Leon to płatny morderca z kodeksem honorowym. Jest najlepszy, jednak pewnego dnia łamie swoje reguły i otwiera drzwi Matyldzie, dziewczynce, której skorumpowani policjanci pod wodzą szalonego Stansfielda z DEA zabili całą rodzinę. Chcąc nie chcąc ci dwoje zostają skazani na siebie. Leon uczy Matyldę "fachu", a ta w zamian uczy Leona czytać. Między nimi rodzi się więź, która powoduje, że Leon staje się innym człowiekiem. Zobowiązuje się zabić Stansfielda i jego kolesi. Stansfield jednakże jest nieobliczalnym i przebiegłym przeciwnikiem...

Mieszkający w San Francisco detektyw ubezpieczeniowy, Leonard Shelby, w wyniku wypadku traci tzw. pamięć krótkotrwałą. Wie, kim jest i pamięta wszystko sprzed wypadku, ale błyskawicznie zapomina o tym, co wydarzyło się przed chwilą. Nie wie gdzie był, co robił i planował. Przy dłuższej rozmowie zapomina od czego się zaczęła. Powracające wspomnienia śmierci żony powodują, że nie daje za wygraną. Notatki, zdjęcia i tatuaże zastępują mu pamięć. Jedyną motywacją do życia jest obsesyjne pragnienie zemsty na mordercy ukochanej kobiety.

Merrick cierpi na dziedziczną chorobę -zespół Proteusza, która bardzo zniekształciła mu głowę. Jest przez to nazywany "Człowiekiem słoniem" i jest atrakcją w jarmarcznym cyrku. Lekarz Frederick Treves zainteresował się tym niezwykłym przypadkiem medycznym. John zostaje przewieziony do londyńskiego szpitala i z pomocą lekarza odzyskuje wiarę w siebie oraz godność utracone przed laty w objazdowym cyrku. Z czasem okazało się, że John to inteligentna i wrażliwa osoba, która staje się ozdobą wiktoriańskich salonów.

Film przedstawia historię wędrownej trupy cyrkowców, w której skład wchodzi grupka zdeformowanych fizycznie i opóźnionych umysłowo dziwolągów. Piękna ale podstarzała już akrobatka Kleopatra, rozkochuje w sobie karła Proso. Niestety po jakimś czasie na jaw wychodzi, że tak naprawdę chodzi jej tylko o jego pieniądze. Ale odmieńców nie wybaczają takich zniewag.

Były policjant, obecnie alfons, Jung-Ho (Kim Yoon-Seok) ma problem z powodu znikających „podopiecznych”. Wysyłając kolejną dziewczynę do klienta nie orientuję się w porę, że numer, z którego dzwoniono jest tym samym, jaki wyświetlał się przy ostatnich zleceniach dla zaginionych kobiet. Zaczyna więc śledztwo na własną rękę w poszukiwaniu Mi-Jin (Seo Young-Hee), ostatniej zaginionej. Doświadczenie z okresu służby pomoże, ale ten przypadek przerośnie wszystko, z czym miał do tej pory do czynienia.

W filmie nakładają się na siebie trzy, pełne urazy, wizyty. Każda z nich tworzy historię, zawsze w formie trójkąta. Pierwsza to wizyta w przeszłości - dwoje dzieci poznaje przyjaźń, kino i strach w katolickiej szkole na początku lat 60. Świadkiem tych odkryć, a zarazem ich częścią, jest ksiądz, uczący w szkole literatury. Trzy postacie spotykają się jeszcze dwa razy - pod koniec lat 70. i w roku 1980. Dzieją się wtedy straszne rzeczy.

Rok 1976. Harold Jones, trener futbolu z małego miasteczka w Południowej Karolinie, przyjaźni się z upośledzonym czarnoskórym chłopakiem, którego miejscowi przezywają Radio. Jones zaprasza go na treningi, obiecując znaleźć jakieś zajęcie. Pozyskuje też jego zaufanie i stopniowo wciąga w życie drużyny. Zaangażowanie trenera sprawia, że nieufni mieszkańcy miasteczka zaczynają zmieniać nastawienie i przekonują się, że nie trzeba odsuwać się od takich ludzi, jak Radio.

Widowiskowy film kostiumowy, którego akcja rozgrywa się w burzliwym okresie rewolucji amerykańskiej. Benjamin Martin (Mel Gibson) jest weteranem wojny francusko-indiańskiej, który wsławił się wieloma krwawymi czynami na polu bitwy, potem jednak porzucił rzemiosło wojenne i osiadł na farmie u boku ukochanej żony, która urodziła mu siedmioro dzieci. Gdy kraj staje w obliczu nowego konfliktu, Benjamin musi dokonać wyboru: albo wyruszy na wojnę przeciwko Anglikom, albo zostanie w domu, by bronić swojej rodziny.

Benjamin Barker został niesłusznie oskarżony o przestępstwo i skazany na wygnanie. Wyrok wydał sędzia Turpin, który wykorzystał stanowisko i wpływy, by pozbyć się Barkera, a następnie zgwałcił jego żonę i porwał córkę. Pod przybranym nazwiskiem, jako Sweeney Todd, Barker wraca do stolicy. Pełen nienawiści planuje zemstę. Wspólnie z panią Lovett otwiera salon, w którym strzyże i goli mężczyzn, ale żaden z klientów nigdy nie opuszcza zakładu. Tymczasem doskonałe wypieki pani Lovett, z zagadkowym nadzieniem, zdobywają ogromne uznanie londyńczyków.

