Willie Stark politikus szeretne lenni. Tele van ötlettel, jobbító szándékkal és lelkesedéssel; választási beszédeiben hevesen ostorozza korrupt, hataloméhes ellenfeleit, felsorolva mindazokat a hibákat, amelyeket szerinte elkövettek. Többek közt azt is, hogy nem törődnek a helyi iskolaépület állapotával, ami - Willie szerint - életveszélyes. A választáson azonban alulmarad - az ellenfelek demagóg kampánya hatásosabbnak bizonyul. Nem sokkal később tragédia történik: összeomlik az iskola és ez több diák halálát okozza. Willie személye ismét a figyelem középpontjába kerül - sokan biztosra veszik, hogy a következő szenátorválasztáson végre befuthat. Ezúttal segítői is akadnak, akik választási beszédek írásával, profi tanácsokkal próbálják egyengetni Willie útját. De ez csak a látszat. Az önkéntes segítők mögött ugyanis ismét csak Willie ellenfelei állnak. Mire a jelölt rádöbben, hogy az unalmas számokkal megtűzdelt, száraz beszédek nem sikerét, hanem bukását készítik elő, már késő...
A történelem során Nagy-Britannia és az Egyesült Államok a közös nyelven és hagyományokon alapuló különleges kapcsolatot ápolt egymással, legyen szó diplomáciáról, kultúráról vagy gazdaságról. Az amerikai elnökök és az angol miniszterelnökök közötti személyes kapcsolat ideális táptalaj volt ehhez. A két ország közötti kapcsolat tovább erősödött, amikor Tony Blair került hatalomra Angliában. Bill Clinton igazi szövetségesre talált benne, a lelkes ifjú és karizmatikus "bátyja" közös álmot szőttek a világ jobbá tételéről, melyben feleségeik is támogatták őket. A koszovói válság azonban megtépázta a barátságukat.
Jack Abramoff híres lobbista, üzletember, és emellett szélhámos. Jacket korrupcióval, vesztegetéssel, adócsalással vádolják, még a Fehér Ház belső munkatársai is érintettek az ügyben. A bírósági ítélet: négy év letöltendő börtönbüntetés.