Film biograficzny przedstawiający historię Ip Man'a, legendarnego chińskiego mistrza kung fu. Był on nauczycielem między innymi takich sław jak Bruce Lee. Obecnie jego szkoły Wing Chun trenują uczniów na całym świecie. Akcja filmu osadzona jest w latach 40-tych XX wieku. w czasie okupacji Chin przez Japonię.

Jest to opowieść oparta na prawdziwej historii człowieka imieniem Santana, który dorasta we wschodnim Los Angeles jako członek ulicznego gangu. W wieku kilkunastu lat trafia do zakładu poprawczego, w którym mordując innego chłopaka zyskuje szacunek i wysoką rangę wśród współosadzonych. Stamtąd trafia prosto do więzienia po po by stworzyć tam jeden z największych hiszpańskich gangów w Kalifornii - Mexican Mafia...

Pewnego dnia w Black Rock zatrzymuje się pociąg. Wywołuje to wielkie zdziwienie wśród mieszkańców, ponieważ w mieście tym pociąg nie zatrzymał się od czterech lat. Okazuje się, że człowiekiem zmierzająym do Black Rock aż z Los Angeles jest starszy inwalida John. J. Macreedy. Poszukuje on niejakiego Makako, japońskiego farmera. Wszyscy "tutejsi" są bardzo nieprzychylnie nastawieni do Macreedy'ego, co wzbudza w nim pewne podejrzenia. Gdy dojeżdża na miejsce zamieszkania Makako zastaje szczątki spalonego domu. Okazuje się, że natrafił na ślady okrutnej zbrodni.

Akcja filmu ma początek w roku 1975, kiedy to w RPA nasilają się dążenia murzyńskiej ludności do równouprawnienia. Główny bohater, mający sprecyzowane poglądy polityczne redaktor naczelny dziennika w prowincjonalnym miasteczku, Donald Woods, publikuje na łamach swej gazety artykuł potępiający działania Stevena Biko, lidera 'czarnej' społeczności, który właśnie założył szpital i szkołę dla swoich 'braci'. Woods, którego południowoafrykańskie korzenie sięgają piątego pokolenia wstecz, uważa się za liberała i żarliwego przeciwnika apartheidu. Jednak dopiero spotkanie z charyzmatycznym Biko, uświadamia mu jak bardzo się mylił, pochopnie wystawiając mu cenzurkę "czarnego rasisty". Dziennikarz powoli zaczyna angażować się w działalność Stevena, stając się jednocześnie jego najbliższym przyjacielem i pomocnikiem.

Trener piłkarzy ze szkoły średniej w Odessie w Teksasie stara się poprowadzić swoich zawodników do zwycięstwa i do mistrzostwa stanu.

"12" to film z 2007 roku, nakręcony przez Nikitę Michałkowa. Jest to remake znanego filmu amerykańskiego reżysera Sidneya Lumeta "Dwunastu gniewnych ludzi", który z kolei powstał na podstawie sztuki amerykańskiego dramaturga. Głównym wątkiem fabuły jest osądzenie przez dwunastu sędziów przysięgłych czeczeńskiego chłopca za zabójstwo ojczyma. Sędziowie przysięgli rozpatrują sprawę osiemnastoletniego czeczeńskiego chłopca oskarżonego o zabójstwo swego ojczyma - oficera amii rosyjskiej, walczącego w Czeczenii. Film uzupełniają opowieści sędziów przysięgłych o przeróżnych sytuacjach życiowych, a także retrospekcje dzieciństwa oskarżonego. W toku sprawy tylko jeden z sędziów przysięgłych odmawia głosowania za winą chłopca. W trakcie kolejnych głosowań przysięgli powoli zdają sobie sprawę z tego, że młodzieniec został podstawiony.

Peter Sanderson to starzejący się rozwodnik, który całe dnie poświęca pracy, co negatywnie wpływa na jego kontakty z dziećmi. Od pewnego czasu utrzymuje on internetowy kontakt z atrakcyjną blondynką. Kiedy jednak dochodzi do spotkania, kobieta okazuje się być czarnoskórą więźniarką o dość pokaźnych rozmiarach. Kiedy Peter próbuje pozbyć się kobiety ze swojego życia, ta dopiero zaczyna w nie ingerować. Z czasem Charlene przewraca świat mężczyzny do góry nogami, jak się jednak okazuje każdy medal ma dwie strony.