Filmo veiksmas vyksta nedideliame teismo kambaryje, skirtame prisiekusiųjų posėdžiams. Dvylika vyrų turi nuspręsti puertorikiečio jaunuolio, įtariamo nužudžius savo tėvą, likimą. Atrodytų neturėtų būti nė šešėlio abejonės. Vaikinas - žmogžudys. Tyrėjai ir prokuroras nepaneigiamai įrodė kaltę bei pateikė neginčijamus įkalčius. Amerikos teisė reikalauja, kad visi prisiekusieji balsuotų už nuosprendį vienbalsiai. Tačiau netikėtai vienas prisiekusiųjų (aštuntasis) balsuoja prieš - "vaikinas nekaltas". Jam nesvarbu, kad visi kiti prisiekusieji linkę "žmogžudį" kuo greičiau pasiųsti į elektros kėdę, kad visi kažkur skuba savais reikalais. Prasideda pykčiai ir barniai.

Šiame filme Aragornas vadovaus armijai karių, kurie susirungs lemtingame mūšyje su tamsiosiomis Mordoro jėgomis. Tik po šio mūšio tarp gėrio ir blogio paaiškės, kas valdys Viduržemį. Gendalfui teks susigrumti su blogio valdovu Sarumanu. Semas irFrodas tęs netikėtumų kupiną kelionę kelionę per miškus, sniegynus, lygumas, upes, kalnus, kur kiekviename žingsnyje jų tykos pavojai. Jie stengsis nunešti Žiedą į Mordorą, vienintelę vietą, kur jis gali būti sunaikintas. Žiedas ir toliau silpnins Frodą, atimdamas iš jo protą ir dvasios stiprybę. Semui ir Frodui teks susidurti su milžinišku voru. Kovodami su juo bičiuliai išsiskirs, Semui atrodys, kad Frodo jis neteko amžiams. Iš tikrųjų, Frodas išliks gyvas, bet...orkų rankose.

Filmo herojus – romantiškas keistuolis, kuris tik mamos padedamas išvengia nevispročių mokyklos. Nuo vaikystės invalidas, vaikščioja tik su specialiais protezais. Tačiau atsikračius protezų paaiškėja, jog jis gali greitai bėgioti ir gerai žaisti amerikiečių futbolą. Per futbolą patenka į koledžą. Vietnamo kare nuo žūties išgelbėja visą kuopą ir tampa didvyriu. Vos pradėjęs žaisti stalo tenisą, sėkmingai apgina armijos garbę. Nuo vaikystės draugauja su mergaite, kurią įsimyli, tačiau atsako sulaukia ne iš karto. Jis tampa milijardieriumi, nors išlieka kvailas, geraširdis ir naivus. Jam sekasi, jis visur pirmas. Ar tik kvailys gali būti geras, nesavanaudis ir kilnus?

Paremta tikrais faktais istorija apie airių-italų kilmės amerikietį Henrrį Hillą, buvusį mafijos nariu. Įvykiai sukasi ne tik apie jį, bet ir apie du nestabilios būsenos jo draugus Jimmy Conway ir Tommy De Vito, kurie iš paprastų nusikaltėlių palaipsniui tampa žudikais.

Septyni samurajai atvyksta apginti vargano kaimelio, kurį užpuolė plėšikai. Senas samurajus, kuriam dabar sunkūs laikai, gavo ūkininko prašymą apsaugoti miestą nuo banditų. Jis pasiėmė dar 6 samurajus sau į pagalbą, ir jie išmokino miesto žmones kaip apsiginti, o jie maitindavo samurajus 3 kartus į dieną.

“Gyvenimas yra gražus” yra kaip du filmai: pirmame pasakojama jauno žydo Guido (Roberto Benigni) istorija. Guido, kaimo prasčiokas, atvyksta į miestelį dirbti pas savo dėdę viešbutyje. Eina 1939-ieji, fašizmas Italijoje vis labiau stiprėja ir pasirodo pirmosios antisemitizmo apraiškos. Tačiau Guido politika nerūpi: jis įsimyli jauną mokyklos mokytoją Dorą (Nicoletta Braschi, tikroji Benigni žmona) ir pasitelkęs visą savo padūkusį žavesį ir sėkmę užkariauja jos ranką ir širdį (nepaisant to, kad Dora jau buvo susižadėjusi). Guido ir Dora sukuria nuostabią šeimą ir jiems gimsta puikus sūnus. Dabar prasideda antras filmas, veiksmas vyksta koncentracijos stovykloje. Guido ir jo sūnus Giosue (Giorgio Cantarini) yra ištremiami. Dora įlipa į ta patį traukinį, tuo įrodydama, kad jai šeima svarbiau už asmeninę laisvę. Tėvas nenori sakyti sūnui, kodėl jie pateko į šitą mirties stovyklą ir kodėl jis negali būti kartu su mama, todėl sugalvoja tokią gudrybę...

