In medieval Japan, a woman and her children journey to find the family's patriarch, who was exiled years before.
Dr. Strangelove, avagy rájöttem, hogy nem kell félni a bombától, meg is lehet szeretni (1964)
Egy amerikai légitámaszpont vezetője betegesen rögeszmés: azt hiszi, a kommunisták Amerika elpusztítására készülnek, ezért útnak indítja bombázóit a Szovjetunió ellen. Az amerikai elnök - tudomást szerezve az őrült tábornok szörnyű tettéről - azonnal felveszi a kapcsolatot az oroszokkal, akik elárulják, hogy szinte semmit sem tehetnek: ha országukat bármilyen támadás éri, egy leállíthatatlan automatika azonnal atomcsapást intéz az Egyesült Államokra.A film akkor készült, amikor a világnak először kellett komolyan szembenézni egy atomháború lehetőségével - a kubai rakétaválság, a Kennedy-gyilkosság és a vietnámi háború kezdetének kora ez. Kubrick kíméletlen szatírája nem csak szellemisége és háborúellenes üzenete miatt örökérvényű, hanem technikai újításai, képi világa révén is.
A Love Exposure története alapján Yu Honda, aki gyerekként bálványozta édesanyját, majd fiatalon elveszítette, kettesben marad édesapjával, aki viszont a vallásba menekül. Apja keresztény pap lesz, a fiú pedig szigorú neveltetésben részesül, aki tinédzserkorban sem szembesült még igazán a szexualitással. Különös fordulat, amikor apja beleszeret egy rettenetesen tenyérbemászó, világi asszonyba, aki miatt a pap leteszi a reverendát, mert szerelmes lesz. A nő viszont rövid időn belül egyszerűen lelép, otthagyva a férfit egy összetört szívvel - és a most már sokszorosára duzzadt vallási fanatizmusával, mely feudális viszonyokat idézve, inkvizítorokat megszégyenítő szigorban valósul meg.
A nem is olyan távoli jövőben az egyesült hálózatok a csillagokig nyúlnak. Elektronok cikáznak keresztül-kasul a világegyetemben. A fejlett technika azonban nem törölte el végleg a nemzetek közötti különbségeket.
Frederick Frankenstein fiatal agykutató megtudja, hogy hírhedt nagyapja ráhagyja kastélyát. Azonnal odautazik, ahol találkozik a furcsa személyzettel, a púpos Igorral, az öreg házvezetőnővel és a csinos asszisztenssel, Ingával. Az ő segítségükkel az ifjú tudós folytatja őse bizarr kísérletét. Ám egy szerencsétlen baleset folytán teremtménye elszabadul. A helyzet még "rémesebbé" válik, mikor megjelenik hősünk menyasszonya is.
A nyugdíjas tisztviselőnek, Umberto D.-nek egyetlen társa és barátja a kutyája. Nyomorúságos nyugdíjából már a lakbérre sem futja, szobájába új lakót költöztetnek, amíg ő kórházban van. Kétségbeesett lépésre szánja el magát: elhatározza, hogy megöli magát is, kutyáját is, nincs más megoldás. A kutya valószínűleg megérzi gazdája lelkiállapotát, az utolsó pillanatban elszalad, s így mindkettőjüket megmenti. Az embernek szinte kedve támad egy ilyen őszinte, igaz társra, aki átsegíti a legkilátástalanabb helyzeteken is.
A közvetlenül az első világháború után készült film a német expresszionista filmstílus legnagyobb hatású, legtöbbet idézett alkotása, amely 1958-ban a híres brüsszeli szavazáson bekerült minden idők legjobb 12 filmje közé. A forgatókönyvírók eredeti szándéka szerint Caligari, az őrült hipnotizőr, és médiumának kapcsolata a hatalomra törő, irracionálisan gonosz zsarnok és a kiszolgáltatott kisember viszonyát testesítette volna meg. Az eredeti cselekményhez utólag hozzákapcsolt kerettörténet tompította a társadalomkritikát, és lélektani síkra emelte a konfliktust. A filmben kizárólag festett díszleteket alkalmaztak, amelyeket három expresszionista festő, a Sturm csoport tagjai készítettek. A kísérteties, látomásszerű kisvárosban az utcák hegyesszögben torkollnak egymásba, a düledező kockaházak tetején a kémények ferdén meredeznek. A torz perspektívájú, hatásosan megvilágított díszletek között a szereplők árnyakként suhannak, mintha maguk is megelevenedett rajzfigurák lennének.
A mágikus-realista pszichothriller a jövő Tokiójában játszódik, ahol egy kutatócsoporttól titokzatos körülmények között ellopnak egy álomolvasó gépet. A tesztfázisban levő DC-mini nevű találmány kikerülése azért különösen veszélyes, mert segítségével nemcsak elolvasni, hanem átírni is lehet a páciensek álmát. Tokió hamarosan egy kollektív rémálom kellős közepén találja magát, amiből talán csak egy talpraesett, félig fiktív, félig valóságos, de mindenképpen piros ruhás lány (Paprika) képes felébreszteni.
