„Šindlerio sąrašas“ – tai tikrais faktais paremta Steveno Spielbergo epinė drama apie holokaustą Antrojo pasaulinio karo metais ir žmogų, kuris netikėtai tapo žydų gelbėtoju. Neatgailaujančiam mergišiui, sugebančiam pelnytis iš karo, Oskarui Šindleriui dirbo tik Lenkijos žydai, ši pigi darbo jėga gamino virtuvinius įrankius Trečiajam reichui. Tačiau, tapęs uždaro geto, kuriame buvo priversti gyventi Krokuvos žydai, žiaurios likvidacijos liudininku, Šindleris suprato, kad nacizmas yra tikrasis blogis. Jo darbuotojai išsiunčiami į darbo stovyklas, čia jiems vadovauja sadistiškas nacistas Amonas Giotė. Padedamas savo buhalterio Icchako Šterno, Šindleris ėmė sudarinėti sąrašą „svarbiausių“ žydų. Papirkęs Giotę, Šindleris sugebėjo iš stovyklos išlaisvinti 1100 žmonių ir užtikrinti jų saugumą įdarbinęs savo amunicijos gamykloje Čekoslovakijoje. Nuostabus Spielbergo filmas yra itin jaudinantis, stebina savo vaizdingumu ir nepalieka abejingų.

Filmo herojai – mafijozai, jų žmonos, samdomi žudikai ir kitokie kriminalinių skaitalų personažai – daug kalba, cituoja Bibliją, mąsto apie gyvenimą, žudo, sėdi kavinėse. 1995 m. už geriausią scenarijų filmas laimėjo "Oskarą" bei gavo dar 6 nominacijas.

Nemigos kamuojamas Džekas lankosi įvairiuose nelaimėlių susitikimuose, klausosi jų išpažinčių ir drauge verkia. Jis skraido lėktuvais, kiekvienąkart tikėdamasis katastrofos. Tačiau kartą skrisdamas jis sutinka spalvingą asmenybę. Tailerio gyvenimas nepaprastas - nerūpestingas ir linksmas. Jis kartais linksmai ir nerūpestingai paprašo trenkti jam į galvą... Džekas neatsisako. Todėl tarp draugų užverda rimtos muštynės, ir netrukus jiedu įkuria klubą, kur vaikinai gali muštis iki sąmonės netekimo...

L.DiCaprio vaidinamas herojus valdo kontorą, kurios darbuotojai sugeba pasinerti į žmonių sapnus bei implantuoti naują informaciją ar panaikinti seną. Naujas užsakymas – už viliojantį atlyginimą reikia įsiskverbti į sėkmingo verslininko smegenis bei įrašyti informaciją, kuri leistų jo konkurentams pakoreguoti verslininko mąstyseną. Domas Cobb – talentingas vagis. Jis geriausias savo srities specialistas, kai kalbama apie ko nors išgavimą ar ko vertingo nukniaukimą, kol žmogus miega, o jo sąmonė tuo metu – pati pažeidžiamiausia.

Kartą per metus mūsų protėviai grįžta į mūsų pasaulį, kad dar kartą pamatytų savo šeimas ir draugus. Bet niekas niekada nebuvo aplankęs jų – mirusiųjų – pasaulio. Iki šiol. Nepaisant griežto savo šeimos draudimo domėtis muzika, dvylikmetis Migelis negali atsispirti kerinčiai muzikos magijai. Jis svajoja tapti garsiu muzikantu ir dainininku, kaip ir jo dievukas Ernesto de la Cruzas. Siekdamas bet kokia kaina įrodyti save talentą, Migelis drauge su šunimi Dante netikėtai patenka į paslaptingą vietą. Pasirodo – tai mirusiųjų pasaulis, kuriame Migelis pagaliau išsiaiškins seną savo šeimos paslaptį, kodėl gi jų giminėje nuo seno muzika yra tapusi baisiausiu tabu.

