Hwa-i został porwany jako dziecko przez Seok-tae, szefa gangu, którego członkowie wychowali chłopca jak syna. Mając pięciu ojców, przestępców, Hwa-i nauczył się wielu wyjątkowych umiejętności. Mężczyźni wytrenowali go na niezwykle groźnego zabójcę. Kiedy chłopak kończy 17 lat, ojcowie decyduję, że jest gotów wziąć udział w morderstwie. Jednak, gdy ten dowiaduje się o swojej przeszłości postanawia wykorzystać wszystko czego go nauczono, by poznać prawdę o sobie.

"Withnail i ja" portretuje ostatnie wspólne szaleństwa dwóch przyjaciół, niespełnionych młodych aktorów pod koniec 1969 roku. Withnail (Richard E.Grant) i Ja (Paul McGann, który gra alter ego reżysera Bruce'a Robinsona) odkrywają pewnego poranka, że do końca szaleńczej dekady lat sześćdziesiątych zostało tylko 90 dni. Połączeni biedą i marzeniami o sławie dzielą nędzne mieszkanie, a ich codzienna dieta składa się z alkoholu, LSD i marihuany. Spłukani i zagubieni w miejskiej dżungli postanawiają wyruszyć na wieś i spędzić oczyszczający wewnętrznie weekend w prymitywnej chacie ekscentrycznego Monty'ego (Richard Griffith), wuja Withnaila. Od samego początku pobytu wszytko układa się nie tak jak zaplanowano, i choć ich marzenia o idyllicznym ustroniu nie spełnią się, będzie to niezapomniany pobyt, zwłaszcza po niezapowiedzianym przyjeździe Monty'ego.

The story of a man that earned his place as an innovator, motivator and legend in skateboarding that now creates inspiration and opportunity for a new generation. Cole's progression from humble neighborhood beginnings to the world of elite street skateboarding is revealed through recently discovered archival footage, presenting a skater that went on to achieve the highest amount of skate contest wins, a list of defining video parts, being twice selected as Thrasher magazine's Skater of the Year, back-to-back X-Games gold medals, and becoming the 2013 Street League Super Crown World Champion

Kimberly Wells, ambitna dziennikarka telewizyjna, dostaje od szefa nowe zadanie. Ma przygotować reportaż z elektrowni atomowej. Na miejscu sprawy przybierają nieoczekiwany obrót. Dochodzi do niebezpiecznej awarii reaktora. Pracownicy i przełożony zmiany próbują bagatelizować wypadek, ale kamerzyście udaje się nagrać całe wydarzenie. Materiał nie zostaje jednak wyemitowany, a Kimberly dostaje zakaz wstępu do elektrowni. Kierownictwo zakładu stara się ze wszystkich sił ukryć prawdę przed opinią publiczną.

Praktycznie pod nosem rządu chińskiego piraci łupią przybywające do tego kraju zagraniczne statki handlowe. Dodatkowy problem stwarza fakt, że ciągle dochodzi do rywalizacji pomiędzy strażą przybrzeżną a policją o to, która z tych służb jest lepsza. Może tę groteskową sytuację odmieni Projekt A - rządu chińskiego, który zakłada wypowiedzenie wojny bandytom atakującym statki na otwartym morzu.

Identyczne nastolatki Sharon i Susan spotykają się na letniej kolonii. Dziewczynki nigdy się nie widziały i nie pałają do siebie sympatią. Gdy po kolejnej kłótni, zostają za karę umieszczone w jednym pokoju, zaczynają rozmawiać i odkrywają, że są siostrami bliźniaczkami, którymi rodzice "podzielili się" po rozwodzie. Postanawiają zamienić się rolami, by poznać drugiego z rodziców, a z czasem być może doprowadzić do ich pogodzenia.

Historia brytyjskiej sceny muzycznej od lat siedemdziesiątych do wczesnych lat dziewięćdziesiątych. Tony Wilson jest ambitnym, ale sfrustrowanym prezenterem telewizyjnym, szukającym swojego powołania. Po koncercie mało znanego wówczas zespołu Sex Pistols namawia stację telewizyjną, by nagrała ich występ. Ruch okazuje się strzałem w dziesiątkę. Niedługo potem do jego drzwi zaczynają dobijać się kolejne kapele z manchesterskiej sceny punkowej. Niesiony na fali muzycznej rewolucji Wilson wraz z przyjaciółmi zakłada legendarną wytwórnię Factory Records, dzięki której zespoły takie jak Joy Division i New Order na zawsze odmieniły oblicze muzyki.

Olivier (Ewan McGregor) prowadzi poukładane życie i uważa, że nic nowego i niespodziewanego już mu się nie przydarzy. I właśnie wtedy jego 75-letni ojciec (Christopher Plummer) postanawia wyznać mu prawdę, którą ukrywał przez całe życie – jest gejem. Ta informacja to dla Oliviera szok, ale pozwala mu on na nowo zbudować zaniedbaną relację z najbliższym człowiekiem, którego jak się okazało zupełnie nie znał. Wkrótce też Oliver spotka Annę (Melanie Laurent) i przekona się, że jest możliwe coś, w co już dawno przestał wierzyć – prawdziwa miłość po trzydziestce. Taka zupełnie nastoletnia. "Amatorzy", najnowszy film Mike'a Millsa, to słodko-gorzka komedia o tym jak zaskakujące, zabawne, ale i poważne potrafi być życie. I o tym, że odwaga i nadzieja mogą zdziałać cuda. W każdym wieku.

