Władysław Szpilman wraz z rodziną mieszka w Warszawie. Jest młodym, zdolnym pianistą, żydowskiego pochodzenia. Gdy do miasta wkraczają Niemcy, i wkrótce potem zakładają getta, młody Władek zarabia jako pianista w kawiarniach. Z biegiem czasu Niemcy rozpoczynają wywóz Żydów, a Szpilmanowi w ostatniej chwili udaje się uniknąć losu rodziny, którą zagnano do wagonu pociągu. Wkrótce potem Władysław ucieka z getta i dzięki polskim przyjaciołom znajduje ukrycie przed okupantami. Niestety nie zaznaje spokoju na długo. Zaraz po wybuchu Powstania Warszawskiego Szpilman musi uciekać.

Moulin Rouge to najsłynniejszy i najbardziej skandalizujący nocny klub Paryża przełomu wieków. Jego gwiazdą jest Satine, piękna kurtyzana, o której względy zabiega bogaty książę. Ona kocha jednak Christiana, ubogiego poetę, który przybył do Paryża, by poznać smak dekadenckiego życia. Satine nie chce być tancerką - marzy, by zostać prawdziwą aktorką. Książę godzi się sfinansować wystawną rewię z jej udziałem, stawia jednak jeden warunek - zakochana w Christianie kurtyzana ma zostać jego kochanką...

Pozostająca w związku uczuciowym niemoralna młoda kobieta jednocześnie utrzymuje kontakty z dwoma innymi mężczyznami.

Indie, lata osiemdziesiąte XIX wieku. Daniel Dravot i Peachy Carnehan, byli żołnierze armii brytyjskiej zawierają pomiędzy sobą umowę, która ma im umożliwić zdobycie władzy i bogactwa. Dwaj awanturnicy postanawiają pójść w ślady Aleksandra Macedońskiego i dotrzeć do Kafiristanu, aby podbić tamtejsze plemiona i zostać władcami krainy.

Film "Ray" jest biograficznym dramatem i opisuje życie muzyka Raya Charlesa. Ray urodził się w małym i biednym miasteczku w stanie Georgia. W wieku 7 lat stracił wzrok na skutek cukrzycy. Stało się to wkrótce po tym jak był świadkiem wypadku, w którym zginął jego młodszy brat. Jednak natchniony przez matkę, która nie pozwoliła, aby jej syn poddał się chorobie, znalazł sens w życiu. Była nim muzyka. Ray nauczył się nut czytając podręczniki napisane językiem Braille'a. Grając w klubach zyskał reputację wyjątkowego muzyka i piosenkarza. Stworzył własny styl, który zawierał w sobie elementy ewangelii, jazzu, muzyki country i orkiestralnej. Film pokazuje Raya jako geniusza muzycznego, który w życiu walczył z rasizmem, ale także z uzależnieniem od narkotyków.

Obiecujący scenarzysta, Ben Sanderson, z powodu alkoholizmu traci żonę i pracę. Wyjeżdża do Las Vegas, by zapić się na śmierć. Prowadząc samochód pod wpływem alkoholu, niemal doprowadza do tragicznego wypadku - prostytutka Sera ledwie uchodzi z życiem. Następnego dnia ich drogi znowu się krzyżują. Kobieta decyduje się na kontynuowanie znajomości, choć zdaje sobie sprawę, że związek jest z góry skazany na niepowodzenie. Kocha Bena takim, jaki jest, nie próbując go zmieniać.

Są lata 50., profesor Vivian Bell przyjeżdża do Nevady, aby wziąć rozwód. Jest niezadowolona ze swojego małżeństwa i czuje się źle na ranchu, na którym się zatrzymała. Zaczyna czuć narastające przyciąganie do Cay Rivers, pewnej siebie lesbijki i córki właściciela rancha. Emocje uwolnione przez ich rozwijajacą się intymność i wątpliwości Vivian co do jej uczuć do Cay mieszają się z górskim krajobrazem oraz piosenkami country.

Film składa się z trzech segmentów ("Interior Design", "Merde" i "Shaking Tokyo"), które są luźno zainspirowane stolicą Japonii.

Fowlerowie mieszkają w małym miasteczku w stanie Maine. Na letnie wakacje przyjeżdża do domu ich jedyny syn, Frank student architektury. Znudzony chłopak nawiązuje romans z atrakcyjną Natalie Strout (Marisa Tomei). Kontrowersje wśród najbliższych wzbudza fakt, że piękna sąsiadka jest matką dwojga dzieci pozostającą w separacji z mężem. O przyszłość tego ryzykownego związku niepokoi się zwłaszcza matka Franka, Ruth (Sissy Spacek). Tymczasem w domu Natalie pojawia się były mąż, Richard. Dochodzi do tragedii.

Młody Chińczyk, Cheng Huan przybywa do Londynu, by głosić nauki Buddy. Zamiar bohatera spala na panewce, więc zakłada sklepik w slumsach. Czas spędza na pracy, paleniu opium i obserwacji sąsiadów, zwłaszcza 15-letniej Lucy, dręczonej i bitej przez ojca, zawodowego boksera. Pewnego dnia, na progu swojego domu, Cheng Huan znajduje skatowaną Lucy, zabiera ją do siebie i zaczyna się nią opiekować. Nie jest im jednak dane być razem. Pod nieobecność gospodarza, ojciec zabiera córkę do domu. Uzbrojony Cheng Huan wyrusza odzyskać dziewczynę.

Norah Jones gra zmysłową, ponętną młodą kobietę, która wyrusza w niezapomnianą podróż. Chce odkryć prawdziwą miłość. Piękne krajobrazy autostrady 66 są tłem niezwykłych spotkań bohaterki z osobami, które pomagają jej w dotarciu do celu. Pierwszy anglojęzyczny film Wong Kar Waia został nakręcony w sceneriach odmiennych od pejzaży Nowego Yorku ze szklanymi biurowcami na pierwszym planie. Opowiedziana przez niego historia jest pełna wdzięku, elegancji i oryginalności.

Kiedy młody człowiek znajduje wehikułu czasu, jego życie wymyka się spod kontroli.