Tragiškai žuvus partneriui, detektyvas Skotis jaučiasi kaltas dėl jo mirties. Jis ima paniškai bijoti aukščio, kankina depresija. Skotis pasitraukia iš detektyvo darbo. Netrukus į jį kreipiasi senas bičiulis Gevinas, kuris nerimauja dėl savo žmonos Madlen, turinčios polinkį į savižudybę. Šiaip ne taip Gevinas prikalbina buvusį detektyvą sekti moterį ir apsaugoti nuo galimos nelaimės. Žiūrėdamas į Madlen, galerijoje sėdinčią priešais moters portretą, detektyvas pastebi, kad ji panaši į moterį iš paveikslo. Paaiškėja, kad tai Madlen promočiutė, kuri nusižudė būdama tokio paties amžiaus. Sekdamas paslaptingąją Madlen, Skotis ją įsimyli, tačiau jam vėl tenka susidurti su savo baime.

Džokeris, ko gero, yra vienas spalvingiausių blogiukų kino istorijoje. „Gimęs“ 1940 m., be daugybės komiksų, Džokeris iki šiol yra pasirodęs daugiau nei 250-yje filmų, televizijos serialų, knygų ir vaizdo žaidimų. Didžiuosiuose ekranuose Džokeris debiutavo 1966-aisiais, tačiau tikra megažvaigžde tapo 1989 m., kuomet jį suvaidino pats Džekas Nikolsonas. Venecijos kino festivalyje Geriausiu metų filmu pripažintoje juostoje režisierius Todd Phillips pateikia dar nematytą Džokerio atsiradimo istoriją. Gotamo mieste savo vietos gyvenime nerandantis Artūras Flekas (aktorius Joaquin‘as Phoenix‘as) dienomis dirba samdomu klounu, o vakarais stengiasi prasimušti kaip „stand-up“ komikas. Deja, nesėkmingai. Suirzęs, nusivylęs ir kartėlio kupinas Flekas vieną dieną tampa chuliganų auka. Galutinai nusivylęs ir ėmęs prarasti sveiką protą, Flekas pamažu ima virsti cinišku, žiauriu ir negailestingu Džokeriu.

Karšta 1983-iųjų vasara. 17-metis svajotojas Elijas tingiai leidžia dienas tėvų namuose Šiaurės Italijoje. Jis klausosi muzikos, groja pianinu, skaito knygas, žaidžia tinklinį, droviai flirtuoja su merginomis, nepraleidžia maudynių ir naktinių pramogų, kol į vilą šešioms savaitėms iš JAV atvyksta jaunas akademikas Oliveris. Jį kaip asistentą tyrimui apie graikų-romėnų kultūrą pasikviečia Elijo profesorius tėvas. Pasitikintis savimi išvaizdus žydų kilmės amerikietis stilingai rengiasi ir puikiai atrodo. Iš pradžių Elijas gan šaltai ir arogantiškai reaguoja į naują kaimyną, bet jau netrukus jie dviese važinėjasi dviračiais po apylinkes. Elijas nedrąsiai pradeda rodyti dėmesį spontaniškam 24-erių Oliveriui ir netrukus tarp jų įsiplieskia aistra.

Filme lygiagrečiai vaizduojami vienišos, be perstojo žiūrinčios televizorių našlės Saros Goldfarb, jos sūnaus Hario, šio draugės Marion ir narkotikų prekeivio Tyrone gyvenimai. Po to, kai sužino, kad dalyvaus TV žaidime, Sara pradeda vartoti dietines tabletes, nes bijo, kad jai netiks laimėta raudona suknia. Tuo pat metu Harris ir jo draugai vartoja kokainą ir heroiną. Narkotinėms medžiagoms užvaldant protą, kūną ir, galų gale, sielą, visų jų gyvenimas pradeda spirale ristis atgal...

