941-ben a Szovjetunió olyan mértékű veszteségeket szenvedett el a németekkel vívott háború során, hogy Sztálin kénytelen volt Churchill-től segítséget kérni a harcok folytatásához. A támogatás meg is érkezett, hadianyaggal és utánpótlással megrakott, rendszeresen induló hajókonvojok formájában, melyek az akkor szóba jöhető egyetlen útvonalat használták: a megszállt Norvégiát északon megkerülve, a Jeges tengeren át Arhangelszk, vagy Murmanszk kikötőjébe. A taktika kezdetben működött, a szállítmányok nagyobb veszteségek nélkül értek célba. Egészen 1942. június 27.-ig, amikor is a PQ17 jelű, addigi legnagyobb, 35 teherhajóból és a kisérő hadihajókból álló konvoj útnak indult Izlandról Arhangelszk kikötője felé.
A Föld közel háromnegyedét óceánok borítják, az ökológiai dráma-dokumentumfilm e víz alatti világ sajnos már eltűnőben lévő csodáit mutatja be, a legújabb technológiák segítségével. Páratlan, eleddig soha nem látott felvételeket láthatunk a vízben élő érdekes, bizarr vagy éppen csodaszép élőlényekről.
Vízben úszó műanyag. Évente több millió tonnányi kerül belőle - a folyókon, a partokon és a hajókon keresztül - az óceánba. A műanyagok olyan szintetikus hormonvegyületeket tartalmaznak, melyek kioldódnak a természeti elemek/erők hatására. Amint bekerülnek a tengerbe, a műanyagok POP-okká (környezetben tartósan megmaradó szerves szennyező anyagokká) válnak. Ez a folyamat a milliószorosára sokszorozza a toxinok számát és sűrűségét a tengervízben. Vajon mi történik, amikor a halak és a tengeri madarak tévedésből a műanyagokat eszik meg étel gyanánt? A tudósok bizonyítékot találtak arra, hogy ha ezek a mérgező anyagok bekerülnek a táplálékláncba, a folyamat az emberi szervezetre is végzetes lehet. Ami még rosszabb, a műanyagok nem tudnak önmaguktól lebomlani, ehelyett hatalmas, kavargó szemétlevessé állnak össze. A tudósok ötöt tudtak beazonosítani ezekből a főbb tengeráramlati körök mentén, néhányuk nagyobb mint Spanyolország és Portugália együttvéve...
Howard Hall rendező nevéhez olyan díjnyertes természetfilmek fűződnek, mint a Deep Sea 3D és az Into to Deep. A kiváló természetfilmes vezetésével a rutinos szakemberekből álló búvárcsapat visszatér a hullámok alá, hogy megvizsgálják, milyen hatással van a mélytengerek világára a globális klímaváltozás. A nézőket elviszik egy fantasztikus, három-dimenziós utazásra a Föld legkülönösebb, egyben legelszigeteltebb vízalatti helyeire, hogy megmutassák nekik az óceánok legrejtélyesebb, egyben leglenyűgözőbb teremtményeit.
A világűr sötétjéből nézve bolygónkat a "föld" egy teljesen helytelen elnevezés. Területének hetven százalékát víz borítja, így bolygónk szikrázóan türkiz színben pompázik, ha a távolból figyeljük. Kifejezetten a víz és a hatalmas óceánok teszik a földet egyedivé. Az óceánok a földi élet bölcsői, ők határozzák meg éghajlatunkat és adnak helyet legkülönfélébb élőlények. Szerves részei életünknek és megóvásuk számunkra a legnagyobb kihívás. Annak ellenére, hogy a tengerek alkotják bolygónk területének kétharmadát, többet tudunk a hold felszínéről, mint a tengerek mélyéről. Most először nyílik lehetőség, hogy betekintést nyerjünk abba a világba, amit eddig csak kevesen láthattak, az óceánok és bennük valamint partjaiknál virágzó csodálatosan változatos élőlények világába. Az ismerttől az ismeretlenbe, a Kék mélység feltárja a tengereket és annak elbűvölő, csábító és kegyetlen világát.