“Gyvenimas yra gražus” yra kaip du filmai: pirmame pasakojama jauno žydo Guido (Roberto Benigni) istorija. Guido, kaimo prasčiokas, atvyksta į miestelį dirbti pas savo dėdę viešbutyje. Eina 1939-ieji, fašizmas Italijoje vis labiau stiprėja ir pasirodo pirmosios antisemitizmo apraiškos. Tačiau Guido politika nerūpi: jis įsimyli jauną mokyklos mokytoją Dorą (Nicoletta Braschi, tikroji Benigni žmona) ir pasitelkęs visą savo padūkusį žavesį ir sėkmę užkariauja jos ranką ir širdį (nepaisant to, kad Dora jau buvo susižadėjusi). Guido ir Dora sukuria nuostabią šeimą ir jiems gimsta puikus sūnus. Dabar prasideda antras filmas, veiksmas vyksta koncentracijos stovykloje. Guido ir jo sūnus Giosue (Giorgio Cantarini) yra ištremiami. Dora įlipa į ta patį traukinį, tuo įrodydama, kad jai šeima svarbiau už asmeninę laisvę. Tėvas nenori sakyti sūnui, kodėl jie pateko į šitą mirties stovyklą ir kodėl jis negali būti kartu su mama, todėl sugalvoja tokią gudrybę...
Paslaptingas žiedas atsiduria hobito Frodo rankose. Burtininkas Gandalfas išsiaiškina, kad tas žiedas iš tikrųjų priklauso Tamsos Lordui Sauronui. Kad nutraukti jo vadovaujamų Blogio jėgų viešpatavimą, reikia sunaikinti Pirmąjį žiedą, kad jis jokiu būdu nepatektų į Saurono rankas. Žiedo draugija - hobitas Frodo, trys jo draugai Merry, Samas, Pippinas, burtininkas Gandalfas, jo artimas draugas ir štikimas karys Aragornas, užsispyręs kovotojas Boromiras, elfas Legolasas, dvarfas Gimli - išsiruošia į netikėtumų kupiną kelionę. Frodas, draugų padedamas, turi ne tik sunaikinti žiedą, bet ir nugalėti monstrą Sauroną.
L.DiCaprio vaidinamas herojus valdo kontorą, kurios darbuotojai sugeba pasinerti į žmonių sapnus bei implantuoti naują informaciją ar panaikinti seną. Naujas užsakymas – už viliojantį atlyginimą reikia įsiskverbti į sėkmingo verslininko smegenis bei įrašyti informaciją, kuri leistų jo konkurentams pakoreguoti verslininko mąstyseną. Domas Cobb – talentingas vagis. Jis geriausias savo srities specialistas, kai kalbama apie ko nors išgavimą ar ko vertingo nukniaukimą, kol žmogus miega, o jo sąmonė tuo metu – pati pažeidžiamiausia.
Filmo herojė Marion Krein pasisavina milžiniškus pinigus ir skuba pas savo meilužį. Moteris išsigandusi ir pavargusi, todėl mielai apsistoja mažai lankomame motelyje toli nuo greitkelio. Jaunas savininkas pasiūlo jai drauge pavakarieniauti šalia esančiame jo name, kur gyvena drauge su motina...
Dvylikos metų mergaitė Matilda, grįžusi iš parduotuvės savo bute randa iššaudytą šeimą bei jame dar siautėjančius gangsterius. Mergaitę išgelbėja kaimynas Leonas, kuris yra samdomas žudikas. Matilda paprašo, kad vyras išmokytų ją šios profesijos subtilybių.
Filmas nukelia mus į ateitį, kur siautėja keturių vaikinų grupuotė, kurios lyderis Alexas nesiskaito su nieko. Jie muša benamius, laužiasi į turtuolių namus, mušasi su kitomis gaujomis. Tačiau ilgainiui Alexo vadovavimas pradeda nepatikti kitiems gaujos nariams ir per vieną iš įprastų įsilaužimų jie sužaloja Alexą ir jis nespėja pabėgti, todėl jį sugauna policija. Už žmogžudystę Alexas gauna 14 metų, tačiau būnant kalėjime jis paimamas į perauklėjimo eksperimentą, kuris įvykdomas sėkmingai ir Alexas išleidžiamas iš kalėjimo, tačiau pasirodo, kad būti visiškai geru nė kiek ne lengviau ir tai turi savų trūkumų.
Policija tiria laivo sprogimą. San Pedro uoste po sprogimo rasti 27 žmonių kūnai ir beveik 100 milijonų dolerių vertės narkotikų siunta. Išsigelbėjęs vyriškis vargiai gali ką paaiškinti, tik nežinia ar jis išsigando sprogimo, ar įvykiai prieš sprogimą jį išgąsdino dar labiau. Netrukus paaiškėja, kad įvykių grandinės pradžia – prieš šešias savaites apvogtas treileris.