Darbas, šeima, nedidelis gražus namelis užmiestyje su gėlynu, pievele ir akinančio baltumo tvora, automobilis garaže… Amerikietiškos svajonės išsipildymas? O gal… amerikietiškas pragaras?… "Jau kuris laikas esu miręs”, - šiais pagrindinio herojaus žodžiais prasideda tragikomedija "Amerikos grožybės”, juosta, kurią daugelis kritikų jau dabar vadina viena geriausių iš kada nors Holivude sukurtų filmų. Tai jaudinantis ir šiurpinantis pasakojimas apie vienatvę, susvetimėjimą, neišsipildžiusius troškimus, slepiamas aistras, sudaužytas svajones ir apie graudžiai komišką maištą – bandymą išsivaduoti iš slegiančios kasdienybės gniaužtų.

„Bohemijos Rapsodija“ – legendinės britų roko grupės „Queen“, jų muzikos ir išskirtinio vokalisto Fredžio Merkurio, ne tik nugalėjusio stereotipus, bet ir tapusio vienu populiariausių muzikantų visoje planetoje, šventė! Fenomenalus ir meteorinis grupės išsiveržimas... Jų ikoniškos dainos ir revoliucinis skambesys! Grupę skaldantys užkulisiai ir Fredžio nekontroliuojamas gyvenimo būdas... Ir vieną įsimintiniausių pasirodymų „Live Aid“ koncerte, kurio metu visi 72 tūkstančiai stadione susirinkę žiūrovai kartu su grupe plojo, lingavo ir šokinėjo – tai iki šiol laikomu geriausiu visų laikų gyvojo roko pasirodymu istorijoje.

Rašytojas ir režisierius Taika Waititi, labiausiai žinomas dėl išskirtinio humoro jausmo, pristato savo naujausią filmą, Antrojo pasaulinio karo anti-neapykantos satyrą, žaismingu pavadinimu „Zuikis Džodžo“. Nacistinėje Vokietijoje vienišos motinos auginamas dešimtmetis Johanesas „Džodžo“ Betcleris (akt. Roman Griffin Davis), kaip ir daugelis dešimtmečių, turi įsivaizduojamą draugą. Tiesa, šiek tiek neįprastą – tai protu nepasižymintis Adolfas Hitleris (vaidina Taika Waititi‘s). Džodžo motina (akt. Scarlett Johansson) Hitlerio, žinoma, nemato, tad norėdama, kad jos sūnus nebūtų vienišas, įrašo Džodžo į hitlerjugendą. Šioje organizacijoje, vadovaujamoje entuziastingo kapitono Klencendorfo (akt. Sam‘as Rockwell‘as), berniukui irgi nelabai patinka. Bet kur kas didesnis šokas Džodžo laukia jo paties namuose, aptikus palėpėje slepiamą žydų mergaitę.

Šiltas vasaros rytas šiaurės Misūryje, JAV. Penktosios Niko ir Eimės vestuvių metinės. Pakuojamos dovanos, laukia romantiška šventė. Tačiau netikėtai dingsta Eimė. Vyras atrodo veikiau sutrikęs nei prislėgtas netekties, nors ir žino, kad yra pagrindinis įtariamasis, o iš Eimės dienoraščio paaiškėja, kad ši lyderė perfekcionistė galėtų išvesti iš pusiausvyros bet ką. Didėjant policijos ir žiniasklaidos spaudimui Nikas keistai išsisukinėja, kol akivaizdžiai įtūžta – net dvynė jo sesuo akimirką suabejoja brolio nekaltumu. Tiesa yra kur kas tamsesnė, painesnė ir šiurpesnė, nei galima numanyti.

Harlanas Tombris yra itin sėkmingas (ir, žinoma, turtingas) rašytojas, švenčiantis 85-erių metų sukaktį. Šia proga į jo namus suvažiuoja visa didžiulė Harlano šeima. Kitą rytą po puikaus vakarėlio Harlanas randamas negyvas. Bylą tiriantis detektyvas Blankas labai greitai ima įtarti, kad mirtis nebuvo tokia natūrali, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Uždraudęs gausiai susirinkusiems giminaičiams bei tarnams išeiti iš namo, detektyvas pasiraitoja rankoves ir ima aiškintis, kas padėjo Harlanui persikelti į aną pasaulį.