Augusto kończy służbowy kontrakt na archipelagu Komorów; wraz z żoną Michaelą i czteroletnim synem Lorenzem wraca do domu w Waszyngtonie. Trzy miesiące później u Lorenza pojawiają się pierwsze symptomy tajemniczej choroby. Lekarze diagnozują adrenoleukodystrofię. Układ nerwowy chłopca ulega postępującej degeneracji. Zrozpaczeni rodzice dowiadują się, że w przypadku ich syna medycyna jest bezradna - Lorenzo umrze. Pozostały mu najwyżej dwa lata życia. Michaela i Augusto nie zamierzają się poddać.

Samotny punkt na środku morza, o który codziennie rozbijają się tysiące fal. Platforma wiertnicza, na której, do chwili tragicznego wypadku, pracują tylko mężczyźni. Tajemnicza kobieta z przeszłością (Sarah Polley) trafi tutaj, aby zaopiekować się ociemniałym robotnikiem (Tim Robbins). Pielęgniarkę i pacjenta połączy uczucie, które odsłoni niejeden sekret. Josef i Hanna poznają wspólnie smak prawdy i kłamstwa, radości i cierpienia.

Profesor Quincy Adams Wagstaff (Groucho) zostaje rektorem nieco dziwacznej uczelni "Huxley College". Postanawia wzmocnić uczelnianą drużynę futbolową, angażując doświadczonych zawodników. Wszystko oczywiście po to, aby pobić konkurentów z "Darwin School". Nowi "zawodowcy" - Baravelli and Pinky (Harpo i Chico) okazują się kompletnymi amatorami. W tym czasie konkurenci z Darwin School pozyskują prawdziwych zawodowców. Wagstaff postanawia ich uprowadzić, a to "trywialne" zadanie zleca swoim dwóm orłom. Czy całe to zamieszanie będzie miało jakiś wpływ na przebieg meczu finałowego?

Akcja filmu "We own the night" rozgrywa się w latach 80 ubiegłego wieku w Nowym Jorku. Przedstawia rozgrywki nowojorskich policjantów między rosyjskimi mafiosami. Główny bohater opowieści, Joseph, który jest właścicielem nocnego klubu dowiaduje się że rosyjski gang narkotykowy ma listę policjantów, których zamierza zlikwidować. Gdy okazuje się że na licie jest jego brat Bobby i ich ojciec, tylko Joseph będzie mógł ich ocalić.

Film opowiada historie Mariane - wdowy po reporterze "Wall Street Journal", zamordowanym w 2002 roku w Pakistanie przez terrorystów. Danny Pearl był doświadczonym dziennikarzem, korespondentem wojennym, legitymującym się doświadczeniami z Chorwacji, Libanu, Indii i Pakistanu. Redakcja "Wall Street Journal" mianowała go szefem działu Azji Południowej. Po 11 września Pearl miał przyjrzeć się Pakistanowi – opisać niesnaski między różnymi siłami politycznymi w tym kraju, a także podjąć próbę dotarcia do szejka Mubaraka Alima Szacha Gilaniego, powiązanego z niedoszłym zamachowcem Richardem C. Reidem, planującym wysadzenie samolotu pasażerskiego nad Stanami Zjednoczonymi - schwytano go w ostatniej chwili, już na pokładzie.

Pewien dom w Tokio nie wyróżnia się niczym specjalnym spośród innych. Jednak to tylko pozory. Dom jest opętany. Związana jest z nim klątwa, która zabija każdego, kto wejdzie do środka. Jej ofiary umierają i wtedy klątwa rodzi się na nowo, jak wirus przechodząc na kolejne osoby, które pojawiają się w domu. Tak powstaje niekończący się łańcuch przerażenia.

Detektyw Jack Friar od lat pracuje w policji. Na prośbę przyjaciela postanawia odnaleźć jego córkę. W trakcie śledztwa trafia na trop bandy planującej napad na bank. Rabusie postanawiają uwięzić Jacka, aby nie zdradził ich planów. Pod nieobecność wspólników narzeczona przywódcy, Erin, pilnuje detektywa. Piękna dziewczyna okazuje się bardziej niebezpieczna od kolegów, ponieważ do perfekcji opanowała sztukę manipulowania ludźmi. Detektyw powoli zaczyna ulegać jej urokowi, nie domyślając się, w jak poważne pakuje się kłopoty.

Oparta o prawdziwe wydarzenia próba opowiedzenia historii niewyjaśnionych do tej pory morderstw, które wstrząsnęły Ameryką. Morderca dobierał sobie ofiary tak by litera imienia, nazwiska i miasteczka pochodzenia była identyczna. Obsesja znalezienia mordercy, jaka ogarnęła Megan Paige (Eliza Dushku), policyjnego detektywa doprowadza ją do obłędu i halucynacji. Kiedy jednak morderca uderza po raz kolejny jej hipotezy są w końcu brane pod uwagę.