Film opowiada historię Niny Shah (Shelley Conn), młodej, pięknej kobiety o szkocko-indyjskich korzeniach! Gdy Nina dowiaduje się o nagłej śmierci ojca, postanawia wrócić do domu,który opuściła 3 lata wcześniej. W domu czeka na nią matka, brat, siostra, przyjaciel z dzieciństwa Bobby i wiele niespodzianek! Okazuje się że połowę rodzinnego interesu, hinduskiej restauracji The New Taj, przejęła młoda, biała dziewczyna, Liza (Laura Fraser), a konkurencja jest tak ogromna,że grozi im zamknięcie! Jedyną szansą na ponowny rozkwit restauracji jest udział w znanym i cenionym konkursie kulinarnym. Nina wraz z Lizą komponują konkursową potrawę, a wspólnie spędzany czas owocuje czymś więcej niż tylko przyjaźnią...

Małżeństwo, David i Linda Howard, nudzą się ze sobą, nie oczekują żadnych niespodzianek. Życie mija na marzeniach o bardziej intratnym stanowisku dla Davida, które pozwoli kupić lepszy samochód. David Howard jest specjalistą od reklamy. Pominięcie go przy awansie powoduje, że małżonkowie postanawiają porzucić mieszczańską nudę. Zostawiają ciepłe posadki, wsiadają w świeżo zakupiony luksusowy samochód turystyczny i ruszają w drogę.

Dwójka aktorów wybiera się w podróż po Europie, zatrzymując się na nieco dłużej w Hiszpanii.

Bohaterem opowieści jest Bahari, dziennikarz z Londynu, który udaje się do Iranu by relacjonować tamtejsze wybory prezydenckie. Zostaje jednak aresztowany i trafia do irańskiego więzienia za szpiegostwo.

Dwóch mężczyzn odbywa podróż po Włoszech, delektując się smakami regionalnej kuchni oraz prowadząc rozmowy na przeróżne tematy.

Steve Coogan, an arrogant actor with low self-esteem and a complicated love life, is playing the eponymous role in an adaptation of "The Life and Opinions of Tristram Shandy, Gentleman" being filmed at a stately home. He constantly spars with actor Rob Brydon, who is playing Uncle Toby and believes his role to be of equal importance to Coogan's.

Four actors go to a cabin in the woods to write, direct, and act in a film that will jump-start their careers. Their idea is a horror film about a man with a bag over his head, but what happens when that man mysteriously shows up?

There are dysfunctional families... and then there are the Conways. After a family tragedy, 15-year-old Billy Conway has become the de facto glue between his bitter mom, distant brother, and stoic dad. But when Billy starts to act out, everything changes for him and his family

Alcan Highway is a filmed diary of a one dream on its way to fulfillment. The Documentary depicts the story of Hese making his dream come true; with the help of his friends he attempts to fix a truck, build a home on top of it, and drive it from Wasilla, Alaska to the Vancouver island. Hese is trying finally to get a home.

A hapless parole officer is framed for murder by a crooked police chief. To prove his innocence he must entice his former clients away from the law abiding lives they are now living to recover the evidence that will save him.

Szalony wynalazca Wayne Szalinski i jego niezwykła maszyna do zmniejszania po raz kolejny są sprawcami nieprawdopodobnego zamieszania w nowym filmie „Kochanie, zmniejszyliśmy siebie", który trafia bezpośrednio na kasety video, z pominięciem premiery kinowej. W pierwszej części zatytułowanej „Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki" nie było jeszcze aż tak źle. Ofiarami wynalazku były dzieci, ale Wayne umiał szybko zaradzić nieszczęściu. Tym razem pechowy naukowiec przypadkowo zmniejsza siebie, żonę, swego brata i bratową! Nieszczęśnicy wpadają w prawdziwą panikę, gdy okazuje się, że samo zejście po schodach, jest najniebezpieczniejszą wyprawą jaką można sobie wyobrazić.

Jeśli odnosicie czasem wrażenie, że żyjecie w matriksie, ten film tylko utwierdzi wasze podejrzenia. Co jeśli świat, do którego przywykliśmy, jest symulacją rzeczywistości? Teorie głoszone w takich filmach, jak "Matrix", "eXistenZ", "Truman Show" czy "Dzień świstaka" zyskały na sile wraz z nieustającym wzrostem popularności i technologicznym poziomem gier komputerowych. Twierdzenia Philipa K. Dicka, które pół wieku temu wydawały się owocem fantazji, wcale nie brzmią już tak zuchwale i nierealnie... Reżyser "Zakłóceń w Matriksie" określa kultowego autora powieści SF ("Łowca androidów", "Pamięć absolutna", "Raport mniejszości") jako "pacjenta zero tego szczególnego, trapiącego nas współcześnie kryzysu egzystencjalnego". W filmie słuchamy naukowców, intelektualistów i artystów, a także przeciętnych odbiorców popkultury (część z nich pojawia się w postaci cyfrowych awatarów). Jak dobrze, że jest jeszcze Keanu Reeves…