Džokeris, ko gero, yra vienas spalvingiausių blogiukų kino istorijoje. „Gimęs“ 1940 m., be daugybės komiksų, Džokeris iki šiol yra pasirodęs daugiau nei 250-yje filmų, televizijos serialų, knygų ir vaizdo žaidimų. Didžiuosiuose ekranuose Džokeris debiutavo 1966-aisiais, tačiau tikra megažvaigžde tapo 1989 m., kuomet jį suvaidino pats Džekas Nikolsonas. Venecijos kino festivalyje Geriausiu metų filmu pripažintoje juostoje režisierius Todd Phillips pateikia dar nematytą Džokerio atsiradimo istoriją. Gotamo mieste savo vietos gyvenime nerandantis Artūras Flekas (aktorius Joaquin‘as Phoenix‘as) dienomis dirba samdomu klounu, o vakarais stengiasi prasimušti kaip „stand-up“ komikas. Deja, nesėkmingai. Suirzęs, nusivylęs ir kartėlio kupinas Flekas vieną dieną tampa chuliganų auka. Galutinai nusivylęs ir ėmęs prarasti sveiką protą, Flekas pamažu ima virsti cinišku, žiauriu ir negailestingu Džokeriu.
Į amerikiečių lakūno Piterio Kvilo (aktorius Chris‘as Pratt‘as), skrajojančio Galaktikos platybėse, rankas, patenka paslaptinga relikvija. Netrukus paaiškėja, kad šį artefaktą medžioja ir nuožmus galaktikos piktadarys Ronanas. Nespėjęs nė apsidairyti, Piteris tampa vienu labiausiai medžiojamų žmonių visatoje. Supratęs, kad vienas nuo visos armijos medžiotojų nepabėgs, Piteris kreipiasi pagalbos į vieną keisčiausių visų laikų kompanijų: kalbantį meškėną, į medį panašų humanoidą, nuostabaus grožio negailestingą žudikę ir dar vieną kerštu gyvą veikėją. Su jų pagalba Piteris turi užtikrinti, kad artefaktas nepaklius į blogas rankas, nes, kaip netrukus paaiškėja, nuo to priklauso visos Visatos likimas.
Robotas kyborgas pavadintas Terminatoriumu yra atsiunčiamas iš ateities į 1984-uosius, kad nužudyti Sarą Connor, kurios tuo metu dar negimęs sūnus ateityje ves žmonių rasę į pergalę prieš mašinas. Jei Terminatoriui pasiseks, žmonija bus pasmerkta. Saros vienintelė viltis yra karys, kuris atsekė Terminatoriu iš ateities. Žmonijos likimas priklausys nuo to, kuris iš jų ras Sarą pirmasis...
Austrų rašytojas Leopoldas von Sacher-Masochas sukūrė romaną „Venera kailiuose“, amerikiečių dramaturgas Davidas Ivesas pagal jį parašė pjesę, o lenkų kilmės režisierius Romanas Polanskis adaptavo tekstus dviejų aktorių filmui. Režisierius Tomas (Matthieu Amalricas) ruošiasi statyti spektaklį, tačiau jam nesiseka rasti tinkamos aktorės pagrindiniam vaidmeniui. Į pabaigą artėja dar viena nerezultatyvių susitikimų ir nesėkmingų peržiūrų diena. Jis nori kuo greičiau grįžti namo ir pavakarieniauti su sužadėtine. Tą akimirką į teatro salę įeina lengvabūdiškai nusiteikusi ir nieko gero nežadanti aktorė Vanda (režisieriaus žmona Emmanuelle Seigner). Moteris įkalba režisierių pasilikti kelioms minutėms ir įtikina suteikti jai šansą. Jei Tomas būtų žinojęs, kuo baigsis ši peržiūra, nebūtų sutikęs.
A person wants to hijack an airplane to go out of Iran and cure his sick son.
Šiurpiai smagi papuvusio jaunimo gyvenimo parodija, o kartu ir vienas iš pačių pelningiausių kino istorijoj šedevriukų - pastatytas už tris milijonus dolerių ir uždirbęs - 141 000 000. Iš jo kilo virtinė baltų ir juodų komedijų, tokių kaip jau mums gerai pažįstamos "Nevykusios atostogos" ("National Lampoon's Vacation"), "Padėkos diena. Giminės susivienijimas" ("National Lampoon’s Thanksgiving Family Reunion"), "Nepavykusios atostogos – klasės susitikimas" ("National Lampoon’s Class Reunion").
