Pier Paolo Pasolini sets out to interview Italians about sex, apparently their least favorite thing to talk about in public: he asks children if they know where do babies come from; asks old and young women if they support gender equality; asks both sexes if a woman's virginity still matters, what do they think of homosexuality, if divorce should be legal, or if they support the recent abolition of brothels. He interviews blue-collar workers, intellectuals, college students, rural farmers, the bourgeoisie, and every other kind of people, painting a vivid portrait of a rapidly-industrializing Italy, hanging between modernity and tradition — toward both of which Pasolini shows equal distrust.

Rzymska dzielnica nędzy. Jedną z wzniesionych na dawnym wysypisku śmieci blaszanych bud zajmuje liczna rodzina jednookiego Giacinta. Wszyscy nieustannie się kłócą. Giacinto nadal nie może się pogodzić z utratą oka. Czuje się prześladowany i wykorzystywany. Całymi dniami strzeże pieniędzy, które otrzymał jako odszkodowanie. Jego dzieci co noc podejmują próby ograbienia go. Giacinto wciąż zmienia schowki i nie waha się używać strzelby. Gdy mężczyzna przyprowadza do domu kochankę, przeciwko niemu zawiązuje się spisek.

A member of an elite paramilitary counter-terrorism unit becomes traumatized after witnessing the suicide bombing of a young girl and is forced to undergo retraining. However, unbeknownst to him, he becomes a key player in a dispute between rival police divisions, as he finds himself increasingly involved with the sister of the girl he saw die.

Film zrealizowanym na kilku poziomach, w którym przemieszano wytwory imaginacji reżysera ze zdjęciami dokumentalnymi. Bezpośrednia relacja autora opowiada o tym, jak w dzieciństwie wyobrażał sobie Rzym, potem kiedy jako młody chłopak go zobaczył i wreszcie jako reżyser, będąc już dojrzałym mężczyzną - sfilmował. Film składa się z ciągu epizodów rozgrywających się w różnych okresach, od lat trzydziestych, po początek lat siedemdziesiątych.

Film opowiada o homoseksualnym związku trzech kobiet. Ukazuje relacje pomiędzy zaborczą projektantką mody Petrą von Kant (Margit Carstensen), a jej oddaną asystentką Marlene (Irm Hermann) i piękną modelką Karin (Hanna Schygulla). Obraz jest filmową wypowiedzią na temat wolności kobiet w miłości i jako taki wywołał sporo kontrowersji.

Giulietta Boldrini (Giulietta Masina) jest bogatą mieszczanką, która jednak nie potrafi czerpać zadowolenia ze swej pozycji życiowej. Czuje się osamotniona i zaniedbywana przez swojego męża. Podejrzewa go o romans z inną kobietą. Szuka wyjaśnienia swoich podejrzeń wobec niego, uczestnicząc w seansach okultystycznych. Obsesje stają się coraz bardziej natarczywe. Kobieta ma wizje, w których jeszcze raz przeżywa sytuacje ze swojego dzieciństwa i młodości.

Nowo zatrudniona pomoc domowa zaprzyjaźnia się z urzędniczką pocztową, która namawia ją do buntu przeciwko swoim pracodawcom.

Na pokładzie luksusowego transatlantyku odbywa się ceremonia pogrzebowa wielkiej śpiewaczki operowej. W ostatniej drodze towarzyszy jej śmietanka towarzyska i środowiskowa, a przewodnikiem po tym hermetycznym światku jest dziennikarz realizujący reportaż telewizyjny. Kolejne postacie odsłaniają przed widzami swoje prawdziwe oblicze. Rozmach inscenizacyjny i wirtuozeria kompozycyjna sprawiają, że mimo wyrazistych cech karykatury czy nawet złośliwego pastiszu, obraz pozostaje głębokim hołdem i dowodem wielkiej fascynacji Felliniego sztuką operową.

Jonathan, prosty i spokojny ramiarz mieszkający wraz z żoną i dzieckiem w Hamburgu dowiaduje się, że jest chory na białaczkę. Przekonany, że wkrótce umrze, stara się w jakiś sposób zabezpieczyć materialnie swoją rodzinę. Niespodziewanie otrzymuje od znajomego Amerykanina, fałszerza obrazów, szokującą propozycję. Ma dokonać zabójstwa na zlecenie... Film-zagadka, zawierający elementy klasycznego amerykańskiego thrillera, a jednocześnie krytykę nadmiernej amerykanizacji Europy.

