Po śmierci ojca Charlie nosi się z zamiarem zamknięcia fabryki butów. Gdy poznaje drag queen Lolę, wpada na pomysł produkcji obuwia dla niszowych odbiorców.
Joy Mangano (Lawrence), samotna matka z Long Island, pracuje na trzech etatach, aby utrzymać rodzinę. Pewnego dnia wpada na pomysł skonstruowania samowyżymającego się mopa, który następnie opatentuje i przedstawia firmie prowadzącej telesprzedaż. Jej mop okazuje się strzałem w dziesiątkę, a Mangano nagle nie musi martwić się o pieniądze. Przedsiębiorcza kobieta idzie za ciosem i opatentuje kilka innych przedmiotów codziennego użytku, m.in. specjalne wieszaki na ubrania, neutralizatory zapachów i linię praktycznych toreb podróżnych.
Bohaterem filmu jest Francois Pignon, życiowy nieudacznik. Żona rozwiodła się nim, zaś syn unika kontaktów uważając go za ostatniego nudziarza. Jedynym jego osiągnięciem jest praca księgowego w fabryce prezerwatyw. Pewnego dnia Francois wpada w popłoch, bowiem pocztą pantoflową dowiaduje się, że wkrótce ma zostać zwolniony z pracy. Postanawia zrobić absolutnie wszystko, żeby do tego nie dopuścić. Nowo poznany przyjaciel podsuwa mu absurdalny z pozoru pomysł - Francois ma dyskretnie rozpuścić plotkę, że jest... homoseksualistą.
Zapatrzony w siebie przedsiębiorca za wszelką cenę realizuje intratne zamówienie, czym doprowadza żonę i współpracowników do szału.
Ramona (María Vázquez), czterdziestoletnia kobieta, żyje w napiętym i nieprzewidywalnym kontekście zawodowym i osobistym. Pewnego dnia spotyka Xosé (Tatán), mężczyznę, z którym buduje niezwykłą przyjaźń, która pozwala jej myśleć, że być może jest to coś nowego, po co warto żyć. Zawsze poświęcając wszystko dla przyszłości swojej córki, będzie zmuszona spojrzeć w głąb siebie i przemyśleć swoją nową sytuację.
W. C. Boggs (Kenneth Williams) staje twarzą w twarz z rozwścieczonymi działaczami związków zawodowych. Grozi mu wywiezienie na taczce z jego własnej fabryki porcelany łazienkowej. Wkrótce jednak wszyscy mają się przekonać, że nie ma większej siły niż wzgardzona kobieta.
Jest rok 1944. Podczas gdy mężczyźni poszli na wojnę, pewien inspektor wysłany na kontrolę fabryki włókienniczej próbuje podrywać złożoną z kobiet załogę.
Jedyna część serii, która nie opowiada o Michaelu Myersie. Film przedstawia tajemniczą irlandzką firmę Silver Shamrock, która produkuje wyjątkowo popularne maski Halloweenowe. Jednocześnie w telewizji ukazuje się wesoła piosenka, która mówi o tym, by wszystkie dzieci zasiadły w Halloween w maskach przed telewizorami, bo czeka ich wielka niespodzianka. Do Santa Mira - miasta, gdzie mieści się siedziba firmy, przybywa Ellie (Stacey Nelkin) i Dan (Tom Atkins). Chcą oni wyjaśnić przyczynę tajemniczej śmierci ojca Ellie, którego ostatnio widziano w Santa Mira jak odbierał maski od producenta. Okazuje się, że właściciel - Conal Cochran (Dan O'Herlihy), jest wyznawcą jakiegoś krwawego bóstwa, a w podziemiach firmy ma jeden z kamieni z kręgu Stonehenge. Maski mają zaś rozpuścić się i uwolnić śmiertelną substancję w Halloween, a ich śmiertelną moc ma uwolnić "wesoła" piosenka.
Obłąkany lalkarz Mr. Franz, śmiertelnie przerażony perspektywą pozostania samotnym, buduje maszynę, która może zmniejszać ludzi do rozmiaru kilku cali. W krótkim czasie szaleniec "tworzy" na własne potrzeby trupę aktorską złożoną z pomniejszonych ludzi, których zmusza do występowania w przedstawieniach. Wszystko się dzieje według jego woli do momentu, gdy zmniejsza swą sekretarkę Sally oraz jej narzeczonego Boba. Para ta sprzeciwia się takiemu potraktowaniu i postanawia znaleźć sposób powrotu do normalnych rozmiarów oraz uciec szaleńcowi.