Zakurzona, pusta droga wije się wzdłuż obrzeży dżungli w środkowym Laosie. Łączy wioskę z odległym, stojącym samotnie domem. Mieszka w nim mały chłopiec z rodzicami. Pewnego dnia chłopiec jest świadkiem śmiertelnego wypadku, do którego dochodzi na drodze. Duch kobiety, która zginęła, będzie nawiedzał tę drogę już do końca czasów. Pięćdziesiąt lat od wypadku chłopiec się zestarzał, ale nadal mieszka w domu z dzieciństwa. Jest samotnikiem, niezbyt lubianym w wiosce. Jego jedynym przyjacielem wydaje się duch, który zawsze towarzyszy mu w drodze… Film zdobył nagrodę za reżyserię na festiwalu Stiges.

Podczas pierwszego dnia w szkole nowy nauczyciel geografii (Kevin Spacey) rzuca pomysł, by uczniowie zastanowili się, w jaki sposób można zmienić świat. Mały Trevor (Haley Joel Osment) bierze sobie to do serca. Wymyśla sposób pomagania ludziom w potrzebie o nazwie "podaj dalej". Zaprasza bezdomnego (James Caviezel) do domu na obiad, swata matkę-pijaczkę (Helen Hunt) ze swoim nieszczęśliwym i samotnym nauczycielem. O "podaj dalej" pewnego dnia dowiaduje się wścibski dziennikarz (Jay Mohr). Odtąd próbuje dotrzeć do pomysłodawcy. Czy "łańcuszek szczęścia" sprawi, że świat będzie lepszy?

Czwórka biznesmenów z Atlanty organizuje wyprawę w niedostępne tereny Appalachów. Pragną na jakiś czas uciec od cywilizacji i przeżyć prawdziwą męską przygodę, oddając się polowaniom, wędkowaniu i poznawaniu dzikiej przyrody. Nie podejrzewają, że wyprawa w nieznane przekształci się w dramatyczną walkę o przetrwanie.

Sophie i Xavier są już ze sobą dziesięć lat. Mimo że śpią w osobnych łóżkach, to ich związek można uznać za udany – odpowiadają sobie na poziomie intelektualnym i są dla siebie najlepszymi przyjaciółmi. Sytuacja komplikuje się, kiedy postanawiają wyremontować dom. Sophie nawiązuje romans z wynajętym robotnikiem, Sylvainem. Ale czy ta wykształcona kobieta będzie umiała żyć z mężczyzną z innej klasy społecznej?

To historia pewnego przedsiębiorcy, który zakochuje się w aktorce, która przyjaźni się z kelnerką, która zakochuje się z ochroniarzu, który pracuje z kierowcą, który wozi dekoratorkę wnętrz, która jest żoną owego przedsiębiorcy... Lista powiązań między tymi postaciami jest dużo dłuższa i skomplikowana. Przy czym każda z osób pochodzi z zupełnie innego świata i, zdawałoby się, zupełnie do siebie nie pasują. Przedsiębiorca jest, powiedzmy sobie szczerze, burakiem, wraz z rozwojem akcji odkrywającym nieznane sobie dotąd światy. Zagrożona bezrobociem aktorka na równi przeżywa swe artystyczne wzloty i upadki, co 40. rok życia i rozpaczliwą tęsknotę za macierzyństwem. Kelnerka "romansuje jak facet" i handluje na lewo marihuaną. Ochroniarz jest byłym policjantem, służbistą i legalistą. Kierowca jest łagodnym idiotą. Dekoratorka wnętrz pozbawioną gustu i znacznie mniej łagodną idiotką.

Daphne jest wychowywana przez swoją matkę w dzielnicy Nowego Jorku - China Town. Dziewczyna czuje, że aby odnaleźć siebie, musi najpierw poznać swoje pochodzenie. W tym celu postanawia wyjechać do Anglii, by spotkać wreszcie swojego ojca, arystokratę Henry'ego. Jednak na miejscu okazuje się, że jej ojciec ma poważne plany związane z polityką, do których ona nie pasuje. Daphne wbrew sobie z przebojowej nastolatki musi zmienić się w grzeczną, ułożoną młodą damę.

Młody nowojorski pisarz Jerry bezskutecznie próbuje uporządkować swoje życie uczuciowe. Jego związek z Amandą wisi na włosku. Wina za ten stan rzeczy leży w znacznym stopniu po stronie Amandy, która cierpi na "chroniczną niewierność". Za radą starszego kolegi po piórze, Jerry podejmuje walkę o uratowanie związku. Przede wszystkim będzie musiał pokonać własne lęki i frustracje. Neurotyczny charakter młodego pisarza nie będzie jedyną przeszkodą, która stanie na drodze do szczęścia młodych ludzi.

Will Keane (Richard Gere), właściciel znanej nowojorskiej restauracji, 50-letni playboy - specjalista od krótkich niezobowiązujących erotycznych przygód, spotyka 21-letnią Charlotte Fielding (Winona Ryder), która pragnie posmakować dorosłego życia. Will postanawia usidlić Charlotte - dla niego to kolejny romans, wykluczający zaangażowanie i trwający nie dłużej niż parę tygodni. To, co miało być krótkie, łatwe i przyjemne okazało się burzliwym związkiem opartym na przyciąganiu przeciwieństw, przepaści pokoleniowej, sprzecznych filozofiach życiowych, a przede wszystkim na głębokiej zmysłowości. Kiedy Will postanawia przerwać znajomość stosując swą rutynową formułkę, iż "nie obiecywał, że będzie to trwać wiecznie", dziewczyna zaskakuje go odpowiedzią: "oczywiście, że nie".