Sycylijska rodzina (matka i czterech synów) przenosi się do Mediolanu, ale wszelkie szanse powodzenia zagrożone są przez popędliwego Simone`a. Jego problemy bierze na siebie brat Rocco: staje się zawodowym bokserem, aby spłacać długi Simone`a i pociesza jego maltretowaną przyjaciółkę Nadję, która go kocha.

"W Imię Ojca" opowiada o przeżyciach Gerry'ego Conlona, który dorastał we wstrząsanym zamachami terrorystycznymi Belfaście początku lat 70-tych. Conlon (Daniel Day-Lewis) był drobnym złodziejaszkiem, który ku niezadowoleniu swego ojca Giuseppe (Pete Postlethwaite) większość czasu spędzał w okolicznych barach. Gdy Gerry popadł w konflikt z IRA, ojciec wysłał go do Anglii, gdzie chłopak został niesłusznie oskarżony o udział w zamachu bombowym, w którym zginęło wielu niewinnych ludzi. Sąd skazał go na dożywocie, a wraz z nim aresztowano i uwięziono także jego ojca. W więzieniu Gerry zdał sobie sprawę, że Giuseppe pod maską słabości ukrywał wewnętrzną siłę i głęboką mądrość życiową. Minęło wiele lat, zanim dzięki wysiłkom energicznej pani mecenas (Emma Thompson) Gerry, zdołał udowodnić swą niewinność, oczyścić imię ojca i ujawnić światu prawdę o jednej z największych pomyłek w historii brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości.

Podczas ostrej zimy w 1898 roku w Utah, w Stanach Zjednoczonych, panuje głód. Banici, drwale i głodni wieśniacy schodzą z lasów, by ograbić wsie. Dla łowców nagród to dobrodziejstwo, którego bardzo nadużywają. Najokrutniejszy z nich nazywa się Tigrero (Klaus Kinski). Wkrótce niemy mężczyzna, nazywany "Ciszą" (Jean-Louis Trintignant), przeciwstawia się tej hordzie przyciągniętej przez przynętę zysku. Niemy przyjeżdża do Snow Hill z nowym szeryfem, którego misją jest przywrócenie porządku. "Cisza" doskonale strzela i próbuje wielokrotnie sprowokować Trigrero.

Para homoseksualistów, Tajwańczyk Wai-tung (Winston Chao) i jego amerykański kochanek Simon (Mitchell Lichtenstein), żyje w szczęśliwym związku. Sielanka trwa do czasu, kiedy z odwiedzinami przylatują rodzice Wai-tunga. Mężczyźni, w obawie braku akceptacji ich związku, zawierają umowę z piękną Wei-wei (May Chin), która ma udawać narzeczoną Wai-tunga. Niebawem rodzice zaczynają planować ślub swojego syna.

Związek Rebeki przechodzi poważny kryzys, w dodatku dręczą ją koszmary z dzieciństwa. Dziewczyna nieczęsto bowiem doświadczała matczynej miłości i opieki. Po piętnastu latach ich losy ponownie się krzyżują. Okazuje się, że mąż Rebeki to dawny kochanek Becky. Do pojednania matki i córki dochodzi w przewrotny sposób - obie są zamieszane w zbrodnię. Sędzia Dominguez będzie miał twardy orzech do zgryzienia, bowiem zeznania obu kobiet wzajemnie się wykluczają.

Ciepły, zagrany z klasą i pełen życiowej mądrości film, który zdobył wiele nagród na festiwalach kina niezależnego. Dostał też nominację do BAFTA Awards, czyli tzw. brytyjskiego Oscara. To przykład kina, w którym Brytyjczycy są najlepsi: skupionego na obserwowaniu powszedniości i wnikliwie przyglądającego się ludzkim emocjom. Lizzie przed laty odeszła od męża, bo ją bił, i teraz sama wychowuje niedosłyszącego synka Frankiego. Nie powiedziała chłopcu prawdy o ojcu, tylko zmyśloną historię, że pływa na statku Accra. 9-latek pisze do ukochanego taty listy, Lizzie je przechwytuje i sama na nie odpisuje. To jedyny sposób porozumienia z synem. Mistyfikacja udaje się do momentu, gdy do portu w Glasgow faktycznie przybija frachtowiec Accra. Lizzie wynajmuje nieznajomego mężczyznę, aby ten przez jeden dzień udawał ojca Frankiego.

Dwunastoletni Mark Evans (Elijah Wood) zostaje oddany pod opiekę stryja i jego żony. Zaprzyjaźnia się z ich synem Henrym (Macaulay Culkin). Z czasem zaczyna dostrzegać, że pod maską dobrze wychowanego chłopca, Henry kryje swe drugie, przerażające oblicze. Za tym uśmiechem kryje się sekret, za tymi oczami kryje się plan, a za wizerunkiem dobrego syna, kryje się straszliwa prawda. Kiedy niewinność jest tylko maską, kiedy ufność staje się bronią, każdy może być następną ofiarą...

Jaki jest sens życia? Duet najlepszych aktorów naszych czasów (Brad Pitt i Sean Penn) w filmie legendarnego twórcy kina – Terrence’a Malicka („Cienka czerwona linia”). Jack żyje wraz z dwójką braci oraz rodzicami w szczęśliwym domu. Rodzice otaczają go opieką i troską, a świat wydaje się być dla niego wspaniałym miejscem. Do tego z pozoru idealnego świata zaczynają jednak docierać mroczne aspekty życia takie jak choroba, cierpienie i śmierć. Chłopak zaczyna swoją drogę wiodącą ku dorosłości i przekonuje się, że w miejsce sielanki i beztroski przychodzi mu zmierzyć się z labiryntem dorosłego życia. Jack staje się zagubioną duszą w nowoczesnym świecie. Jedynym sposobem na wydostanie się z pułapki będzie znalezienie odpowiedzi na najbardziej fundamentalne pytania o sens wiary i powód naszej egzystencji. Będzie to wymagało podróży do najodleglejszych miejsc w czasie i przestrzeni – miejsc, w których nie był jeszcze nikt.

Gdy rodzina Grace'ów wprowadza się do starego domu na prowincji, natychmiast zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Trójka rodzeństwa postanawia wyjaśnić wszystkie tajemnicze wypadki i podejrzane zniknięcia.

Dwaj bracia mają poważne problemy finansowe. Bogaty krewny zgadza się dać im pieniądze pod warunkiem, że w zamian wybawią go z kłopotów.

Bob Munro już od dłuższego czasu planował wyjazd z rodziną na Hawaje. Do wyjazdu jednak nie dojdzie, ponieważ wypadła mu ważna sprawa w pracy. Ma doprowadzić do fuzji z inną firmą produkującą napoje. Wtedy wpada mu do głowy wspaniały pomysł. Wynajmuje RV i zamiast na Hawaje zabiera rodzinę nad jezioro w pobliżu którego znajduje się siedziba firmy, w której ma przedstawić swój projekt połączenia dwóch placówek. Jak się pewnie wszyscy domyślają droga do Alpine jest długa, pełna przeróżnych przygód, zabawnych sytuacji i różnych postaci.

Dwóch nastolatków odwiedza swojego ojca mieszkającego na pustkowiu. Wspólna wyprawa do lasu przeradza się w koszmar.