Žvejai aptinka leisgyvį vyriškio kūną, išmestą ant jūros kranto. Jis labai sunkiai sužeistas ir nieko neprisimena: nei kas jis yra, nei kas jam atsitiko. Viskas, kas liko iš paslaptingai ištrintos jo praeities - šlaunyje implantuotas milžiniškos sąskaitos Šveicarijos banke numeris, neeiliniai lingvistiniai bei savigynos sugebėjimai. Kamuojamas visiškos nežinios, Bornas nusprendžia išsiaiškinti savo praeitį.

Viskas, ko Džeisonas Bornas trokšta, tai išnykti, tačiau jį persekioja žmonės, kurie Džeisoną ir pavertė tokiu, koks jis yra: kovine mašina, nežinančia, nei kas yra pralaimėjimas, nei kas yra jis pats... Praradęs žmogų, kurį mylėjo, Bornas trečioje epopėjos dalyje priverstas bėgti nuo dar geriau treniruotų žudikų, tobulesnių technologijų ir kulkų lietaus. Jis suvokia, kad išsigelbėti gali tik išsiaiškinęs, kas jis yra iš tikrųjų. O atsakymai slypi pačioje pradžioje. Bornas iškeliauja ieškoti pradžios ir atsakymų į savo klausimus, žūtbūt besistengdamas išvengti viso pasaulio, kuris rimtai pasiryžęs ištrinti Borną nuo žemės paviršiaus!

Žymus scenaristas Č. Kaufmanas ryžtasi avantiūrai – knygos “Orchidėjų vagis” ekranizacijai, parašytai žymios rašytojos C. Orlin. Nepramanytas knygos herojus, paslaptingas ir ekscentriškas sodininkas užsiima retų ir nevisada normaliu augalų klonavimu. Jis pamišęs dėl orchidėjų, kaip ir rašytoja Sjuzan. Čarlis Kaufmanas įsimyli Sjuzan, o Sjuzan pamilsta orchidėjų vagį. Tuo metu Čarlis triūsia rašydamas scenarijų filmui apie šį meilės trikampį. Alyvos į ugnį šliūkšteli Čarlio brolis dvynys Deividas. Jis irgi mano esąs scenaristas, lenda prie vyriausiojo brolio su įvairiais pasiūlymais, kurie tik iš pirmo žvilgsnio atrodo kvaili. Orchidėjos, pasirodo, auginamos narkotikams gaminti. Tai daroma naudojant seną indėnų genties, gyvenančio Floridoje, technologiją. Žurnalistė tampa savo knygos herojaus meiluže ir greitai pripranta prie “orchidėjinių” narkotikų. Scenarijaus autorius įsimyli savo scenarijaus heroję ir patenką į žiaurią “orchidėjų – narkotikų” vergiją.

CŽV vadovybė yra sunerimusi dėl pasaulį apskriejusių žinių, kad Džeisonas Bornas nužudė buvusį Kinijos premjerą. Visiems yra žinomas, kad "Džeisonas Bornas" realybėje neegzistojantis žmogus. Tai yra tik CŽV specialaus agento Deivydo Vebo slapyvardis. Tai reiškia, kad kažkoks nežinomas nusikaltėlis pasinaudojo Borno tapatybė ir sukėlė diplomatinį skandalą tarp JAV bei Kinijos. Visą šį galvosūkį teks išspręsti tikrajam Džeisonui Bornui, t.y. Deivydui Vebui...

Nelaiminga sutuoktinių pora bando rasti bendrą kalbą ir supratimą poilsiaudami Neapolyje. Besidalindama tik šaltu buvimu kartu, Aleksandras (George Sanders) ir Katherine Joyce (Ingrid Bergman), anglų pora, keliauja į Neapolyje esančią paveldėtą vilą. Ant skyrybų slenksčio, nei iš vienos pusės nesant atšilimui, jie nusprendžia praleisti likusį kelionės laiką atskirai. Katherine lankosi muziejuose ir istorinėse vietose, o tuo tarpu Aleksandras vyksta į Kaprio salą atsipalaiduoti. Vis dėlto atostogų metu sutuoktinių gyvenimuose įvyksta pasikeitimai.

Džonas Kleinas (Richardas Gere'as) – „Washington Post“ žurnalistas kažkaip keistai atsiduria mažame Vakarų Virdžinijos miestelyje. Jo automobilis nebevažiuoja, išsijungia telefonas, sustoja laikrodis. Vyras beldžiasi į artimiausią namą prašydamas pagalbos, bet duris atidaręs žmogus jį užpuola piktai šaukdamas, kad jis jau trečią dieną iš eilės laužiasi į jo duris. Bet Džonas neprisimena čia buvęs. Prieš dvejus metus Džono žmona Merė (Debra Messing) mirė ligoninėje nuo sužalojimų, patirtų per avariją. Prieš mirtį ji piešė kažkokį keistą padarą su sparnais - gigantišką drugį. Ar jos piešiniai turi ką nors bendra su šiuo miesteliu? Holivudo režisieriaus Marko Pellingtono 2002 metų mistinis trileris „Žmogaus-drugio pranašystės“ atstovauja tai kino srovei, kuri siekia atskleisti vadinamąją paralelinę tikrovę. Tačiau įdomiausias dalykas yra tas, kad filme vaizduojami mistiški bei nepaaiškinami įvykiai yra atsitikę iš tikrųjų.