Wade Porter, kochający swoją rodzinę mężczyzna z obiecującą przyszłością zabijając włamywacza traci wszystko, na czym mu zależało. Skazany za morderstwo drugiego stopnia, Wade zostaje przetransportowany do więzienia o zaostrzonym rygorze, gdzie spędzić ma następne trzy lata życia. W miejscu, gdzie nie obowiązują żadne reguły Porter zostaje umieszczony w celi z mordercą i natychmiast staje się obiektem upokorzeń sadystycznego strażnika. Szybko staje się jasne, że czeka go walka życia, bowiem, by przetrwać, Wade musi stać się najtwardszym skazańcem ze wszystkich. Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni, a w stanowym więzieniu przetrwają tylko najsilniejsi.

Jean i Pierre, francuscy włóczędzy, udają się w pielgrzymkę do hiszpańskiego Santiago de Compostela.

Bum Archimède wants to spend the winter in prison, but to get there proves not to be that easy.

Kobieciarz Snaporaz (Marcello Mastroianni), poznawszy kolejną piękność, zapędza się za nią do miasta kobiet. Tam natrafia akurat na kongres feministek. Niechcący staje się obiektem pożądań, ścigany, prześladowany i zagrożony przez agresywne kobiety. W sekwencjach filmu "Miasto kobiet" Fellini każe potykać się swojemu bohaterowi o dziwaczne męskie fantazje.

In the kingdom of animals, Master Fox is used to trick and fool everyone. So the King, the Lion, receives more and more complaints about him. He orders that Master Fox is arrested and brought to him.

Wzorem "Noce Dekamerona (1953)Dekamerona" ukazuje się czteroczęściowy erotyczny film nowelowy, o którym producenci z uśmiechem mówią, że z powodów cenzury we Włoszech będzie mógł być wyświetlany dopiero w 1970 roku - stąd aluzja w tytule. Włoscy mistrzowie reżyserii i ich kobiece światowe gwiazdy przedstawiają historie, w których odzwierciedlają się fantazje ich czasu. Anita Ekberg występuje w roli samej siebie: ogromna wyzywająca reklama z jej wizerunkiem wywołuje tyle złości, że w końcu schodzi ona z plakatu. W innej części dwaj urzędnicy naruszają po kryjomu zakaz małżeństwa wydany przez ich szefa. Najbardziej znany jest epizod Viscontiego, w którym Romy Schneider, jako sfrustrowana hrabina, oddaje się prostytucji, pierwszym klientem jest jej mąż.

Perseusz, syn Zeusa, wyrusza w pełną przygód i niebezpieczeństw drogę, by dotrzeć do ukochanej Andromedy. Nim ją poślubi, będzie musiał pomyślnie przejść przez wszystkie próby, jakie zgotowali mu zazdrośni o względy pięknej księżniczki bogowie. Sam Zeus jest jednym z konkurentów Perseusza. Na szczęście młodzieniec może korzystać z pomocy skrzydlatego konia Pegaza oraz z rad wyjątkowo mądrej sowy.

Młoda, niema Thana zostaje jednego dnia dwukrotnie zgwałcona, co nie pozostaje bez wpływu na jej psychikę. Gdy udaje jej się zabić drugiego z napastników, dziewczyna powoli zapada się w sobie, wycodzi nocami na ulice Nowego Jorku i wykorzystując broń kalibru 45, zabija mniej i bardziej przypadkowych mężczyzn.

Adam Stein był przed wojną uwielbianym przez tłumy artystą cyrkowym. Naziści uwięzili go w obozie koncentracyjnym, udało mu się jednak uniknąć komory gazowej _ w obozie był ulubieńcem, wręcz "zabawką" komendanta Kleina, który zmuszał go do spełniania swoich zachcianek. Uszedł z życiem, ale cierpi z powodu bólu i lęku. Dwadzieścia lat po wojnie wciąż przebywa w izraelskim ośrodku dla osób ocalałych z Holokaustu. Pewnego dnia mężczyzna znajduje w piwnicy małego chłopca, który ukrywa się przed światem. Postanawia mu pomóc.

Stojący przed decyzją o ślubie Thomas zostaje przekonany przez swojego przyszłego teścia, że jedynym sensem życia jest zabawa i brak zobowiązań.