Pittsburgh, Pennsylvania, 1991. High school freshman Charlie is a wallflower, always watching life from the sidelines, until two senior students, Sam and her stepbrother Patrick, become his mentors, helping him discover the joys of friendship, music and love.

Jauna, žavi baltaodė mergina kviečia savo juodaodį vaikiną savaitgalį aplankyti jos tėvus, kurie gyvena nuošalioje vietoje užmiestyje. Vaikinas jaudinasi, kaip jį – juodaodį – priims merginos tėvai. Iš pradžių viskas klostosi labai lengvai, šiltai ir liberaliai. Tačiau po kurio laiko, vaikiną ima trikdyti daugelis keistų dalykų, vykstančių tuose namuose. Jis supranta, kad visi ten sutikti juodaodžiai yra dingę asmenys realiame gyvenime. Tiesa pamažu iškyla į paviršių, kai vaikinas nusprendžia iš ten dingti. Tada ir paaiškėja, kad visa šeima, o kartu ir jo mergina yra įkūrę juodaodžių pardavimo turtingiems amerikiečiams versliuką. Mergina verbuodavo juodaodžius vaikinus ir merginas, kad pristatytų savo tėvams, o šie parduotų juo „rinkoje“ kaip organų donorus. Ar pavyks vaikinui ištrūkti gyvam, priklausys tik nuo sėkmės ir atsitiktinumų.

Džonas Vikas gyvena paprastą ir tylų gyvenimą. Vienišas jo dienas praskaidrina mielo šunelio draugija ir pasivažinėjimai kolekciniu „Mustangu". Vieną iš tokių dienų, sustojus pasipildyti degalų atokioje degalinėje, Džono automobilis patraukia nelabai garbingų vyrukų dėmesį. Į vieno iš jų klausimą „kiek kainuoja?" atsakęs - „neparduodama", Džonas padaro klaidą.

Dvi kino superžvaigždės – Bredas Pitas ir Entonis Hopkinsas vaidina režisieriaus Martino Bresto, sukūrusio juostą “Moters kvapas”, filme apie žmogų, kurį aplanko mirtis. Ji atkeliauja į Žemę žmogaus pavidalu ir pasiūlo sandėrį turtingam verslininkui Bilui Perišui. Džo Bleku pasivadinusi mirtis pažada atidėti jo paskutiniąją valandą, jei tik šis surengs jai ekskursiją po gyvenimą. Bilas sutinka, ir viskas einasi gerai, kol Džo staiga pamilsta jo gražuolę dukterį...

Artimiausios ateities miestuose nebelieka vietos vienišiems žmonėms. Nauji įstatymai visus išsiskyrusius vyrus ir visas moteris be partnerio įpareigoja privalomai užsiregistruoti specialiame viešbutyje. Čia kiekviena viešnia ir kiekvienas svečias gauna 45 dienas susirasti tolesnio gyvenimo porai. Jei per nurodytą laikotarpį nepavyksta niekuo susižavėti, likę vieni nelaimingieji paverčiami gyvūnais pagal asmeninį pageidavimą. Viešbučio vadovybė su patarnautojais laikosi griežtų taisyklių ir keistų ritualų, organizuoja romantiškus pobūvius, teikia pasiūlymus (leidžiama netgi išsinuomoti dukrą ar sūnų), kviečia į tradicinę vienišių medžioklę, kurios rezultatai gali pridėti papildomų dienų.

Menininkė palieka savo ilgametį vaikiną, tačiau jos bandymas pailsėti nuo pasimatymų baigiasi tuo, kai ji greitai pasineria į du aistringus romanus.