Blanche labilis idegzetű asszony, aki feledni szeretné komor életét. Alkoholba fojtja bánatát és nővérénél, Stellánál keres menedéket. Sógora, Stanley Kowalsky, aki testiségével vonzza és egyben taszítja is, heves érzelmek kuszaságát váltja ki benne. Blanche abban reménykedik, hogy a szemérmes Mitch-csel sikerül közös jövőjüket felépítenie. Kowalsky azzal rombolja szét kapcsolatukat, hogy megerőszakolja Blanche-ot. Blanche lelkileg összetörve végül idegklinikán köt ki.
Ez a Cannes-i nagydíjas film a magányosan élő, 44 éves Harry Caul drámáját mutatja be, aki a lehallgatás császára, de egy jól fizető, rendkívül profin kivitelezett munka során fokozatosan ráébred saját kiszolgáltatottságára. "Amikor a forgatókönyvet írtam, még fogalmam sem lehetett a későbbi Watergate-ügyről és az azóta ismeretessé vált más hasonló dokumentumokról" - nyilatkozta a ma 60 éves rendező, aki eredetileg egy lélektani horrorfilmet akart készíteni egy különös foglalkozású ember magányáról, de végül a felelősség kérdése került a középpontba. Mit tegyen, mit tehet egy hivatalból pártatlan lehallgató, ha az ifjú feleségét még a parkban is figyeltető cégigazgató netán bűntényre készül?
Richard Jewell több száz ember életét mentette meg, miközben a sajátját kockáztatta. Hős lett belőle, egy ország ünnepelte. Egy darabig. Nem sokkal később már az első számú közellenségként tekintett rá Amerika két legnagyobb hatalma: az igazságszolgáltatás és a sajtó...
1968-as Tűz van babám! Oscar-díj jelölést kap a legjobb külföldi film kategóriában. Méltán. Milos Forman tűzoltóbálja hatalmas sikerrel robban be a filmvilágba. Az ötletet maga a valóság adta. Forman barátaival részt vett az "én kis falumban egy tűzoltóbálon, s úgy gondolta, ezt meg kell örökíteni filmvásznon. Figurái, karakterei autentikusak, amatőr szereplőkkel és profi színészekkel játszatta el ezt az egyszerű emberi falutörténetet. S azon túl, ott a nagyvilág. A történelmi dátum 68, a távoli szűk kis világ úgy működik, mint a valóság. (A film évekig dobozban állt, betiltották.)
1996-ban a Rolling Stone magazin újságírója, David Lipsky (Eisenberg) egy ötnapos interjúját követhetjük nyomon az elismert íróval, David Foster Wallace-al (Jason Segel), aki éppen nagysikerű regénye, az Infinite Jest könyvturnéjának a végét járja. Ez idő alatt a két férfi feltárulkozik egymásnak, örömüket és fájdalmaikat is megosztják a kudarcokról és sikerekről.
Egy férfi élete az 1970-es évektől a közeljövőig, és a számtalan kapcsolat, amely keresztezte az útját.
An aspiring clown grappling with her gender identity combats a fascistic caped crusader.
A 6000 éve töretlenül fiatal, márvány szépségű Miriam ismeri az örök élet titkát: más emberek vérével és lelkével táplálkozik. A New Yorkban élő vámpírnő nem az egyedüli beavatott. John, aki barátja és egyben férje, elválaszthatatlan társa a szerelemben, az életben és a vérszomjban. John azonban hirtelen elkezd öregedni. A kétségbeesett férfi egy öregedés-kutatóhoz fordul segítségért. A tudósnő érdeklődését fel is kelti a hihetetlenül hangzó történet, csakhogy Miriam is szemet vet a nőre. Úgy tervezi, ő lép majd John helyébe...
Howard Phillips Lovecraft, bár a horror legnagyobb mesterei közé tartozik, a műveit igen felemás eredménnyel sikerült csak mozivászonra adaptálni az évek során. Voltak jó példák, kevésbé jók, egyenesen borzalmasak, és vannak olyanok is, amelyekről a többség valószínűleg nem is tud. Mert úgy őszintén – ki gondolná azt, hogy Roger Corman legendás Poe-sorozatának egyik darabja nem Edgar Allan Poe hasonló című verséből, hanem Lovecraft egyik leghíresebb novellájából, a Charles Dexter Ward esetéből készült? Képzelhetitek a meglepetésemet, hiszen ráadásul még csak nem is kis filmről van szó, Corman rendezése mellett olyan legendás színészek alkotják a szereplőgárdát, mint Lon Chaney Jr. és Vincent Price – lássuk hát az eredményt.
A dramatic story of three friends happily spending time on their own in a mountain cottage in the High Tatras. On the arrival of the wife of one of them their perfect friendship is put to a test.
A single mother breeds locusts as high-protein foods but has trouble getting them to reproduce until she finds they have a taste for blood.
The love story between a withdrawn and taciturn teenager and a lonely woman of 20 years older. An endearing painting of an awakening to sensuality, against the backdrop of everyday life of the small provincials: Fernand, fifteen the age of stealthy glances, lies and infinite dreams is a solitary, observant, different boy from other teenagers of his age while being so close to them. Locked in his room, he collects pictures of beautiful naked actresses to drown his boredom. His desire will come true in the presence of Catherine, a rich and mysteriously lonely woman next door. As a worker's son, withdrawn and taciturn, will discover a world that is new to him. He watches, spies, observes the comings and goings of the body of hers who, in certain circumstances ignores him. Through their encounters and helping jealousy, this almost filial love will turn into an irresistible physical attraction.