Ausztrália élővilága egyszerre egzotikus és szürreális, az élet létrejötte óta a természet itt különösen drámai helyzeteket produkált, új és új kihívások elé állítva a földrész lakóit...A világ legkisebb kontinensének - vagy a legnagyobb szigetének - különlegességét a többi földrésztől való teljes elszigeteltsége adja.Ez a végletek földje. Belsejét több tízezer négyzetkilóméternyi vörös homoksivatag, az első látásra lakhatatlan és halottnak tűnő "Outback" alkotja, míg parti övezetein élettől nyüzsgő esőerdők terülnek el.
Több, mint egy tucat különféle helikopter demonstrálja azt a sokoldalúságot, amelyet ezek a csodálatos gépek képviselnek életünkben. A partvédelmi gépek a tengeri határok védelme mellett légi és vízi mentőként is bevethetők, a rendőrségi helikopterek a látványos üldözések mellett járőrözésre is kiválóan alkalmasak, a műszaki egységek magasfeszültségű vezetékeket javítanak, a tűzoltók a leghatékonyabban küzdenek az erdőtüzek ellen, míg a mentőhelikopterek a beteg- és segélyszállítás feladatát látják el. Nézzük meg hát alaposabban, és a narrátor, Martin Sheen segítségével értsük is meg, hogyan működnek a helikopterek
Az érintetlen alaszkai vadon szépségét és pompáját élvezhetjük ebben a kitűnő filmben. A jégmezők széttöredezésétől és a lassú tavaszi olvadásától a farkasok által űzött karibu-csordák fejvesztett vágtájáig változatos, csodálatosan fotografált képekben mutatja be a kietlen északi erdők és jégmezők világát. Csodálatos tájképekben örökíti meg az önmagában is fenséges környezetet, de láthatjuk a változatos vadvilág nyüzsgését is. Lélegzetelállító közelképek a halászó barnamedvéről, a magasban szárnyaló fehérfejű réti sasokról és az alaszkai félsziget még jó néhány elbűvölő lakójáról: grizzlikről, farkasokról vagy éppen a táj jelképének számító jávorszarvasokról és jávorantilopokról. Felbukkannak a filmben az északi tengerek bálnái, az oroszlánfókák és a tengeri madarak változatos fajai is. Az Alaszka: a vadon szelleme a túlélés filmje, melyben az élőlények évszakról évszakra, időről időre győzedelmeskednek a rideg Észak kegyetlen körülményein, hirdetve a Természet diadalát...
Az Amazonas esőerdeje egy hétmillió négyzetkilométert felölelő, végeláthatatlan dzsungel, aminek számtalan dédelgetett élőlénye tartja egyensúlyban bolygónk ökoszisztémáját. Rejtőznek még benne fajok, amik felfedezésre várnak, ugyanakkor sokuknak a fennmaradását veszélyezteti a modern világ terjeszkedése és az erdőpusztítás.
Észak-Amerika leghírhedtebb ragadozóinak egyikekét olyan közeli és ritkán látható felvételeken kísérhetjük nyomon, amelyeket a tengerentúli kontinens legendás nemzeti parkjaiban (Yellowstone, Montana, Idaho, Alaszka és Québec) sikerült lencsevégre kapni. Nyolc hónap alatt 45 kilométernyi filmet használt fel a "Farkasok" héttagú stábja David Douglas díjnyertes rendező vezénylete alatt, hogy kamerájukkal megörökíthessék ezeknek a szívós állatoknak a visszahúzódó életét. Munkájuk eredményéből kiderül, hogy a farkasok újra nagyobb szerephez jutnak közvetlen környezetünkben a sikeres újratelepítési kísérleteknek és a megváltozott éghajlati körülményeknek köszönhetően. Érdemes tehát megnézni, kik ólálkodhatnak nemsokára a kertek alatt...
Ez a film a Föld utolsó nagy vadonjába kalauzol el. A leghidegebb, legszárazabb és legszelesebb kontinensre, az Antarktiszra. Két fontos élőlény él ezen a zord vidéken: állatok és tudósok.
Az embert az ősidők óta szoros kapcsolat fűzi ezekhez a nemes vadakhoz. Méretük és félelmet keltő megjelenésük miatt hajlamosak vagyunk a rettegésre, miközben az ősi civilizációktól napjainkig a legmélyebb vallásos tisztelettel és áhítattal tekintünk rájuk. A mítoszokkal teli múlt megidézése és a csupa bizonytalanságot rejtő jövő víziója mellett a film remek képekkel mutatja be ezeknek a néha elbűvölő és bájos, néha erőszakos és kegyetlen mindenevőknek az emberi civilizáció által mind jobban fenyegetett életét. A városi ember számára elképzelhetetlen közelségbe férkőzhetünk a világ legnagyobb szárazföldi ragadozójához, az északi tundrák királyaihoz, a jegesmedvékhez. Láthatjuk a montana-i feketemedvéket, amint kölykeiket nevelik, és persze megismerkedhetünk a legendás grizzlyvel, az észak-amerikai őslakosok totemállatával. A Földünkön ma élő medvék élete azonban nagyrészt komoly és nehéz küzdelem a túlélésért, minden fajta számára más-más kihívással.
Azt mindannyian tudjuk, hogy Földünkön az élet az ősi tengerek mélyén jött létre, védve a felszín mérges gázaitól és a Nap halálos sugaraitól. De vajon hogyan zajlott le ez a folyamat? Erre keresi a választ ez az igazán tudományos, ugyanakkor meglehetősen fantasztikus dokumentumfilm. Az Élet eredete egy varázslatos utazás a múltba, a négy milliárd évvel ezelőtti Földre. A tudomány és a technika segítségével felidézzük azt az időszakot, amely az első létformák megjelenésétől addig tartott, míg a kétéltűek elhagyták az élet szülőhelyét, az óceánt és nekiláttak az élettelen szárazföld meghódításának.