Triloģijas otrā filma ir nosaukta vienā no Francijas karoga krāsām un ir veltīta vienlīdzībai – otrajai vērtībai franču devīzē "Brīvība, vienlīdzība, brālība". Tā vēsta par Karolu – poļu imigrantu, kurš Parīzē strādā par frizieri. Viņa sieva francūziete Dominika pieprasa šķiršanos un nepatiesi apsūdz viņu ļaunprātīgā dedzināšanā. Karolam izdodas atgriezties Varšavā, kur viņš ātri atrod ienesīgu nodarbošanos un izplāno smalku atriebību Dominikai.

Armando Januči filma ir parodija par laikiem, kad Padomju Savienībā pēc Staļina nāves 1953. gadā sākās cīņa par varu. Groteskie personāži varas ešelonos katrs uzsāka savu slepenu spēli. Pēc likuma varu pārņēma Staļina vietnieks Maļenkovs, bet arī Berija un Hruščovs sāka vērpt intrigas, lai iesēstos viņa krēslā. Beigu beigās uzvarētājs šajā spēlē izrādījās Staļina bēru rīkotājs Ņikita Hruščovs, kuram izdevās pārspēt viltībā Beriju un viņu likvidēt.

Četras kāzas un vienas bēres – tieši tik daudz pasākumu apmeklē zvērinātais vecpuisis Čārlzs, līdz apjauš, ka ir atradis sava mūža lielo mīlestību. Amerikānieti Keriju viņš sastop jau pirmajās draugu kāzās – tāpat arī visās nākamajās, taču kaut kas visu laiku nostājas viņiem ceļā. Čārlzs, kurš vienmēr domājis, ka “es nekad”, beidzot pošas savām kāzām. Neiztrūkstošais britu humors, spilgti personāži, jautri pārpratumi – tas viss romantiskajā komēdijā “Četras kāzas un vienas bēres”.