Rodzina Kerriganów żyje w Melbourne, niedaleko lotniska (scenarzystka Jane Kennedy pisze nawet, że "lotnisko to ich podwórko"). Niestety, rząd i władze lotniska (które chcą wykupić ich ziemię) zmuszają ich do opuszczenia ukochanego domu. Kerriganowie się nie zgadzają na przeprowadzkę, ale wkrótce staje się jasne, że lotnisko dopnie swego - w ten czy inny sposób. Kerriganowie są jednak zdecydowani walczyć o swój dom.

Na krętej kalifornijskiej szosie dochodzi do wypadku. Pędzący samochód wpada na barierkę, a jego kierowca ponosi śmierć. Jednak nim umrze, wyjawia kilku przypadkowym świadkom wypadku swoją tajemnicę. W parku Santa Rosita, pod tajemniczym "dużym W", ukrył walizkę z 350 tysiącami dolarów. Spadkobiercy sekretu nie znają się wzajemnie. Początkowo próbują się dogadać i sprawiedliwie podzielić przyszły łup. Jednak w grę wchodzą ogromne pieniądze, nie mogą więc dojść do porozumienia. Skłóceni wsiadają do swych samochodów i rozpoczynają wyścig po skarb. Tymczasem po piętach depcze im policja.

Zamknięcie huty zagraża pośrednio istnieniu miejscowej grupy hokejowej. Trener popycha zawodników do ostrzejszego stylu gry.

Donald Sullivan, dla przyjaciół Sully, to prosty i nieco zagubiony mężczyzna z prowincjonalnego miasteczka w stanie Nowy Jork. Mimo, że jest już w wieku emerytalnym, zachował duszę nastolatka. Chętnie flirtuje z młodszymi o połowę kobietami - na przykład z żoną swojego szefa, Carla, dla którego czasami Sully pracuje dorywczo na budowach. Pewnego dnia w miasteczku pojawia się niespodziewanie jego porzucony syn. Zaskoczony Sully odkrywa, że ma wnuka, który nigdy o nim nie słyszał i... postanawia nadrobić stracony czas. Jednak nauczenie się jak być ojcem i dziadkiem to poważne wyzwanie.

Życie na obrzeżach wielkiego miasta ma same zalety. Wie coś o tym Beverly Sutphin (Kathleen Turner). Ma uroczą rodzinę, wierne przyjaciółki i przepiękny dom. Czy za tym wzorcowym obrazkiem może kryć się coś zupełnie innego? Okazuje się, że tak. Beverly bowiem nie znosi sprzeciwu i potrafi zniszczyć każdego, kto stanie na jej drodze. Wystarczy niekulturalnie jeść kurczaka, żuć gumę w towarzystwie czy nosić nieodpowiedni do okazji strój. Gdy zestaw tradycyjnych kar się kończy kobieta sięgnie po rozwiązanie ostateczne.

Charles, wzięty adwokat i jego oddana żona Helen, wyglądają na bardzo szczęśliwe małżeństwo. Niczego im nie brakuje, mają pieniądze i piękny dom. Sprawy zaczynają się komplikować w czasie przygotowań do obchodów 20. rocznicy ich małżeństwa: Charles informuje Helen, że chce rozwodu. Okazuje się, że jego wybranką jest najlepsza przyjaciółka żony.

Sue Charlton, reporterka nowojorskiego dziennika "Newsday", wyjeżdża do Australii, by zrobić reportaż o Michaelu Dundeem, który uratował grupę turystów przed atakiem krokodyli. Kobieta jest zauroczona odważnym myśliwym. Namawia go więc na wyjazd do USA. Dundee, nie mogąc oprzeć się jej wdziękom, zgadza się. Mężczyzna nie potrafi przystosować się do życia w wielkim mieście. Mimo wielu starań popełnia niezliczone gafy.

Zapatrzony w siebie przedsiębiorca za wszelką cenę realizuje intratne zamówienie, czym doprowadza żonę i współpracowników do szału.

Dzieło firmowane przez nazwiska trzech wybitnych twórców amerykańskiego kina : Woody'ego Allena, Francisa Forda Coppolę i Martina Scorsese. Trzy krótkie nowele, zróżnicowane zarówno pod względem treści, jak i stylu łączy jedynie wspólne miejsce akcji - Nowy Jork. Bohaterem zabawnej komedyjki Allena pt. "Zagłada Edypa" jest Żyd, który nie potrafi opuścić swojej matki, nawet wtedy gdy ona umiera. Scorsese opowiada w "Życiowych lekcjach" niezbyt optymistyczną historię miłosną. Głównymi jej protagonistami są: malarz przeżywający kryzys twórczy i zakochana w nim praktykantka. Wyreżyserowana przez Coppolę nowela "Życie bez Zoe" to utrzymana w baśniowym klimacie opowieść o bogatej dziewczynce, która usłuje pogodzić skłóconych ze sobą rodziców...

Rok 1972. Trwa wojna w Wietnamie. W tych burzliwych czasach dziennikarz Hunter S. Thompson uważa, że jedyną formą ekspresji jest ucieczka w prowokację i szaleństwo. Ekscentryczny reporter odbędzie kilka narkotycznych eskapad po Stanach Zjednoczonych, w których często będzie się przenikał ze swoim adwokatem Carlem 'Laslowem' Lazlo. Razem nie przepuszczą żadnej chorej cząsteczce amerykańskiego systemu, a zwłaszcza ich znienawidzonemu prezydentowi Richardowi Nixonowi.

Charlie rozpoczyna pościg za policjantem-potworem, który porwał jego dziewczynę. Domem demonicznego stróża prawa jest piekło.

Markus nie czuje się bezpiecznie na spacerniaku. Pozostali więźniowie są prawdziwymi gangsterami, twardzielami gotowymi załatwić każdego w okamgnieniu. A on jest tylko multimilionerem, który rozbijał się samolotem po świecie i dobrze się bawił. Jako zaradny biznesmen skorzystał z kilku dróg na skróty i tak trafił za kratki. Szybko zostaje zmuszony do przeniesienia się do specjalnego bloku, w którym są najbardziej pogardzani więźniowie, ale jednocześnie najbardziej ochraniani. Najważniejszy jest tam chór. Markus dołącza do prób chóru. Jako doświadczony manipulator, krok po kroku zaczyna podważać pozycję kierownika chóru. Zrobi wszystko, by wspiąć się najwyżej w więziennej hierarchii.

Po 18 latach Elwood Blues (Dan Aykroyd) wychodzi na wolność. W tym czasie wiele się zmieniło. Jego brat nie żyje, ich zespół nie istnieje, a sierociniec, w którym się wychował, został zamknięty. Przygnębiony Elwood zabiera małego Bustera (J. Evan Bonifant) i kilku muzyków do Luizjany. Nowi "Blues Brothers" są ścigani przez policję, moskiewską mafię oraz grupę prawicowych ekstremistów.