Filmo veiksmas vystosi mažame Sicilijos miestelyje, kurio visas gyvenimas verda apie kino teatrą egzotišku pavadinimu – „Paradiso“. Filmo dieną sausakimšoje kino salėje susirenka didžioji dauguma miestelėnų – čia vyksta susitikimai darbo klausimais, sprendžiami gyvenimiški klausimai, žmonės įsimyli ir keičia savo gyvenimus.

Nemigos kamuojamas Džekas lankosi įvairiuose nelaimėlių susitikimuose, klausosi jų išpažinčių ir drauge verkia. Jis skraido lėktuvais, kiekvienąkart tikėdamasis katastrofos. Tačiau kartą skrisdamas jis sutinka spalvingą asmenybę. Tailerio gyvenimas nepaprastas - nerūpestingas ir linksmas. Jis kartais linksmai ir nerūpestingai paprašo trenkti jam į galvą... Džekas neatsisako. Todėl tarp draugų užverda rimtos muštynės, ir netrukus jiedu įkuria klubą, kur vaikinai gali muštis iki sąmonės netekimo...

Filmo herojė Marion Krein pasisavina milžiniškus pinigus ir skuba pas savo meilužį. Moteris išsigandusi ir pavargusi, todėl mielai apsistoja mažai lankomame motelyje toli nuo greitkelio. Jaunas savininkas pasiūlo jai drauge pavakarieniauti šalia esančiame jo name, kur gyvena drauge su motina...

Sveiki atvykę į psichiatrijos ligoninę su krūva psichinių ligonių ar bent jau save tokiais laikančių, žmogiškumo bruožus beprarandančių pacientų. Čia vadovas vienas - Didžioji Sesuo, moteris, kuri manipuliuoja visais, naudodama neįtikėtiną psichologinį terorą. Tačiau kai į skyrių atvežamas naujokas Rendlis Makmerfis, viskas pasikeičia, nors niekas neišdrįsta viešai to parodyti. Rendlis visai kitoks. Jis – dar elementaraus orumo nepraradęs smulkus sukčius, kalėjimą panoręs iškeisti į Psichiatrijos ligoninę, nes manė, kad čia bus lengviau, bei jis, lyginant su kalėjimu, praleis likusį savo laiką prabangoje ir komforte. Jis imasi gaivinti ligonių smegenis, vaikyti šių įsisenėjusią apatiją bei paklusnumą Sindikatui – milžiniškam darniam mechanizmui, ryjančiam jų sąmonę…

„Kartą Amerikoje“ veiksmas prasideda Niujorke, 3-iojo dešimtmečio pradžioje. Du žydų geto paaugliai Davidas ir Maksas – smulkūs nusikaltėliai, įsimylėję tą pačią gražuolę Deborą. Davidas užmuša juos persekiojusį gangsterį Bagsį ir patenka į kalėjimą. Po dešimties metų jis atgauna laisvę, Davido laukia Maksas. Laikai pasikeitė – JAV galioja prohibicijos įstatymas, o alkoholio kontrabandininkai tapo organizuoto nusikaltimų pasaulio lyderiais. Davidas ir Maksas taip pat pelnosi iš alkoholio. Veiksmas apima didžiulę laiko atkarpą. Filmas tai parabolė apie draugystę, ištikimybę sau ir principams, ir apie neišsipildžiusią meilę.

