Strhující příběh nabitý nepřetržitou akcí a neustále rostoucí napětí si získalo i kritiky, kteří film oslavovali jako dílo, jemuž “…právem náleží čestné místo mezi nejlepšími napínavými filmy všech dob” (Daily Variety). Dennis Weaver si zahrál hlavní roli obchodního cestujícího, který vede zoufalý boj o přežití, když se bez zjevné příčiny stane terčem určeným k likvidaci. V Duelu se také objevila jedna z nejoriginálnějších záporných “postav” ve filmové historii: obrovský burácející čtyřicetitunový kamion, jenž má v sobě více čistého zla než většina ostatních záporných postav z masa a kostí.

Splatterová komedie Re-Animátor je jedním z rozkošně zmutovaných a agresivních dítek módy ultrabrutálních hororů z počátku osmdesátých let. Dnes už klasické žánrové dílo o zapáleném experimentátorovi Herbertu Westovi, který ve jménu vědy vyrábí násilnické zombie, vzalo elementy klasických hororů třicátých a šedesátých let (šílení vědci a jejich tajuplné substance s magickými účinky) s novou zálibou v excesivní tělesnosti, krvavých efektech a černém humoru. Těžko říct, jestli by se film líbil mistru kultivované „kosmické hrůzy“ H. P. Lovecraftovi, podle jehož povídky vznikl, každopádně do tradice vzešlé z makabrózní grotesknosti literárního subžánru weird fiction dokonale zapadá.

V pořadí čtvrtý film Sternberga s Marlene Dietrichovou, inspirovaný povídkou Guy de Maupassanta Kulička. Příběh lásky exkluzivní kurtizány, čelící destruktivním silám osudu. Ve vlaku, který je vydán na milost protivládních vzbouřenců, po letech potkává svého osudového muže. Exotické prostředí Číny, prudké střety demagogických postojů, barbarská záliba v krutosti a situace plné palčivých emocí umocňují věrohodnost velkých gest protagonistů melodramatického příběhu, který von Sternberg s pomocí kameramana Lee Garmese umně vypráví především prostřednictvím obrazové stylizace nesené světlem šerosvitu. Zastřená hloubka prostoru, obličeje tonoucí v polostínech, náznaky potlačených gest otevírají prostor nevyslovenému, jež vždy bylo podstatou Sternbergovy umělecké výpovědi. Šanghajský expres vynesl Sternbergovi oscarovou nominaci.

Malý kluk a boháč v letech se sblíží díky knihám i svým prvním iPhonům. Jejich záhadné přátelství pak přetrvá i po starcově smrti.

Počítačový expert Jennings pracoval tři roky na tajném projektu, po jehož dokončení mu měla být vamazána paměť a vydána odměna ve výši 90 milionů dolarů. Místo toho se ovšem dozvídá, že ještě před vymazáním paměti se své výplaty vzdal a místo ní si nechal vydat několik zdánlivě bezcených věcí. Náhle je unesen a vyslýchán ohledně své projektu, ze nějž si však samozřejmě nic nepamatuje. Na čem to pracoval a v jaké společnosti? Dostane se tomu na kloub? A budou mu k něčemu ty "bezcenné" věci

Stará legenda o Johannovi Faustovi ožívá ve chvíli, kdy je propuštěn z temnot a po několika stoletích strávených v pekelném vyhnanství rozpoutá noc hrůzy, na kterou Praha dlouho nezapomene. Obětí a mrtvol přibývá. Johann si za pomocí upírů, zombíků a mutantů pokouší podmanit celé město. Zastavit se ho pokusí až jeho bývalá milá Markéta, která ho před staletími do temnot zahnala. Do příběhu zasáhne nečekaně i další člen rodiny Faustů, o kterém si všichni mysleli, že je dávno mrtvý…

Stárnoucí policejní komisař, který má pětadvacetiletou záletnou ženu Olgu, je vyrušen právě při oslavě svých šedesátin zprávou, kterou přináší správce Psekov, že totiž jeho pán, kornet Kljausov byl zavražděn. Do statku zhýralého šlechtice se vypraví komise, v jejíž čele je vyšetřující soudce. Rozhodujícím doličným předmětem je švédská zápalka.

Kapitán Exner opět vyšetřuje. Příběh vypráví o neobvyklém zmizení mladé cimbalistky Zlatavy Mertlové, která je součástí malého komorního tělesa a jejich koncertu se shodou okolností účastní i kapitán Exner (Karel Heřmánek). Dívka má halucinace, neustále slyší stejnou melodii dechovky Švitorka. Když se náhle z hotelu, kde je ubytovaná, ztratí, Exnera to zaujme.