Dusyk kraują stingančiose Mirties žaidynėse išgyvenusi Ketnė (akt. Jennifer Lawrence) vis dar nesijaučia esanti saugi. Namais buvusi 12-oji Apygarda – sunaikinta, jos artimieji tampa pabėgėliais, o keršto trokštantis Kapitolijus siekia sutrypti Strazdu giesmininku laikomą paauglę, atsakingą už neramumus šalyje. Nerimą kelia ir po tragiškai pasibaigusių 74-ųjų Mirties žaidynių Kapitolijaus įkaitu tapęs Pitas (akt. Josh Hutcherson). Kankinimų išsekinto vaikino likimas – neaiškus... Matydama Panemą krečiančią suirutę, daugelį metų tylėjusi ir užribyje buvusi paslaptinga Tryliktoji apygarda, kadaise inicijavusi sukilimą prieš Kapitolijų, ryžtasi išeiti į dienos šviesą. Savo teritorijoje priglaudusi Ketnę ir kitus sukilėlius, prezidentės Koin (akt. Julianne Moore) vadovaujama apygarda pradeda Panemo karą ir meta iššūkį despotiškai jo valdžiai.
Kerštingas Melo Gibsono herojus Maksas kovoja su banditėlių gauja, kuri motociklais klajoja po Australiją ir šiurpina liaudį. Scenarijus kaip ir standartinis, tik veiksmas vyksta ateityje, prie pasaulio pabaigos slenksčio atsidūrusioje visuomenėje. Ir ką? O tai, kad tai buvo pirmasis vadinamojo apokaliptinio, post-apokaliptinio arba distopinio (angl. apocalyptical, post-apocalyptical, dystopian) žanro filmas. Tokiuose filmuose paprastai rodoma, kaip prie apokalipsės priartėjusi arba pasaulio pabaigą jau patyrusi, tačiau per stebuklą gyva likusi žmonija (arba jos dalis) visais įmanomais būdais bando išgyventi. Kartais net pamindama savo žmogiškumą ir atjautą šalia esančiam.
Režisierius Ridley Scott, išgarsėjęs filmais „Svetimas" (orig. „Alien", 1979) ir „Bėgantis skustuvo ašmenimis" (orig. „Blade Runner", 1982) grįžta prie mokslinės fantastikos ištakų.Grupė mokslininkų leidžiasi į pavojingą kelionę – tyrinėti slapčiausių ir pavojingiausių Visatos užkaborių. Jie dar nežino, kad ši kelionė taps jų fizinių ir psichologinių galimybių išbandymu.Nublokšti į kitą pasaulį jie ieško atsakymų į slapčiausius žmoniją kamuojančius klausimus ir siekia įminti pagrindinę pasaulio sukūrimo paslaptį. Svetimame jiems pasaulyje mokslininkai privalo stoti į pavojingą kovą už žmogiškosios rasės ateitį, stengdamiesi užkirsti kelią sunaikinimui. Novatoriška mitologija, įspūdingi specialieji efektai, 3D formatas šio žanro genijaus R.Scotto rankose pavirs į filmą, kuris į kino istoriją bus įrašytas didžiosiomis raidėmis.
Trečiojoje pagal populiarius komiksus sukurto įspūdingo fantastinio nuotykių epo dalyje profesoriui Ksavje ir jo ištikimiausiems pagalbininkams teks stoti į kovą su viena buvusių bendražygių. Antrojoje dalyje žuvusi Džinė Grei atgimsta kaip Tamsusis Feniksas. Dabar ji kelia pavojų ne tik sau pačiai ir savo buvusiems draugams, bet ir visai žmonijai... Išrandami vaistai, galintys sustabdyti genetines mutacijas, tačiau filmo herojų laukia ne vienas pavojingas susirėmimas tiek su Vyriausybės pajėgomis, tiek su jų pikčiausio priešo Magneto organizacija...
Nugalėjęs piktą drakoną, išlaisvinęs nuostabią princesę, sukūręs šeimą ir išgelbėjęs uošvio karalystę, Šrekas ima nuobodžiauti. Jis jau nebe tas piktas žalias žmogėdra, nuo kurio neatsisukdami bėgdavo drąsiausi vyrai, o pareigingas šeimos vyras. Anksčiau sapnuodavęsis tamsiausiuose košmaruose, dabar Šrekas dalija autografus ant žemdirbių šakių ir dalgių. Nebeapsikentęs tokio gyvenimo, Šrekas paprašo vieno paslaptingo nykštuko grąžinti jam jausmą tų dienų, kuomet jis buvo jaunas, laisvas ir nepriklausomas pelkėje gyvenęs žmogėdra. Deja, norai nebūtinai pildosi būtent taip, kaip mes įsivaizduojame. Šrekas susivokia patekęs į kažkokią keistą realybę, kurioje karalystės valdovas – tas pats piktasis nykštukas, žmogėdras medžioja visi kas netingi, jiedu su Fiona apskritai niekuomet nebuvo susitikę, Asiliukas jo taip pat nepažįsta. Dabar tik nuo Šreko priklauso, ar pasaulis sugrįš į normalias vėžes.
Deportees is a 2007 Iranian film, written and directed by Masoud Dehnamaki, narrating a story during Iran--Iraq War.
The war is over and the deportees are back to their homes and each is after his life. A TV-show is trying to meet some old veterans of war. One of them who is very sick should go to hospital but they late and he is near to meet death. This cause his other friends (the deportees) who now are each with a different look to come visit him.