Fotografas Džefas patenka į avariją ir yra įkalintas savo mažame bute dėl kojos traumos. Prižiūrėti jo kartas nuo karto ateina slaugė Stela, kuri nuolat su juo šnekučiuojasi asmeninėmis temomis. Dar viena veikėja – Džefo sužadėtinė Liza, kuri be galo jį įsimylėjusi ir stengiasi daryti viską, kad tik mylimasis pasijaustų geriau. Džefas dažnai būna vienas ir nuobodžiauja, bet ilgainiui suranda jam pasitenkinimą keliančią veiklą: stebėti kaimynus pro savo buto langą. Vieną vakarą, Džefas išgirsta dūžtančio stiklo garsą ir moters šauksmą, o vidury nakties pastebi, kad gretimo namo gyventojas, slaugantis savo sergančią žmoną, palieka namus su dideliu lagaminu. Kitą rytą Džefas su Stela pastebi, kad šis kaimynas (Torvaldas) įtariai žiūri pro langą, o jo žmonos nebėra. Džefui kyla įtarimas dėl galimos žmogžudystes, o jam į pagalba surasti įkalčius stoja Stela ir Liza.

As the railroad builders advance unstoppably through the Arizona desert on their way to the sea, Jill arrives in the small town of Flagstone with the intention of starting a new life.

Antroji garsiosios Sergio Leonės „Dolerio trilogijos" dalis. Nusikaltėlių gaudytojas, Žmogus be vardo ir buvęs pulkininkas Mortimeris dėl skirtingų priežasčių ieško seniai apylinkes terorizuojančio pavojingo ir žiauraus bandito Indijaus. Varžydamiesi tarpusavyje jie ryžtingai nusiteikia sugauti banditą gyvą ar mirusį. Iš pradžių tetrokštantys gauti pinigų ir dėl to net pašalinti varžovą, jie išsiaiškina santykius, susivienija ir stoja į kovą su kruvinuoju Indijum ir jo galvažudžių gauja.

Filmo veiksmas nukelia į 1937-ųjų Los Andželą. Graži, turtinga moteris pasibeldžia į privataus detektyvo duris. Ji nori, kad šis pasektų jos vyrą, miesto vandentiekio sistemos inžinierių, nes įtaria jį rezgant slaptą romaną. Netrukus detektyvas Gitis jau turi fotografijų, kuriose užfiksuotas sekamasis su jauna mergina. Tačiau, kai inžinierius randamas negyvas, nesudėtinga byla pradeda detektyvą klampinti vis giliau – į korupcijos ir machinacijų liūną.

Tam tikruose sluoksniuose Viljamas Manis buvo žinomas ir vertinamas, tačiau ilgainiui pradėjęs bodėtis savo gyvenimu, samdomas žudikas tapo fermeriu ir su vaikais apsigyveno atokioje fermoje. Nauja patirtis ir naujos problemos sukėlė dar didesnę sumaišti herojaus gyvenime. Pastovus pinigų stygius pastūmėjo Viljamą Manį vėl imtis ankstesnės veiklos. Jis sutinka nužudyti du kaubojus, juolab kad jie pagal Laukinių Vakarų įstatymus nusipelnė tokio atpildo. Elegiškas ir anti-vesterniškas filmas apie Laukinius Vakarus - keturių Oskarų laureatas.

Į miestelį, kuriame kovoja dvi grupuotės, atvyksta nepažįstamasis. Jis pasiryžęs įvesti savo tvarką ir nenusileisti niekam.

At the beginning of the 1913 Mexican Revolution, greedy bandit Juan Miranda and idealist John H. Mallory, an Irish Republican Army explosives expert on the lam from the British, fall in with a band of revolutionaries plotting to strike a national bank. When it turns out that the government has been using the bank as a hiding place for illegally detained political prisoners -- who are freed by the blast -- Miranda becomes a revolutionary hero against his will.

Jack Beauregard, an ageing gunman of the Old West, only wants to retire in peace and move to Europe. But a young gunfighter, known as "Nobody", who idolizes Beauregard, wants him to go out in a blaze of glory. So he arranges for Jack to face the 150-man gang known as The Wild Bunch and earn his place in history.

Pagrindinis filmo veikėjas – mokslininkas Briusas Baneris (aktorius Edwardas Nortonas) paveikiamas radiacijos. Besistengdamas sukurti vaistus, galinčius išgydyti jo užnuodytas ląsteles, mokslininkas netikėtai pažadina savyje bauginančią jėgą – nevaldomą, galingą mutantą Halką. Besislapstantis šešėliuose, atkirstas nuo pasaulio, kurį pažinojo ir nuo moters, kurią myli (akt. Liv Tyler), Briusas Baneris/Halkas taip pat stengiasi išvengti ir persekiotojų. Pastariesiems vadovaujantis generolas (akt. Williamas Hurtas) aistringai trokšta sugauti Halką, kad išsiaiškintų jo paslaptį ir panaudotų jo galią saviems tikslams.