefonon elérni a feleségét, Lexit (Mary McCormack), ezért a házába betévedt munkással együtt szigetelőszalaggal lefedik a nyílászárókat. Ám Lexi, aki közben autóbalesetet szenvedett, még él, és sikerül hazajutnia. Most ott áll a bezárt ajtó előtt a halálosan rettegő és összezavarodott Braddel szemben.

"Miután Lee Miller űrhajós elveszti a kapcsolatot a Földel, kint ragad egyedül a hatalmas és magányos Nemzetközi Űrállomáson. Ahogy az idő telik, és az életfenntartó rendszerek gyengülnek, Lee azért küzd, hogy megtartsa a józan eszét- és pusztán azért, hogy életben maradjon. A világa egy klausztrofóbiás és magányos létezés, amíg át nem él egy furcsa felfedezést a hajó fedélzetén...Az Angels & Airwaves erőteljes zenéje által hajtott "LOVE" feltárja az ember alapvető szükségletét a kapcsolatra, és a reményből merített végtelen erőt...A csúcsminőségű vizuális kaland, egy egyszerű mindennapi igazság, miszerint mindenkinek van egy elmesélni való története, ami mögött valami sokkal nagyobb áll."