Po susižadėjimo su May Welland (Winona Ryder) Newland Archer (Daniel Day-Lewis) susidraugauja su skandalinga May pussesere Ellen Olenska (Michelle Pfeiffer). Pirmiausiai, Archer pasinaudoja savo visuomenės statusu ir bando atkurti Ellen reputaciją, tačiau nepaisant jokių visuomenės taisyklių, ši moteris jį labai traukia. Newland bando slėptis nuo savo vis didėjančios aistros kuo greičiau pasipiršdamas May, tačiau neatlaiko ir prisipažįsta Ellen ją įsimylėjęs. Supratusi, jog Newland niekad negalės pamiršti savo garbės bei nebus laimingas, Ellen pastūmėja Newland susituokti su May ir išvyksta. Pasiruošimas santuokai, kaip ir tikėtasi, vyksta suplanuota, tačiau kai Newland ir vėl netikėtai išvysta Ellen, jis ir vėl tikisi, jog afera taps įmanoma.

Žana diu Bari, istoriniuose šaltiniuose, žinoma, kaip Madam diu Bari – anksti suprato, kad žavesys, seksualumas, intelektas yra tie ginklai, kurie priverčia vyrus besąlygiškai paklusti moteriškiems kerams. Jai patiko vilioti, vesti iš proto aplink ją besisukančius vyrus ir tuo naudotis. Būdama paprasta darbininkų luomo atstovė, ji netrukus užsitarnavo kurtizanės vardą. Žanos meilužis, vėliau vyras grafas diu Bari, praturėjęs iš gražuolės meilės intrigų, per įtakingą hercogą Rišelje supažindina ją su Prancūzijos monarchu. Ir Žanai, ir Liudvikui XV šis susitikimas tapo lemtingu. Karalių jaudina Žanos grožis ir paslaptingumas, jos gebėjimas nepaisyti nusistovėjusių karališkų ritualų, drąsa būti savimi ir laisvė. Judviejų aistringos naktys, karališkame miegamajame, pranoksta monarcho lūkesčius. Savo žavosios meilužės dėka melancholiškas ir valdingas Liudvikas XV atranda tikrąjį gyvenimo skonį ir džiaugsmą. Žana tampa jo oficialioji mylimiausia kurtizane.

1932 m. apniukusi lapkričio diena. Į sero Viljamo Mak Kordalo dvarą Gosford Parke susirenka grietinėlė. Svečiai pasirengę mėgautis prabanga, puikiais valgiais bei kitiems malonumams. Tačiau svečius išgąsdina nusikaltimas: šeimininkas randamas nebegyvas. Kaip juokavo britų kritikai, juostoje nusifilmavo visi aktoriai, kada nors gavę D.Britanijos pasą. Ir iš tiesų – pagrindinių aktorių čia per dešimtį. Visi jie susirenka į senovišką anglišką užmiesčio vilą pašaudyti fazanų. Ponai ir jų tarnai. Čia ir yra didysis filmo pasiekimas – išmoningai perteikti aukštuomenės ir patarnautojų santykiai, pirmas ir antras gyvenimo aukštai. Centrinė figūra – Williamas McCordle (Michaelis Gambonas), namo savininkas ir šiaip pasiturintis žmogus, kurio turtai rūpi visiems, išskyrus jį. Klausimas, kurį iškelia Altmanas – kiek toli gali nueiti kiekvienas jų. Atsakymas – trečiojoje epo valandoje.