W wieku 23 lat była międzynarodową gwiazdą, a jej piosenki plasowały się na szczytach list przebojów. Za to kiedy kończyła 26 lat, regularnie ją oczerniano i wyśmiewano. Sinéad O’Connor to ikona irlandzkiej muzyki, która wyprzedzała swoje czasy. Film opowiada o jej fenomenalnym dojściu do światowej sławy oraz o tym, jak obrazoburcza osobowość doprowadziła do usunięcia jej z panteonu gwiazd muzyki pop. Obserwujemy Sinéad zarówno podczas koncertu w Medison Square Garden w 1992 roku, jak i w czasie słynnego występu w Saturday Night Live, gdzie a capella zaśpiewała kultowy utwór Boba Marleya w proteście przeciwko seksualnemu wykorzystywaniu dzieci w kościele katolickim i publicznie podarła fotografię Jana Pawła II. Szczery wywiad stanowi podstawę narracji filmu.

Rok 1967. Hubert Bonisseur de la Bath alias OSS 117 (Jean Dujardin), as francuskiego wywiadu, zostaje wysłany z misją do Rio de Janeiro. Ma kupić od byłego nazisty Von Zimmela mikrofilm z listą francuskich kolaborantów. Jednak zadanie nie jest wcale takie proste, jakby na pozór się mogło wydawać, gdyż po przyjeździe okazuje się, że czarującym agentem interesują się nie tylko naziści, ale również Mossad, CIA, a także ludzie z gangu pana Lee, których szeregi nieopatrznie uszczuplił podczas pobytu w Gstaad. Z pomocą przychodzi mu piękna agentka Dolorès Koulechov oraz hipis Heinrich.

Kontrowersyjny dokument Edvinsa Snore'a opowiada o sowieckim aparacie terroru oraz współpracy między Związkiem Radzieckim i Trzecią Rzeszą przed rokiem 1941. Produkcję sponsorowała Unia na rzecz Europy Narodów. Film to przede wszystkim seria wywiadów z zachodnimi i rosyjskimi historykami takimi jak Norman Davies czy Boris Sokolow, rosyjskim pisarzem Wiktorem Suworowem, dysydentem Vladimirem Bukovskim, członkami Parlamentu Europejskiego, jak również współtwórcami i ofiarami sowieckiego reżimu. Obraz Snore'a wskazuje na bliskie światopoglądowe, polityczne oraz organizacyjne podobieństwa między nazistowskimi Niemcami a ZSRR przed i we wczesnym stadium II wojny światowej. Przybliża wydarzenia takie jak Wielka Czystka, Wielki Głód na Ukrainie, zbrodnia katyńska, współpraca Gestapo z NKWD, przeprowadzane przez Sowietów masowe deportacje oraz eksperymenty medyczne w łagrach.

Nastolatek wychowany w środowisku bohemy odrzuca rodzinne tradycje i zostaje odpowiedzialnym członkiem społeczeństwa, podejmując pracę w firmie ubezpieczeniowej — ku przerażeniu swoich rodziców.

Rok 1970, Londyn. Organizatorzy konkursu Miss Świata zapraszają do udziału tym razem nie tylko białoskóre kobiety. W międzyczasie ruch wyzwolenia kobiet przeciwstawia się uprzedmiotowieniu płci pięknej.

Młody agent FBI, John Buckner, eskortuje do sądu podstarzałego hipisa, Huey Walkera, aresztowanego za antyrządowe wybryki sprzed 20 lat. Walker, niegdyś aktywny idol ruchu młodzieżowego, teraz marzy jedynie o opublikowaniu swojej autobiografii i traktuje aresztowanie jako formę reklamy. Szybko udaje mu się uciec agentowi, ale to dopiero początek niecodziennych przygód i zaskakujących zwrotów akcji. Dla obydwu ta wspólna podróż staje się okazją do ponownego spojrzenia w przeszłość, od której kiedyś próbowali uciec.

Jane przez pomyłkę zjada ciasteczka z marihuaną swojego współlokatora. Resztę dnia spędza starając się zastąpić owe ciasteczka, zapłacić rachunek za gaz, poprowadzić swoją audycję i towarzyszyć swojemu przyjacielowi u dentysty. Wszystko to na olbrzymim haju...