Zámek Chambord stojí uprostřed parku, který se svou rozlohou 5000 hektarů hravě vyrovná velikosti pařížského Louvru. Je to symbol přepychu se 400 pokoji a 77 schodišti. Budova, kterou v 16. století nechal vystavět František I. Francouzský, je opředena mnoha záhadami. Její architektura vzbuzuje údiv a zvědavost už celých pět století. I proto, že veškeré existující plány zámku Chambord shořely v plamenech. Jaké je tedy jeho tajemství? Tato otázka je dnes snad ještě neodbytnější než v době, kdy byl zámek postaven. Vždyť jeho architektem nebyl nikdo jiný než slavný renesanční génius Leonardo da Vinci. Jaký byl skutečný da Vinciho záměr se zámkem Chambord? Kromě revolučních postupů využitých při stavbě neobyčejného centrálního schodiště totiž nic nenasvědčuje tomu, že by génius renesance na zámku vůbec pracoval. Skrývá Chambord nějaký utajený význam?...

Mistr Jeroným Pražský se vydal z Kostnice, aby v Čechách získal pomoc pro mistra Jana Husa. Na hranicích byl zadržen, vrácen a nařčen z kacířství. Kardinálové Zabarella a d`Ailly zvažovali, jakou zvolit taktiku, aby byl Husův vliv co nejvíc potlačen. Rozhodli, že Jeroným by se měl Husa veřejně zříci a odvolat. Kdyby odvolal, mohl si zachránit život. Ale mistr Jeroným překonal nástrahy, vnitřní krizi, obětoval lásku a stejně jako Jan Hus neodvolal. V roce 1416 byl odsouzen k smrti upálením.

Rozmařilý král Václav IV. se baví lovem a pletkami s ženami. Při jedné z výprav do lesa se setká s krásnou dívkou a seznámí se s ní inkognito, jako obyčejný muž na útěku. Královna zatím naslouchá radám arcibiskupa, který je spokojen se stavem věci. Může totiž vládnout skrze královnu sám. Jenže král se o intrikách dozví a ztropí arcibiskupovi velkolepý, leč krutý žert. Následná arcibiskupova pomsta nezná mezí. Zosnuje královraždu, která se ovšem nepovede…